Donmaya ve gecikmeye devam eden bir Samsung Galaxy J2 Pro (2019) akıllı telefon nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Sık sık donma ve gecikmeler gibi belirtilerle gösterilen performans sorunları genellikle telefondaki yetersiz depolama alanı gibi bellek sorunlarıyla ilişkilendirilir. Aynı sorunlara yol açması muhtemel diğer faktörler kötü güncellemeler, hatalı uygulamalar, yazılım hataları ve kötü amaçlı yazılımlardır. En kötü durumlarda, bu belirtiler hasarlı donanım tarafından tetiklenebilir. Kullanımda bozuk veya kızartılmış SD kart, SD kart desteği olan akıllı telefonlarda da aynı sorunu yaratabilir. Tüm bunlar, cihazınız her hatalı çalıştığında tek tek incelemeniz gereken yaygın nedenlerdir.

Bu yayında vurgulanan yeni Samsung Galaxy J2 Pro (2018) ‘da donma ve gecikme sorunlarına yönelik geçici çözümler ve genel çözümler önerilmektedir. Yeni cihazlar bile bir yazılım aksaklığıyla ilişkilendirilen performans sorunlarına yenik düşebilir. Aynı cihazda alakalı sorunlarla karşılaştığınızda ne yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlar listemizdeyse, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

İlk çözüm: Tüm arka plan uygulamalarını sonlandırın, ardından yumuşak bir sıfırlama / yeniden başlatma gerçekleştirin.

Arka plan uygulamaları, son zamanlarda arka planda çalışmaya devam eden uygulamalardır. Belirli uygulamaları çoklu görev için açık tutmak kötü bir fikir olmasa da, bu arka plan uygulamalarından herhangi biri bir noktada bozulabilir. Bu olduğunda, diğer uygulamalar veya sistem işlevleri büyük olasılıkla etkilenir. Bu tür sorunlara neden olan şeyin bu olmadığından emin olmak için Galaxy J2 Pro’nuzdaki (2018) tüm arka plan uygulamalarını sona erdirmek için şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan Uygulamalara gidin.Daha fazla Uygulamaya erişmek için ekranı sola sürükleyin.Akıllı Yönetici simgesine dokunun.Verilen seçeneklerden RAM’e dokunun. Arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatmak için ekranın altındaki Tümünü Sonlandır üzerine dokunun.

Arka plan uygulamalarını sonlandırmayı bitirdikten sonra, yumuşak bir sıfırlama yapın veya Galaxy J2 Pro’nuzu aşağıdaki adımlarla yeniden başlatın:

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Menü seçeneklerinden Gücü kapat’a dokunun. Ardından gücü kapatmak için Tamam’a dokunun. 30 saniye sonra telefon yeniden başlayana kadar Güç düğmesine tekrar basın.

Cihazınız donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, alternatif yeniden başlatmayı veya yeniden başlatmayı zorlamanız gerekir.

Bunu yapmak için, telefon yeniden başlatılana kadar Güç düğmesini ve yan taraftaki Ses Seviyesini Azalt düğmesini basılı tutun.

Yeniden başlatma tamamlanana kadar bekleyin, ardından sorunun giderilip giderilmediğini öğrenmek için cihazınızı normal şekilde kullanın.

İkinci çözüm: Güvenli moda geçin ve uygulamaları yönetin.

Galaxy J2 Pro’nuzu (2018) güvenli modda başlatmak, bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanıp suçlanmayacağını belirlemenize yardımcı olabilir. Yalnızca stok veya önceden yüklenmiş uygulamaların ve hizmetlerin güvenli modda çalışmasına izin verilir. Bununla birlikte, cihazınız güvenli modda çalışırken sorun ortaya çıkmazsa, üçüncü taraf uygulamalarınızdan veya indirilen hizmetlerinizden herhangi biri tetikleyicidir. Öğrenmek için şu adımları izleyin:

  Cihazınız açıkken, menü seçenekleri görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun. Yeniden başlat seçeneğine iki kez dokunun. Cihazınız yeniden başlatılır. Cihazınız yeniden başlatılırken Sesi Kısma düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Cihaz tekrar açıldığında Sesi Kısma düğmesini bırakın.

Ardından, ekranın sol alt köşesinde bir Güvenli Mod rozeti görünecektir. Bu, telefonunuzun güvenli modda çalıştığını gösterir. Cihazınızı normalde yaptığınız gibi kullanın ve hala donup kalmadığını veya donup kalmadığını gözlemleyin. Değilse, indirdiğiniz uygulamalardan veya hizmetlerden herhangi biri büyük olasılıkla suçludur. Bu durumda, şüpheli uygulamayı kaldırmayı deneyin. Muhtemelen sorunun başlamasından önce indirdiğiniz en son uygulamadır. Hangi uygulamanın kaldırılacağını anlayamıyorsanız, sorun giderilene kadar en son indirdiğiniz uygulamaları tek tek silebilirsiniz.

Bu işe yaramazsa, bir sonraki olası çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Yazılımı en son sürüme güncelleyin.

Yazılım güncellemeleri, yazılım hataları ve kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklanan mevcut cihaz sorunlarını gidermek için güvenlik geliştirmeleri veya düzeltme ekleri de içerir. Cihazınızdaki donma ve gecikme sorunu bazı hatalara veya kötü amaçlı yazılımlara atfedilirse, yeni güncellemenin yüklenmesi bunu düzeltmenin anahtarı olabilir.

