Donmaya ve gecikmeye neden olan Samsung Galaxy A8 2018 akıllı telefon nasıl onarılır [Sorun Giderme Kılavuzu]

Gecikmeler ve donmalar, mobil cihazlarda aşınma ve yıpranma belirtileridir. Ancak, aynı belirtilerin yeni cihazlarda ortaya çıkmasını erken aşamada tetikleyebilecek bazı faktörler vardır. Ve yeni Samsung Galaxy A8 2018 akıllı telefon bir istisna değildir. Yeni Samsung Galaxy A8 2018 akıllı telefonunuzdaki bu sorunları nasıl ele alacağınızla ilgili bazı bilgiler vermek için, size başvurmanız gereken birkaç basit çözüm sundum. Daha fazla bilgi edinin ve yeni Samsung cihazınızdaki performans sorunlarını bu geçici çözümlerle sorun.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna bir çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlarımızın listesinde bulunuyorsa, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme, bedava. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunlu anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönderiye basın.

içindekiler

 • İlk çözüm: Yumuşak sıfırlama veya cihaz yeniden başlatma.
 • İkinci çözüm: Telefon sisteminizde önbelleği ve verileri temizleyin.
 • Üçüncü çözüm: Güvenli modda önyükleme yapın ve uygulamaları tanılayın.
 • Dördüncü çözüm: Telefon yazılımını en yeni Android sürümüne güncelleyin.
 • Beşinci çözüm: Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.
 • Diğer seçenekler
  • Bizimle iletişime geçin
 • Güç seçenekleri görünene kadar Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun.
 • Tamam'a dokunun kapalı Güç seçin. Telefonunuz kapanıyor.
 • 30 saniye sonra, telefonunuz açılıncaya kadar Güç düğmesine tekrar basılı tutun.
 • Alternatif olarak, telefon ekranınız donmuşsa veya dokunmalara yanıt vermiyorsa, bir güç yeniden başlatmayı da yapabilirsiniz. Sadece şu adımları izleyin:

  1. Önce Sesi kıs düğmesine basın ve basılı tutun ve gitmesine izin vermeyin.
  2. Şimdi, ses kısma düğmesini basılı tutarken Güç düğmesini basılı tutun.
  3. Her iki düğmeyi de 10 saniye boyunca veya aygıtın gücü kapanıncaya kadar basılı tutun.

  Bu yeniden başlatma yöntemleri, telefonunuzdaki kayıtlı verileri etkilemeden küçük yazılım hatalarını etkili bir şekilde temizler.

  İkinci çözüm: Telefon sisteminizde önbelleği ve verileri temizleyin.

  Bozuk geçici veriler veya önbellek dosyaları, telefonunuzda oluşabilecek benzer sorunları da tetikleyebilir. Sorun yalnızca belirli bir uygulamada ortaya çıkıyorsa, uygulama önbelleğini ve verilerini temizlemeniz büyük olasılıkla düzeltecektir. Aksi takdirde, önbellek bölümünü telefondan silmek gerekir. Aşağıda, sistem hatalarına neden olanlar da dahil olmak üzere Galaxy A8 2018'in önbellek dosyalarını ve geçici verilerini temizlemek için yapmanız gerekenler:

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Açma tuşunu ve Ana tuşunu basılı tutun , ardından Güç tuşunu basılı tutun .
  3. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesi yükleniyor' , yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterecektir, ardından Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce 'Komut Yok' ).
  4. “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın .
  5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  6. “Evet” öğesini vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve onaylamak için Güç tuşuna basın.
  7. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, “Şimdi sistemi yeniden başlat” vurgulanır.
  8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Telefonunuzun önyüklemeyi bitirmesine izin verin ve daha sonra düzgün çalışıp çalışmadığını öğrenmek için kullanmayı deneyin. Aksi halde, sorun gidermeye devam edin.

  Üçüncü çözüm: Güvenli modda önyükleme yapın ve uygulamaları tanılayın.

  Tetikleyicilerden hatalı üçüncü taraf uygulamalarını devre dışı bırakmak için Galaxy A8 2018 akıllı telefonunuzdaki güvenli modu etkinleştirin. Bunu yapmak, üçüncü taraf uygulamalarını ve hizmetlerini geçici olarak devre dışı bırakarak uygulamaları dikkatlice teşhis etmenize olanak tanır. Sadece şu adımları izleyin:

  1. Telefon titreşene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve Samsung logosu belirir ve ardından Güç düğmesini serbest bırakın .
  2. Samsung Galaxy logosu hala ekranda iken, Sesi Kısma düğmesine basın .
  3. Ana ekranın sol alt köşesinde veya kilit ekranında Güvenli Mod görüntüleninceye kadar Sesi Kısma düğmesini basılı tutun. Ses düğmesini daha sonra serbest bırakabilirsiniz.

