Donmuş bir Galaxy A30 nasıl çözülür | yanıt vermeyen telefonu düzeltme

Bir telefon belirli bir ekrana yapışıp artık yanıt vermiyorsa, her zaman bir bellenim sorunu olmasını bekleyebilirsiniz. Bu donmuş Galaxy A30 birimlerinin bazı sahipleri için bir sorun gibi görünüyor. Onlara göre, bir uygulama kullanırken telefon belirli bir ekrana yapıştı. Çoğu zaman, telefon tekrar cevap verecektir, ancak bir şey yapana veya pil tamamen boşalana kadar o ekranda takılı kaldığı zamanlar vardır.

Telefonun siyah bir ekrana yapıştığı zamanlar da vardır, bu da genellikle donanımla ilgili bir sorun olduğu izlenimini bırakır. Ancak çoğu zaman, bu tür bir sorun oldukça küçüktür ve birkaç sorun giderme prosedürü yaparak sorunu çözebilmeniz gerekir.

Yani, bu yazıda, donmuş Galaxy A30’unuzu sabitlemede size rehberlik edeceğim. Bu soruna en etkili çözümleri sizinle paylaşacağım. Bu telefonun sahibiyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, yararlı bulabileceğiniz için bu yayını okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Oranlar, web sitemizde halihazırda mevcut çözümler olduğu veya en azından, zaten düzelttiğimiz benzer sorunlar olduğu. Bu nedenle, probleminizle benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Donmuş bir Galaxy A30’un çözülmesi

Çoğu zaman, bir akıllı telefon donarsa veya yanıt vermezse, bunun nedeni sadece bir ürün yazılımı çökmesidir. Çok ciddi bir donanım sorunu gibi görünse de, fiziksel hasardan kaynaklanmadığı sürece düzeltilmesi çok kolaydır. Bununla birlikte, bu sorun hakkında yapmanızı önerdiğim şey…

Donmuş Galaxy A30’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu, bu soruna en etkili çözümdür ve donmuş Galaxy A30’unuzu düzeltmek için yapmanız gereken tek şey olabilir. Bu, kapasitörlerde ve diğer bileşenlerde tüketilen depolanan elektriğin gücünü geçici olarak kesen simüle edilmiş bir pil çekme prosedürüdür. Bu, telefonunuzun belleğini yenileyecek ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyecektir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

    Ses seviyesini azaltma düğmesini basılı tutun Ses seviyesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Şimdi, her iki tuşu da basılı tutun ve Samsung Galaxy A30 logosu ekranda göründüğünde bırakın.

Bu işlemden sonra telefonunuz yeniden başlatılırsa sorun çözülür. Ancak, sorunun gelecekte tekrar olmayacağının garantisi yoktur. Ancak bununla ilgili iyi olan şey, tekrar meydana geldiğinde ne yapacağınızı zaten bilmenizdir.

Öte yandan, kuvvet yeniden başlatma dondurulmuş Galaxy A30’unuzu çözmediyse, bir sonraki prosedürü denemeniz gerekir.

AYRICA OKUYUN: Instagram, Samsung Galaxy A30’da durmaya devam ederse ne yapmalı

Şarj sırasında donmuş Galaxy A30’u yeniden başlatmaya zorla

Pilin tamamen boşalması çok olasıdır. Boşalmış bir bataryaya sahip olmak gerçekten sorun olmasa da, telefonun kapanmadan hemen önce ürün yazılımının çöktüğü zamanlar vardır ve bunun nedeni bazı hizmetlerin ve bileşenlerin düzgün şekilde kapatılmaması veya kapatılmaması olabilir. Sonuç olarak, her ikisi de yanıt vermeyen veya donmuş bir Galaxy A30 ile sonuçlanan birkaç küçük sorunla uğraşıyorsunuz. Bu sorunu gidermek için şu adımları izleyin:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj sembolünü gösterip göstermediğine bakılmaksızın, 10 dakika kadar şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra, ses kısma ve açma / kapatma tuşlarını 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Donmuş Galaxy A30’unuz bunu yaptıktan sonra açılırsa, sorun gerçekten oldukça küçüktü. Ancak, yanıt vermemeye devam ederse, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya veya mağazaya geri getirmenin zamanı gelmiştir.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A30, bir güncellemeden sonra ekran titremesi sorununu yaşamaya başladı

Sorunu çözebildiğinizi ve donmuş Galaxy A30’unuzun tekrar yanıt verdiğini varsayarsak, sorun tekrar tekrar gerçekleşiyorsa, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir, çünkü açıkça, yazılımla ilgili bir sorun vardır. Normal fabrika ayarlarına sıfırlamadan daha etkili olan Ana Sıfırlamayı yapmanızı öneririm. Ancak bundan önce, silinecekleri için önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Ayrıca, şifreyi unuttuğunuzda kilitlenmemeniz için asla Google hesabınızı kaldırmayı unutmayın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin…

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A30 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A30’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım donmuş Galaxy A30’unuzu çözmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.