Donmuş bir Motorola Moto G7 nasıl çözülür. Gerçek düzeltme.

Bir telefon kullanırken belirli bir ekranda donarsa veya takılırsa veya telefon kendi kendine kapandığında ve bundan sonra yanıt vermediğinde, her zaman bellenimle ilgili bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz; bir sistem çökmesi. Telefonunuzda herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi yoksa. Aslında bize ulaşan bazı okuyucularımız var çünkü Moto G7’leri donmuş ve artık kullanamıyorlar.

Bu nedenle, bu yazıda, belirli bir ekranda donmuş Motorola Moto G7’nizde sorun giderme konusunda size rehberlik edeceğim. Bu sorun için en iyi çözümü sizinle paylaşacağım. Endişelenmeyin, sadece telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlamak için bazı gerçekten karmaşık prosedürler yapmanız gerekmez. Dolayısıyla, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan dolayı hata alıyorsanız, bu yazı size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz attığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Donmuş bir Moto G7 nasıl çözülür

Temel olarak, bu sorunun sadece bir nihai çözümü var, ancak ana çözümün başarısız olması durumunda bir alternatif var. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Çoğu zaman, donmuş bir telefon bir sistem çökmesinin sonucudur. Bu oldukça küçük bir sorun ama kesinlikle telefonunuzu yanıt vermeyecek. Ancak bu tür sorunlar, telefonunuzun belleğini yenileyecek ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyecek simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemi olan zorunlu yeniden başlatma ile düzeltilebilir. Dondurulmuş Moto G7’nizin tekrar yanıt vermesi için yapmanız gereken tek şey bu olabilir. İşte böyle yapılır:

    Açma / kapatma tuşunu 15 saniye boyunca veya Moto logosu gösterilip ekran maviye dönene kadar basılı tutun.

Logo şovlarını sadece bu prosedürü uygulayarak yapabildiyseniz, bu sorunun gerçekten ciddi olmadığı anlamına gelir. Sistem arada sırada çöküyor ve genellikle az RAM veya depolama alanına sahip akıllı telefonlarda oluyor.

Ancak, telefonunuz bunu yaptıktan sonra hala yanıt vermiyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: WiFi bağlantısını kesmeye devam eden bir Motorola Moto G7 nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve zorunlu yeniden başlatmayı yapın

Bu sorunun boşalmış bir pilden kaynaklanması mümkündür. Bu gerçekten bir sorun olmasa da, telefon kritik bir seviyeye ulaştığında bazı hizmetler ve bileşenler düzgün kapatılmayabileceğinden, basit bir pil tüketiminin sistem çökmesine neden olacağı zamanlar vardır. Sonuç olarak, her ikisi de yanıt vermeyen bir cihazla sonuçlanan birkaç küçük sorunla uğraşacaksınız. Ancak endişelenmeyin, bunu düzeltmek için her zaman bir şeyler yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj sembolünü gösterip göstermediğinden bağımsız olarak, en az 10 dakika şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, açma / kapatma tuşunu 15 saniye veya Moto logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Şey, bu bir donanım sorunu değilse, telefonunuzun bu prosedürlerden birini yaparak başarılı bir şekilde önyükleme yapabilmesi gerekir. Dondurulmuş Moto G7’nizin tekrar yanıt vermesini sağlayabilseniz ancak sorun her zaman ortaya çıkıyorsa, telefonunuzu sıfırlamanız yeterlidir. Ana sıfırlama bunun için mükemmel olurdu. Ancak silinmeden önce sıfırlamadan önce önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Moto G7’nizde ana sıfırlamanın nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır:

    Moto G7’nizi kapatın. Güç tuşunu ve Sesi kısma düğmesini 3 saniye süreyle veya Android robotu bozuk bir ekranda olana kadar basılı tutun. GERİ KAZANIM MODU’na gitmek için Sesi Kısma veya Yukarı düğmesini kullanın ve ardından seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Ekran üzerinde Motorola logosu ile maviye dönecek ve ünlem işareti ile kırık Android ile başka bir siyah ekrana getiriyor. Güç düğmesini basılı tutun ve Sesi aç düğmesine basın ve ardından her iki düğmeyi de bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın ve ardından seçmek için güç tuşuna basın. ‘Evet’i vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine bir kez basın ve seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Sesi azaltma düğmesini kullanarak Userdata + kişiselleştirilmiş içeriği vurgulayın ve seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Sıfırlama başlar ve bittiğinde Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğini vurgulayın ve açma / kapatma tuşuna basın. Telefonunuzun yeniden başlatmayı bitirmesini bekleyin ve ardından telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın.

Bununla birlikte, telefonunuz tüm bunlardan sonra hala yanıt vermiyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için yerel bir mağazaya getirmenin zamanı gelmiştir.

AYRICA OKUYUN: Motorola Moto G7 açılmaz veya siyah ekrana yapışmaz. İşte düzeltme.

Umarım donmuş Motorola Moto G7’nizi tekrar yanıtlamanıza yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.