Galaxy J2 Pro’nuzda (2018) kullanılabilir yeni yazılım (Android) güncellemesini kontrol etmek için Ayarlar-> Yazılım güncelleme menüsüne gidin. Bir güncelleme varsa bir bildirim görüntülenir. Güncelleme dosyası indirme ve yükleme işlemine devam etmek için ekrandaki talimatları izleyin.

Yeni güncelleme OTA veya kablosuz olarak görünmüyorsa, bir bilgisayar kullanarak telefonunuzun ürün yazılımını el ile en son sürüme yükseltebilirsiniz.

Dördüncü çözüm: Samsung Galaxy J2 Pro’nuzda (2018) önbellek bölümünü silin.

Telefonunuzun sistem klasörlerinde önbelleğe alınan geçici dosyalar, özellikle bozuk olduklarında cihazınızı düzensiz hale getirebilir. Bu nedenle önbellek bölümünün silinmesi önerilir. Sadece bozuk önbellek ve geçici verileri temizlemekle kalmaz, aynı zamanda daha fazla alan ve daha iyi performans için telefonunuzun dahili belleğini temizler. Önbellek bölümünü silerken şansınızı denemek istiyorsanız, aşağıdaki adımlara devam edebilirsiniz:

  Gerekirse telefonunuzu kapatın. Telefonunuz kapalıyken Sesi Aç, Ev ve Güç düğmelerini aynı anda birkaç saniye basılı tutun. Samsung logosu ekranda göründüğünde düğmeleri serbest bırakın. Android sistem kurtarma menüsü görünür. Önbellek Bölümünü Sil seçeneği vurgulanana kadar Sesi Kısma düğmesine birkaç kez basın. Güç düğmesine basarak seçimi onaylayın. Cihazınızın önbellek bölümünü silmeyi bitirinceye kadar bekleyin ve değişiklikleri uygulamak için yeniden başlatın.

Bu, cihazınızın dahili belleğinde saklanan hiçbir veriyi etkilemez, bu nedenle tüm kişisel bilgileriniz ve indirilen uygulamalar kalır.

Beşinci çözüm: Bir ana sıfırlama (fabrika verilerine sıfırlama) yapın.

Ana sıfırlama veya fabrika verilerine sıfırlama, cihazınızdaki her şeyi siler ve varsayılan seçenekleri veya varsayılan fabrika ayarlarını geri yükler. Karmaşık yazılım sorunları genellikle bu yöntemle, özellikle kötü amaçlı yazılım karmaşık hataları tarafından tetiklenen sorunlarla çözülür. Devam etmek isterseniz, tüm önemli içeriklerinizi ve kişisel bilgilerinizi yedeklediğinizden emin olun, böylece daha sonra gerektiğinde geri yükleyebilirsiniz. Galaxy J2 Pro’nuzu (2018) fabrika ayarlarına sıfırlamaya hazır olduğunuzda başlayın:

  Gerekirse telefonunuzu kapatın. Telefonunuz kapalıyken Sesi Aç, Ev ve Güç düğmelerini aynı anda birkaç saniye basılı tutun. Samsung logosu ekranda göründüğünde düğmeleri serbest bırakın. Android sistem kurtarma menüsü görüntülenir. Verileri sil / Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneği vurgulanana kadar Sesi Kısma düğmesine birkaç kez basın. Güç düğmesine basarak seçimi onaylayın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma düğmesine tekrar basın – Tüm kullanıcı verilerini sil seçeneğini vurgulayın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Kurtarma Modu ekranda yeniden görününceye kadar bekleyin, ardından verilen seçeneklerden sistemi yeniden başlat seçeneğini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine basın. Son olarak, cihazınızı yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Bu sıfırlama, kişisel bilgiler, indirilen uygulamalar, özelleştirilmiş ayarlar ve cihazınızın dahili belleğinde kayıtlı diğer içerikler dahil tüm verileri siler. Yeniden başlattıktan sonra, fabrika varsayılan ayarları cihazınıza geri yüklenir, bu da telefonunuzu yeni olarak ayarlamanız gerektiği anlamına gelir.

Çoğu zaman, karmaşık sistem hataları bile yazılım sorunları bir ana sıfırlama veya fabrika verilerine sıfırlama ile başarıyla çözülür. Ancak yine de aynı sorunu donma ve gecikmelerde yaşıyorsanız, hizmet almayı düşünmeniz gerekir. Galaxy J2 Pro 2018 akıllı telefonunuzda teknik onarım gerektiren bazı fiziksel veya donanım hasarları olabilir.

Servis / Onarım

Cihazınızın bazı bileşenlerinde fiziksel veya sıvı hasarı olabilir ve bu nedenle servise gereksinimi olabilir. Bu durumda, cihazınızı yakındaki bir Samsung servis merkezine götürmeniz ve yetkili bir teknisyen tarafından kontrol ettirmenizi ve / veya onarmanızı sağlamanız gerekir. Cihazınız hâlâ uygunsa garanti kapsamında olmayı unutmayın.

Veya daha fazla sorun giderme yardımı ve resmi öneriler için Samsung Destek ile iletişime geçebilirsiniz, özellikle de Galaxy J2 Pro (2018) akıllı telefonunuz Android’e yeni bir güncelleme yükledikten sonra donmaya ve gecikmeye başladıysa.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy J2 Pro 2018’de çökmeye devam eden Instagram nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy J2 Pro 2018’i Siyah Ekran Ölüm ile nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy J2 Pro 2018, “Ne yazık ki, Galeri durdu” hatasını göstermeye devam ediyor J2 Pro 2018 donmuş görünüyor, nasıl çözüyorsunuz (kolay adımlar) SD kartınız Samsung Galaxy J2 Pro 2018 tarafından algılanmazsa ne yapmalısınız (kolay adımlar)