Donmaya ve gecikmeye neden olan bir LG G7 ThinQ akıllı telefon nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Nadiren, performans sorunlarına erken bir aşamada yeni bir güçlü akıllı telefon hakkında bilgi verirsiniz. Yine de, bazı etkenler, özellikle uygulama hataları ve yazılımla ilgili sorunlar nedeniyle bazı cihazlarda olur. LG G7 ThinQ, Mayıs 2018'de piyasaya sürülen bir okta çekirdekli akıllı telefon. İki adet bellek çeşidi var – 128GB ve 64GB'lık bir model, 512GB'a kadar genişletilebilir bellek. Teknik özelliklerine dayanarak, cihaz ileri teknoloji cihazlar arasında güncel olarak etiketlenebilir. Ve diğer yüksek katmanlı akıllı telefonlar gibi, yeni LG G7 ThinQ akıllı telefon da yazılım sorunları içermez.

Bu yazıda ele alındığında, özellikle LG G7 ThinQ akıllı cep telefonunda özellikle donma ve gecikmelerde performans sorunu yaşanıyor. Olası çözümleri bulmak için okumaya devam edin.

Ancak, başka bir şeyden önce, telefonunuzla başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Oranlar, sitemizde zaten mevcut olan çözümlerin mevcut olması ya da en azından halihazırda çözdüğümüz benzer problemler var. Yani, probleminizle benzer veya alakalı olanları bulmaya çalışın. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

içindekiler

 • İlk çözüm: Arka plan uygulamalarını sonlandırın ve ardından telefonunuzu yeniden başlatın.
 • İkinci çözüm: Güvenli modda önyükleme yapın ve uygulamaları tanılayın.
 • Üçüncü çözüm: Dahili belleği kontrol edin ve yönetin.
 • Dördüncü çözüm: Cihaz yazılımını güncelleyin ve önbellek bölümünü silin.
 • Beşinci çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın ve geri yükleyin.
 • Diğer seçenekler
  • Bizimle iletişime geçin
 • Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
 • Genel sekmesine gidin.
 • Uygulamalar'a dokunun.
 • Tümü, Etkin ve Devre Dışı filtreleri seçmek için dokunun.
 • İstediğiniz uygulamaya dokunun.
 • Daha sonra bitirmek için Durmaya Zorla'ya dokunun.
 • İşlemi onaylamak için Tamam'a dokunun.
 • Arka plan uygulamalarınızın kalanını kapatmak için aynı prosedürü izleyin. Arka plan uygulamalarını kapatmaya zorladığınızda, aşağıdaki adımları uygulayarak telefonunuzu (yumuşak sıfırlama) yeniden başlatın:

  • Güç düğmesine ve Sesi Kısma düğmesine aynı anda birkaç saniye veya aygıtın gücü kapana kadar basılı tutun.

  Alternatif olarak, cihazınızı birkaç saniye kapatabilir ve sonra tekrar açabilirsiniz. İşte nasıl:

  1. Güç düğmesine birkaç saniye veya güç menüsü görünene kadar basın.
  2. Menüden Gücü Kapat'ı seçin.
  3. Cihazın kapatıldığını onaylamak için Tamam'a dokunun.
  4. Yaklaşık 30 saniye sonra, cihaz açılana kadar Güç düğmesine tekrar basın.

  Tamamen başlatıldıktan sonra, sorunun düzeltilip giderilmediğini belirlemek için normalde kullandığınız gibi kullanın. Telefonunuz hala donuyorsa veya gecikiyorsa, bir sonraki uygun çözümleri deneyin.

  İkinci çözüm: Güvenli modda önyükleme yapın ve uygulamaları tanılayın.

  Üçüncü taraf uygulamaları güvenli modda devre dışı bırakılmıştır ve bu nedenle sorunun üçüncü taraf uygulamaları tarafından tetiklenip tetiklenmediğini belirlemeniz daha kolay olacaktır. LG G7 ThinQ cihazınızda Güvenli Mod'u nasıl etkinleştireceğinizi ve kullanacağınızı aşağıda görebilirsiniz:

  1. Telefonunuz açıkken, menü seçenekleri değiştirilene kadar Güç düğmesini basılı tutun.
  2. Güç kapatma seçeneğini basılı tutun.
  3. Güvenli Modda Yeniden Başlatma istendiğinde, devam etmek için Tamam'a dokunun.
  4. Telefonunuz yeniden başlatana ve güvenli moda geçene kadar bekleyin.

