Dosyaları Samsung’dan Mac’e taşıma | Samsung Galaxy S10’dan MAC 2019’a nasıl dosya aktarılır

Mac kullanıcısıysanız, ancak Samsung Galaxy cihazınız varsa, dosyaları Samsung’dan Mac’e nasıl taşıyacağınızı bilmek kullanışlı olabilir. Birçok Mac sahibi, verilerini Android’lerinden bilgisayarlarına kolayca aktarmanın bir yolunu istiyor. Bunu faydalı bulacağınızı umuyoruz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını da ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Dosyaları Samsung’dan Mac’e taşıma Yöntem 1: Android Dosya Aktarımı’nı kullanma

Dosyaları Samsung’dan Mac’e taşımanın en kolay yolu Android Dosya Aktarımı uygulamasını kullanmaktır. Bu, Samsung Galaxy cihazınızla doğru sürücülerin iletişim kurması için Mac’inize yüklemeniz gereken özel bir programdır. Başlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Mac’inize Android Dosya Aktarımı’nı indirin. AndroidFileTransfer.dmg dosyasını açın. Android Dosya Aktarımını Uygulamalara sürükleyin Android cihazınızla birlikte verilen USB kablosunu kullanın ve Mac’inize bağlayın.Çift Android Dosya Aktarımı’na tıklayın. Android Dosya Aktarımı başarıyla yüklendi, Samsung Galaxy cihazınızı USB kablosunu kullanarak Mac’inize bağlayın. Başlayın’ı tıklayın. Mac’inizde istediğiniz dosyaları bulmak için dizinde gezinin.Tam dosyayı bulun ve masaüstüne veya bilgisayarınıza sürükleyin. Tercih ettiğiniz klasör. dosyanızı açın. Bunu yalnızca Mac’teyken yapabilirsiniz. Samsung Galaxy cihazınızda, istendiğinde telefon verilerine erişime izin verdiğinizden emin olun. Ardından, durum çubuğunu aşağı çekin, Dosya aktarımı için USB’ye dokunun ve Şunun için USB’yi kullan altında Dosya aktarma’yı seçin.

Yukarıdaki tüm adımları tamamladıktan sonra, Galaxy cihazınızı Mac’inize bağlı normal bir harici sabit disk gibi kullanmaya başlayabilirsiniz. Artık dosyaları iki cihaz arasında taşımaya başlayabilirsiniz.

Dosyaları Samsung’dan Mac’e taşıma Yöntem 2: Smart Switch kullanın

Dosyaları Samsung’dan Mac’e taşımanın bir başka iyi yolu da Smart Switch kullanmaktır. Bu, Samsung tarafından fotoğraf, kişi, mesaj ve daha fazlasını cihazlar arasında aktarmayı kolaylaştırmak için oluşturulmuş resmi bir uygulamadır.

Dosyaları Samsung’dan Mac’e taşımak için Smart Switch’i kullanmaya çalışmadan önce, bilgisayarınızın uyumlu olduğundan emin olmak istersiniz. Bunlar Mac’inizde karşılanması gereken minimum sistem gereksinimleridir:

    İşletim Sistemi: Mac OS X® 10.6 veya üstü.CPU: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz veya üstü. RAM: 1GB veya üstü Ekran çözünürlüğü: 1280 x 800.

Mac’iniz uyumluysa ve yukarıda belirtilen tüm gereksinimleri karşılıyorsa, Smart Switch’i yüklemek ve verilerinizi bilgisayarınıza aktarmak için şu adımları izleyin:

    Smart Switch’i Mac’inize yükleyin Smart Switch’i yükledikten sonra telefonunuzu USB kablosu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın. Mac’inizin Samsung Galaxy’nizdeki verilere erişmesine izin verin. Bağlı telefonun kilidini açmanız ve ardından dosyaları USB yoluyla aktarmak için USB dosya aktarımını seçmeniz gerekebilir. Mac’inizde Akıllı Anahtar’ı açın. Taşınan veri miktarına bağlı olarak bu işlem birkaç dakika sürebilir. Ekranda yedeklemenizin oluşturulduğunu gösterdikten sonra Tamam’ı seçin.

Yedeklemenizin klasörüne nasıl erişilir

Kasıtlı olarak değiştirmedikçe, Mac’iniz yedeklemenizi varsayılan bir konuma kaydetmelidir. Mac’ler için, burası genellikle Samsung Smart Switch yedeklemesinin depolandığı yerdir:

/ Users / [kullanıcı adı] / Belgeler / Samsung / SmartSwitch / yedek

Not: AppData klasörüne hızlı bir şekilde erişmek için Başlat’ı seçin. Arama çubuğuna appdata yazın ve Enter tuşuna basın.

Dosyaları Samsung’dan Mac’e taşıma Yöntem 3: Üçüncü taraf uygulamaları kullanma

Herhangi bir nedenle, dosyalarınızı Mac’inize taşımak için yukarıdaki ilk iki yöntemi istemiyorsanız, diğer seçenek üçüncü taraf uygulamalarını kullanmak olacaktır. İşi yaparken daha iyi çalıştığını iddia eden birçok uygulama var ama açıkçası bunları önermiyoruz. Henüz bir tane kullanmadık ve kullanımının güvenli olup olmadığını teyit edemiyoruz. Riskleri almak ve kendinizi öğrenmek istiyorsanız, bunları aramak için Google’ı kullanın. Bu tür uygulamaların bilgisayarınıza yüklendikten sonra nasıl davrandığı hakkında hiçbir fikrimiz yok, bu nedenle Mac’inizin güvenliğini ve verilerini bir dereceye kadar riske atma şansı her zaman var.

Mümkün olduğunca, yıllardır güvenilir ve güvenli olduklarını kanıtladıkları için ilk iki yönteme bağlı kalmanızı öneririz.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.