Donmuş bir Galaxy Note 9 nasıl düzeltilir?

Bazen en iyi telefonlar bile donabilir ve tamamen yanıt vermeyebilir. Samsung Galaxy Note 9’da da durum böyle olabilir. Telefonunuz yanıt vermeyi durdurursa, tekrar harekete geçirmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Burada, donmuş bir Galaxy Note 9’u nasıl düzelteceğinizi göstereceğiz.

Ayrıca bkz: Ortak Not 9 sorunları ve düzeltmeleri

İlk olarak, telefonunuz yanıt verirse yapabileceğiniz birkaç şeyi listeleyelim, en azından zaman zaman:

  Ayarlar’a gidin, Depolama’yı açın ve Önbelleği temizle ve Verileri temizle’ye dokunun Uygulamaları güncelleyin Yazılımı güncelleyin

Yığılmış önbellek ve veriler telefonunuzu çok yavaşlatabilir, bu nedenle güncel olmayan uygulamalar da olabilir. Yazılım güncellemeleri söz konusu olduğunda, genellikle yeni özellikler, güvenlik yamaları ve hata düzeltmeleri içerirler. Bu yüzden çok önemli.

Donmuş bir Galaxy Note 9 nasıl düzeltilir?

1.Çözüm: Zorunlu yeniden başlatma

Telefon yanıt vermiyorsa ve telefonu düzgün bir şekilde kullanamadığınızda, yapılacak en kolay şey zorla yeniden başlatma yapmaktır. Zorla yeniden başlatma sorunu çözebilir ve dahası, cihazınızın performansını hızlandırabilir çünkü hafızasını yenileyecektir. Ayrıca, arka planda çalışan uygulamaları ve işlemleri de durduracaktır. Yapman gerekenler işte burada:

  Aynı anda, Güç tuşunu ve ses seviyesini basılı tutun Düğmeleri yaklaşık 10 saniye basılı tutun Ekran açıldığında düğmeleri bırakın

Çözüm 2: Yazılımdan sıfırlama

Yumuşak bir sıfırlama, telefon dondurulduğunda ve tamamen yanıt vermiyorsa çok yardımcı olabilir. Zorla yeniden başlatma bir değişiklik yapmadıysa, bunu deneyin. Cihazınızda tuttuğunuz veriler üzerinde herhangi bir etkisi olmayacaktır. Aşağıdakileri yapın:

  Güç tuşunu ve ses kısma tuşunu aynı anda basılı tutun Telefon kapanana kadar düğmeleri basılı tutmaya devam edin ve Önyükleme modunu görürsünüz (yaklaşık 20 saniye sürebilir) Telefon Önyükleme modundayken, düğmelerini bırakın menüde gezinmek için ses seviyesi düğmeleri Sol alt düğmeyi kullanarak ses seviyesi düğmelerini seçin (ses seviyesi düğmelerinin altında bulunur)

Telefonun yeniden başlatılması için bir iki dakikaya ihtiyacı olacaktır.

Çözüm 3: Güvenli mod

Yazılım sıfırlamasından sonra işler aynı kalırsa, denenecek bir sonraki şey Güvenli moddur. Telefonlarımızda birçok üçüncü taraf uygulamamız var ve bazıları burada bahsettiğimiz dahil olmak üzere her türlü soruna neden olabilir. Bu nedenle, üçüncü taraf bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını görmek için, tüm üçüncü taraf uygulamalarının devre dışı bırakıldığı Güvenli moda girmeniz gerekir. Telefon normal çalışıyorsa, uygulamalardan biri suçludur. Güvenli moda girmek için:

  Güç tuşunu ve ses kısma tuşunu aynı anda basılı tutun Önyükleme modunu görene kadar düğmeleri basılı tutun Telefon Önyükleme modundayken düğmeleri serbest bırakın Güvenli mod seçeneğini bulun: Üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakın Ses seviyesini kullanın düğmelerini kullanın ve sol alt düğmeyi kullanarak seçeneği belirleyin

Telefon Güvenli modda yeniden başlatıldığında, nasıl davrandığını görmek için bir süre kullanın. Donmadan yanıt verir ve iyi çalışırsa, yüklediğiniz uygulamalardan biri soruna neden oluyor demektir. Yapmanız gereken, uygulamaları tek tek kaldırmaktır. En son yüklediğiniz uygulama ile başlayabilirsiniz. Cihazınızda çok fazla uygulama varsa, başka bir seçenek de fabrika verilerine sıfırlamaktır. Bu, cihazınızdaki her şeyi silecek ve yeni bir başlangıç sağlayacaktır.

Çözüm 4: Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Fabrika verilerine sıfırlamayı gerçekleştirmenin 2 yolu vardır; bunlardan biri ayarları, diğeri düğmeleri kullanarak.

  Ayarlar’a erişebiliyorsanız, önce verilerinizi yedekleyin Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla bölümüne gidin. Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin Sıfırla’ya ve ardından Tümünü sil’e dokunun.

Cihazınız bazen yanıt vermiyorsa, hatta bazen ayarlara erişemiyorsanız ve Ayarlara erişemiyorsanız, düğmelerini kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlamanın bir yolu vardır.

  Telefonunuzu kapatma Bixby tuşunu ve Sesi kısma tuşunu basılı tutun, ardından Güç düğmesini basılı tutun Apple logosu görünene kadar düğmeleri tutun Ses seviyesi düğmelerini kullanarak menüde gezinme Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla Güç düğmesini kullanarak seçin Fabrika sıfırlama tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğini göreceksiniz Telefonunuzu yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Bunların hiçbiri sizin için işe yaramıyorsa, Galaxy Note 9 teknik destek ekibine ulaşın.