  Güvenli moda girdiğinin bir göstergesi, ekranın alt kısmında gösterilen Güvenli Mod etiketidir. Bu noktada, cihazınızı normalde yaptığınız gibi kullanın. Güvenli moddayken gecikmez veya donmazsa, sorunun üçüncü taraf uygulamaları tarafından gerçekleştirildiği anlamına gelir. Bu durumda, sorunlu uygulama kaldırılarak sorun çözülebilir. En son indirdiğiniz yerden başlayarak bireysel uygulamaları yüklemeyi düşünmeniz gerekebilir. Sorunun giderilip giderilmediğini öğrenmek için her uygulamayı sildikten sonra cihazınızı test etmeyi unutmayın.

  Telefonunuz hala güvenli modda iken hala donuyor ve donuyorsa, servis gerekli olacaktır.

  Üçüncü çözüm: Dahili belleği kontrol edin ve yönetin.

  Bellek yönetimi ile çalışmaya başlamak için LG G7 ThinQ cihazınızın şu anki bellek durumunu aşağıdaki adımlarla görüntüleyin:

  1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
  2. Genel sekmesine gidin.
  3. Hafıza'ya dokunun.
  4. Açılan oka dokunun ve tercih edilen aralığı seçin.
  5. Ücretsiz depolama miktarını kontrol edin .

  Kullanılabilir depolama alanı 1 GB’den azsa, o zaman hafıza alanını boşaltmanız gerekir.

  Cihazınızı düzenli olarak veya en az günde bir kez yeniden başlatmak, sistemin yavaşlamasına neden olabilecek bozuk veri bölümleri dahil olmak üzere dahili verileri geçici belleğe veya geçici belleğe almanıza yardımcı olabilir. Yeniden başlatmanın veya yumuşak sıfırlamanın yanı sıra, hareketsiz duvar kağıdını kullanmak ya da kullanmamak gibi bellek kullanımını azaltmak ve gereksiz widget'leri kaldırmak, bellek kullanımını daha hızlı ve daha pürüzsüz bir performans için de azaltabilir. Uygulamaların güncel tutulması, uygulama önbelleğinin ve verilerin silinmesi ve istenmeyen uygulamaların kaldırılmasıyla aynı avantajlar elde edilebilir. Telefonunuzu yeniden başlatarak güvenli moddan çıkabilirsiniz.

  Dördüncü çözüm: Cihaz yazılımını güncelleyin ve önbellek bölümünü silin.

  Telefonunuz için en yeni yazılım sürümünü yüklemek, hatalar ve kötü amaçlı yazılımların sorumlu olması durumunda sorunu çözebilir. 11 Temmuz'da, hata düzeltmeleri ve sistem geliştirmeleri sağlamak için küçük bir güncelleme sürümü (Android 8.0 Yazılım sürümü: G710TM10g) kullanıma sunuldu. İndirmeniz için söz konusu güncellemenin mevcut olup olmadığını öğrenmek için cihazınızı kontrol edebilirsiniz. İşte nasıl:

  1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
  2. Genel sekmesine gidin.
  3. Güncelleme merkezi'ne dokunun .
  4. Sistem güncellemesi'ne dokunun .
  5. Ardından Güncelleme olup olmadığını kontrol et seçeneğine dokunun .
  6. En son yazılım güncellemesini indirmek ve kurmak için ekrandaki talimatları izleyin. Cihazınızın Wi-Fi İnternet'e bağlı olması, yeterli pil ömrü ve devam etmek için hafıza alanı olması gerekir.

  Alternatif olarak, LG G7 ThinQ cihazınıza yeni yazılım güncellemelerini bilgisayardan indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, LG G7 ThinQ için uyumlu yazılımı önceden bilgisayarınıza yüklemeniz, kurmanız ve açmanız gerekecektir.

