Dosyaları Samsung’dan Mac’e taşıma | Samsung Galaxy S10’dan MAC 2019’a dosya aktarımı

Bir Mac kullanıcısıysanız ancak bir Samsung Galaxy cihazıyla dosyaları Samsung’tan Mac’e nasıl taşıyacağınızı bilmek çok kolay olabilir. Pek çok Mac sahibi bize verilerini Android’lerinden bilgisayarlarına kolayca aktarmanın bir yolunu soruyor, işte burada. Umarız bunu faydalı bulursunuz.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Dosyaları Samsung’dan Mac’e Taşı Yöntem 1: Android Dosya Aktarımı Kullan

Dosyaları Samsung’dan Mac’e taşımanın en kolay yolu Android Dosya Aktarımı uygulamasını kullanmaktır. Samsung Galaxy cihazınızla doğru sürücülerin iletişim kurması için Mac’inize yüklemeniz gereken özel bir programdır. Başlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Mac’inizde Android Dosya Aktarımı’nı indirin. AndroidFileTransfer.dmg dosyasını açın.DUygulamalara Android Dosya Aktarımı Yapın Android cihazınızla birlikte verilen USB kablosunu kullanın ve Mac cihazınıza bağlayın. Android Dosya Aktarımı başarıyla kuruldu, USB kablosunu kullanarak Samsung Galaxy cihazınızı Mac’inize bağlayın. Başlat’ı tıklayın. Mac’inizde istediğiniz dosyaları bulmak için dizine göz atın. Tercih edilen klasör. Dosyanızı açın. Bunu yalnızca Mac’te olduğunda yapabilirsiniz. Samsung Galaxy cihazınızda, istendiğinde telefon verilerine erişime izin verdiğinizden emin olun. Ardından, durum çubuğunu aşağı çekin, Dosya aktarımı için USB öğesine dokunun ve USB’yi Kullan altından Dosyaları aktar öğesini seçin.

Yukarıdaki tüm adımları uyguladığınızda, Galaxy cihazınızı Mac’inize bağlı normal bir harici sabit sürücü gibi kullanmaya başlayabilirsiniz. Artık iki cihaz arasında dosya taşımaya başlayabilirsiniz.

Dosyaları Samsung’dan Mac Yöntem 2’ye taşıyın: Smart Switch kullanın

Dosyaları Samsung’dan Mac’e taşımanın bir başka iyi yolu Smart Switch kullanmaktır. Bu, fotoğraflar, kişiler, mesajlar ve daha fazlasını cihazlar arasında aktarmayı kolaylaştırmak için Samsung tarafından oluşturulan resmi bir uygulamadır.

Dosyaları Samsung’dan Mac’e taşımak için Smart Switch’i kullanmaya başlamadan önce, bilgisayarınızın uyumlu olduğundan emin olmak istersiniz. Bunlar Mac’inizde karşılanması gereken minimum sistem gereksinimleridir:

    İşletim Sistemi: Mac OS X® 10.6 veya üstü.CPU: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz veya üstü. RAM: 1GB veya üstü.

Mac’iniz uyumluysa ve yukarıda belirtilen tüm gereksinimleri karşıladıysa, Smart Switch’i yüklemek ve verilerinizi bilgisayarınıza aktarmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Mac’inize Smart Switch’i yükleyin. Smart Switch’i kurduktan sonra, USB kablosunu kullanarak telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Mac’inizin Samsung Galaxy’nizdeki verilere erişmesine izin verin. Bağlı telefonun kilidini açmanız ve ardından dosyaları USB üzerinden aktarmak için USB dosya aktarımı seçmeniz gerekebilir. Mac’inizdeki Akıllı Anahtar’ı açın. Yedekleme’yi seçin. Mac’inizin bir yedekleme oluşturmasını bekleyin. Taşınan veri miktarına bağlı olarak bu işlem birkaç dakika sürebilir. Ekranda yedeklemenizin oluşturulduğunu gösterdikten sonra Tamam’ı seçin.

Yedeklemenizin klasörüne nasıl erişilir

Kasten değiştirmediyseniz, Mac’iniz yedeklemenizi varsayılan bir konuma kaydetmelidir. Mac’ler için bu genellikle Samsung Smart Switch yedeklemesinin depolandığı yerdir:

/ Users / [kullanıcı adı] / Belgeler / Samsung / SmartSwitch / yedek

Not: AppData klasörüne hızlı bir şekilde erişmek için, Başlat’ı seçin. Arama çubuğuna appdata yazın ve Enter tuşuna basın.

Dosyaları Samsung’dan Mac Yöntem 3’e taşıyın: Üçüncü taraf uygulamaları kullanın

Herhangi bir nedenle, dosyalarınızı Mac’inize taşımak için yukarıdaki ilk iki yöntemi istemiyorsanız, diğer seçenek üçüncü taraf uygulamalarını kullanmak olacaktır. İş yaparken daha iyi çalıştığını iddia eden birçok uygulama var ama açıkçası bunları önermiyoruz. Henüz bir tane kullanmadık ve kullanmanın güvenli olup olmadığını onaylayamıyoruz. Risk almak ve kendinizi bulmak istiyorsanız Google’a bakmak için basitçe kullanın. Bilgisayarınıza yükledikten sonra bu tür uygulamaların nasıl davrandığını bilmiyoruz, bu nedenle Mac’inizin güvenliğini ve verilerini bir dereceye kadar riske atma şansı her zaman vardır.

Mümkün olduğunca, yıllarca güvenilir ve emniyetli olduklarını kanıtladıkları ilk iki yönteme bağlı kalmanızı öneriyoruz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.