  Cihazınızı, performansını test etmek için genellikle güvenli modda yaptığınız gibi kullanın. Güvenli modda çalışırken gecikmez veya donmazsa, üçüncü taraf uygulamasının tetikleyici olduğu anlamına gelir. Son zamanlarda indirdiğiniz, cihazınızın yanlış davranmasına neden olan uygulamayı düşünmeye çalışın. Semptomların başlamasından önce indirdiğiniz muhtemelen budur. En son yüklenen uygulamalardan başlayarak tek tek uygulamaları silebilir ve telefonunuzun her uygulamayı nasıl kaldırdığını görmek için test edebilirsiniz.

  Dördüncü çözüm: Telefon yazılımını en yeni Android sürümüne güncelleyin.

  Kötü amaçlı yazılımlara ve yazılım hatalarına atfedilen mobil cihazlardaki performans sorunları genellikle bir güncelleme ile giderilir. Yazılım güncellemeleri, mevcut hatalardan kurtulmak için düzeltme yamaları ya da güvenlik geliştirmeleri içerir. Bu nedenle, cihaz yazılımınızı güncel tutmak önerilir. Galaxy A8 2018'inizde yeni güncellemeyi kontrol etmek için şu adımları izleyin:

  1. Ana ekranın altından yukarı doğru kaydırın.
  2. Ayarlar'a dokunun.
  3. Yazılım Güncelleme'ye gidin ve seçin .
  4. Güncellemeleri manuel olarak indir seçeneğini belirleyin .

  Güncelleme indirme ve yükleme işlemini tamamlamak için cihazınızın İnternet'e bağlı olması gerekir. Geniş güç ve hafıza alanı da dikkate alınması gerekenler arasındadır. Kablosuz olarak güncelleme yapmak mümkün değilse, telefonunuzu bilgisayarınıza Samsung Kies üzerinden güncelleyebilirsiniz.

  Beşinci çözüm: Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

  Son hendek çözümünüz fabrika ayarlarına sıfırlama veya ana sıfırlama olur. Bu gibi belirtiler, genellikle aygıtta karmaşık sistem hatalarına neden olan bazı zor hatalara atfedildikleri takdirde devam eder. Ancak, bu sıfırlamanın, telefonunuzdaki tüm uygulamalarınızı, verilerinizi ve özelleştirilmiş ayarlarınızı içeren telefondaki her şeyi sildiğini de unutmayın. Devam etmek isterseniz, tüm kritik verilerinizi önceden yedekleyin. Daha sonra, her ayarlandığınızda şu adımları izleyin:

  1. Telefonunuzu kapatmak için Güç düğmesine basın ve basılı tutun.
  2. Kapalıyken, birkaç saniye boyunca aynı anda Ses Seviyesi ve Güç düğmelerini basılı tutun.
  3. Samsung logosu görüntülendiğinde her iki düğmeyi de bırakın.
  4. Komut Yok ile Android Robot görüntüsü gösteriliyorsa, ekrana dokunun. Bunu yapmak Android Kurtarma ekranını başlatır.
  5. Verilen seçeneklerden “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için telefonunuzdaki Sesi Kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Daha sonra seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.
  7. Evet'i vurgulamak / seçmek için Sesi Kısma tuşuna tekrar basın – tüm kullanıcı verilerini silin ve onaylamak için Güç düğmesine bir kez basın.
  8. Şimdi yeniden başlat sistemi seçeneği vurgulanacaktır. Bu noktada, telefonunuzu yeniden başlatmak için tetiklemek için Güç düğmesine basmanız yeterlidir.

  Mümkünse, Galaxy A8 2018 akıllı telefonunuzdaki Ayarlar menüsünü kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama da yapabilirsiniz. İşte böyle yapıldı:

  1. Uygulamalara erişmek için Menüyü açın.
  2. Ayarlar'a dokunun.
  3. Genel yönetim'e gidin ve dokunun .
  4. Sıfırla'ya dokunun.
  5. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla'yı seçin.
  6. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla'ya dokunun.
  7. İşlemi onaylamak için Tümünü Sil'e dokunun.

  Sıfırlama bittiğinde cihazınızı yeni olarak ayarlayın ve şimdiye kadar her şey düzgün ve sorunsuz çalışıyor olmalıdır. Aksi takdirde, cihazınızın servise ihtiyacı vardır.

  Diğer seçenekler

  Yazılım sorunları altta yatan nedense, cihazınızı normal performansına geri döndürmek için önceki yöntemleri uygulamak yeterlidir. Aksi takdirde servis gerekli olacaktır. Galaxy A8 2018 akıllı telefonunuzdaki kalıcı donma ve gecikme semptomları genellikle donanımsal hasar nedeniyle ortaya çıkar ve bu durumda cihazınızın servise ihtiyacı vardır. Cihazınızı, bulunduğunuz yerdeki Samsung servis merkezine yakın bir yere götürebilir ve yetkili bir teknisyen tarafından teşhis edilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer telefonunuzu düşürdüyseniz ya da semptomları kışkırtan önce ıslatmışsanız, bu bir zorunluluktur.

  Alternatif olarak, daha gelişmiş sorun giderme yordamlarını veya diğer uygulanabilir seçenekleri gerçekleştirme konusunda daha fazla yardım için aygıt operatörünüze veya Samsung Destek birimine başvurabilirsiniz.

  Bizimle iletişime geçin

  Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.