Donmuş bir Samsung Galaxy A3 nasıl çözülür (kolay adımlar)

Samsung Galaxy A3’ün bazı iyi donanım özellikleri ve yapıları var, ancak zaman zaman burada ve diğer telefonlarda olduğu gibi ome hıçkırıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Bazı okuyucularımız bize ulaştı çünkü birimleri donmuş gibi görünüyor ve artık cevap vermiyor. Birçoğu, cihazlarının belirgin bir neden veya neden olmadan kapandığını ve tekrar açılmayacağını bildirdi. Şarj cihazlarına bağlı olsalar bile yanıt vermezler. Okuyucularımız bildirdiği için bu sorunu çözmek zorundayız.

Bu yazıda, Galaxy A3’ünüzle bu sorunu çözmenize yardımcı olacağım. Yanıt vermeyen veya donmuş telefonların tekrar yanıt vermesini sağlamak için kullandığımız çözümü sizinle paylaşacağım. Bununla ilgili şey, çok küçük bir ürün yazılımı veya uygulama ile ilgili bir sorun olabileceği veya özellikle ekranın belirgin bir neden olmadan maviden siyaha döndüğü takdirde çok ciddi bir donanım sorunu olabileceğidir. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Yanıt vermeyecek Samsung Galaxy A3 Nasıl Onarılır

Bu tür bir sorun çok ciddi bir donanım sorunu gibi görünebilir, ancak gerçekte, bu aslında bellenimle ilgili küçük bir sorundur. En azından karşılaştığım sorunlarda hep böyle oluyor. Açıkça bir sebep olmadan gerçekleşip gerçekleşmediğini hemen söyleyebilirsin. Ancak, bu sorun telefon sert bir yüzeye düştükten veya uzun süre suya batırıldıktan sonra başladıysa, cihazı derhal mağazaya veya satın aldığınız mağazaya geri getirmelisiniz.

Bunun belirgin bir neden olmadan kendi başına meydana geldiğini varsayarsak, düzeltmek için yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma yapın

Şahsen karşılaştığım vakaların çoğu bir sistem çökmesine bağlıydı. Zaman zaman bir kilitlenme meydana gelebilir ve çok küçük bir sorun olsa da, telefonunuzu yanıt vermeyecek ve ciddi bir donanım sorunu yaşıyor gibi görünebilir. Bu konuda ne yapacağınızı bilmiyorsanız, panik yaparsınız ve okuyucularımızın çoğu aslında cihazlarını sadece kendi başlarına çözebilecekleri bir sorun için ücretlendirilmek üzere dükkana getirdiler. Galaxy A3’ünüzde bu sorunla karşılaşırsanız, yapmanız gereken budur:

  Sesi azaltma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Bu sadece bir sistem çökmesinden kaynaklanıyorsa ve yeterli pil kalmışsa, cihazınız şimdiden açılıyor. Ancak, yanıt vermezse, bunun yerine bunu deneyin:

  Önce ses kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Bu prosedürleri yaptıktan ve telefonunuz hala yanıt vermiyorsa, pilin tamamen boşalmış olması mümkündür. Bir sonraki prosedürü deneyin.

İLGİLİ YAZILAR:

  Önyükleme sırasında logoya yapışan Samsung Galaxy A3 nasıl düzeltilir (adım adım kılavuz) Önyükleme sırasında logoya yapışan Samsung Galaxy A3’ü düzeltmek için adım adım kılavuz, Önyükleme döngüsüne yapışan bir Samsung Galaxy A3 nasıl düzeltilir, önyükleme yapmaya devam etmiyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A3 cihazınız “nem algılandı” hatası gösterdiğinde ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Sık sık / rasgele kendi kendine kapanan Samsung Galaxy A3’ü nasıl düzeltebilirsiniz [Sorun Giderme Kılavuzu]

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve Zorunlu Yeniden Başlatma yapın

İlk çözümü yaptıktan ve telefonunuz hala yanıt vermiyorsa, pilin bitmiş olması mümkündür. Pilin bitmesi gerçekten bir sorun değildir, ancak şey, pil bittiğinde telefonu kullandığınız için donanım ve bellenimin düzgün şekilde kapatılmaması durumunda, sistemin çökmesine neden olabilir ve daha sonra pil boş. Doğal olarak telefonunuz çöktüğünde, normal yeniden başlatma prosedürüne yanıt vermez, bu nedenle ilk çözümü gerçekten yapmanız gerekir, ancak pil biterse, cihaz yine de yanıt vermez. Bunu ele almak için yapmanız gerekenler:

  Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Kablolu şarj cihazını kullanmanız zorunludur.Orijinal güç / veri kablosunu kullanarak telefonunuzu şarj cihazına bağlayın.Telefonun şarj olduğunu gösterip göstermediğine bakılmaksızın, 10 dakika veya daha uzun süre şarj cihazına bağlı bırakın. Ardından, ses seviyesi düğmesini basılı tutarken güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Telefonunuz bir ürün yazılımı çökmesi ve / veya pil boşalması nedeniyle yanıt vermeyi durdurduysa, bu andan itibaren önyükleme yapmalıdır, ancak değilse, bir teknisyenin kontrol edebilmesi için dükkanı veya mağazaya geri getirme zamanı yukarı. Ancak bunu yapmadan önce, kurtarma modunda çalıştırmayı ve ana sıfırlamayı yapmayı deneyin. Yani, bu moda önyükleme yapabilirse:

  Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma işlemini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlama işlemi tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım size şu ya da bu şekilde yardımcı olabiliriz. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıya yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorun, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

  Bootloop’a giren ve başlatılamayan Samsung Galaxy A3’ü düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu] Siyah ekrana sahip olan ve yanıt vermeyen ancak yumuşak düğmeler yanan Samsung Galaxy A3 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Tutan Facebook nasıl düzeltilir Samsung Galaxy A3 kilitleniyor mu? [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A3’te “Ne yazık ki Kişiler durdu” hatası devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Artık Wi-Fi’ye bağlanamayan Samsung Galaxy A3 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]