  Cihazınız işletim sistemini güncelledikten sonra hala çalışıyorsa, aşağıdaki adımlarla önbellek bölümünü silmeyi deneyin:

  1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
  2. Genel sekmesini seçin.
  3. Depolama'ya, ardından Dahili depolama'yı seçin .
  4. Menü seçeneklerinin doldurulmasını bekleyin.
  5. Boş alanı boşalt seçeneğine dokunun .
  6. Geçici dosyalar ve ham dosyalar'a dokunun .
  7. Önbelleğe alınan veriler, Klip tepsisi geçici dosyaları ve kameradaki Raw dosyaları dahil olmak üzere verilen seçeneklerden herhangi birini seçin .
  8. Onaylamak için iki kez Sil'e dokunun.

  Önbellek bölümünü silmek kişisel verilerinizi silmez. Tek yaptığı, daha iyi ve daha pürüzsüz bir performans için önbelleğe alınmış verileri telefonun dahili belleğinden temizlemektir.

  Beşinci çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın ve geri yükleyin.

  Bir ana sıfırlama işlemi yapmak, telefonun dahili belleğinden her şeyi temizler ve orijinal fabrika ayarlarını geri yükler. Kişisel verileriniz, yüklemeleriniz, zil sesleriniz, resimleriniz, uygulamalarınız, rehberiniz ve dahili depolamadaki diğer kayıtlı dosyalar da bu süreçte silinecektir. Cihazınızın donmasına ve gecikmesine neden olabilecek yazılım hataları ve kötü amaçlı yazılımlar da aynı şekilde engellenir. Böylece, daha sonra yeni bir cihazla tamamen temiz olacaksınız. Denemek isterseniz, tüm önemli verilerinizi önceden yedeklediğinizden emin olun. Tamamen ayarlandıktan sonra, LG G7 ThinQ cihazınızı ayarlar menüsünden sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
  2. Genel sekmesine gidin.
  3. Yeniden başlat ve sıfırla'ya dokunun .
  4. Fabrika verilerine sıfırla seçeneğini seçin.
  5. Varsa, SD kartınızdan içeriği silmek için SD kartı sil onay kutusuna dokunun.
  6. Telefonu Sıfırla'ya ve ardından Tümünü Sil'e dokunun .
  7. İşlemi onaylamak için Sıfırla'ya dokunun.

  Cihazınızın sistem sıfırlamasını başlatmasına ve tamamlamasına izin verin. Sıfırlama bittiğinde, cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılmalıdır. Yeniden başlatmanın ardından, ilk kurulum işlemine devam edebilirsiniz. Wi-Fi ve Bluetooth gibi kullanmak istediğiniz özellikleri etkinleştirdiğinizden emin olun.

  Sorun sıfırlamadan sonra devam ederse, servis için göz önünde bulundurmayı düşünmeniz gerekebilir. Telefonunuzun, donanım onarımı gerektiren bir çeşit fiziksel veya sıvı hasar geçirmesi olasıdır.

  Diğer seçenekler

  Sorun, sorunun sizin tarafınızdan çözülmesi için tüm olası araçları tüketdikten sonra devam ederse, diğer seçenekler ve resmi öneriler için operatörünüze veya LG Destek ekibine başvurun. Ayrıca, cihazınızın yetkili bir teknisyen tarafından incelenmesini sağlamak için bölgenizdeki en yakın LG servis merkezini de ziyaret edebilirsiniz. Telefonda aniden yavaşlamaya neden olan bir çeşit fiziksel veya sıvı hasar olabilir. Telefonunuz garanti için hala uygunsa, servis veya birim değişimi için bunun için availing düşünmelisiniz.

  Bizimle iletişime geçin

  Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

  Ayrıca kontrol etmek isteyebileceğiniz mesajlar:

  • LG G7 ThinQ akıllı telefonunuz PC'niz tarafından tanınmıyorsa ne yapmanız gerekir (kolay adımlar)
  • LG G7 ThinQ akıllı telefonun çökmesini engelleyen Facebook uygulamasını nasıl gideririm [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • LG G7 ThinQ'nuz bir WiFi ağına bağlanamıyorsa ne yapmanız gerekir (kolay adımlar)
  • Ekran titreme sorunu ile LG G7 ThinQ nasıl düzeltilir (kolay adımlar)
  • LG G7 ThinQ cihazınızla SMS veya kısa mesaj gönderemeyen ve alamayan [Sorun Giderme Kılavuzu] ile ne yapmalısınız?
  • LG G7 ThinQ'nuzun ekranı titremeye devam ederse ne yapmanız gerekir (kolay adımlar)