Dots & Dash'ta Yazma & Yazma için 4 En İyi Mors Kodu Uygulamaları

Akıllı telefonlar sonsuza dek birbirimizle iletişim kurma biçimimizi değiştirdi. Mobil, pocketable, hızlı ve verimli. Tüm bunlar iyi olsa da, farklı şekilde istifade edilen insanlar yeni yaş telefonlarını kullanmakta ve iletişim kurmakta zorlanıyorlar.

Mors kodu resmin içine giriyor. Başlangıçta 1800'lü yıllarda elektrik hatları üzerinden nokta ve çizgi kullanarak uzun mesafelerde iletişim kurmak için tasarlanmıştır.

Günümüzde, yardımcı teknoloji şeklinde bir yeniden canlanma görüyor. Örneğin, kör insanlar nokta ve çizgi kullanarak kolayca yazabilirler ancak bir QWERTY klavye kullanmak onlar için zor olabilir.

Mors kodunun potansiyelini gören Google, kısa bir süre önce bu dili bir saat içinde vermeyi vaat eden bir Mors kod kilitleme kursu başlattı. Bundan daha fazla zaman alabilse de, birkaç günten fazla sürecek bir uygulama gerektirmeyeceğinden eminim.

Hala benimle? Güzel. Artık tek ihtiyacınız olan şey, akıllı telefonunuzda bu formatı destekleyen bir klavye uygulaması.

Android için Mors kodunu kullanarak iletişim kurmanıza yardımcı olacak bazı yararlı uygulamalar.

1. Gboard

Beni her zaman dinleyen herkese Gboard'u öneririm. Google tarafından oluşturuldu ve birçok gelişmiş işlevsellik ile geliyor. Daha yakın zamanda Mors kodu için destek de eklediler.

Varsayılan olarak, Mors kod klavyesi etkin değil. Etkinleştirmek için Ayarlar'a gidin ve Sistem'in altındaki Dil ve giriş'i seçin.

Giriş yöntemi altında Gboard'u seçin ve bunun altındaki Dilleri seçin.

Gboard'da seçtiğiniz tüm dilleri burada göreceksiniz. İngilizce'yi (ABD) buradan seçin.

QWERTY, El Yazısı ve Mors kodu gibi farklı klavye düzenlerini seçebileceğiniz kaydırılabilir bir çubuk göreceksiniz. Birden fazla seçim yapabilirsiniz, sonuna kadar kaydırın ve Mors kodu'nu seçin.

Bunu etkinleştirdiğinizde, tuşa basma sesi, ses ve ses seviyesini değiştirme ve tuş tekrarlama oranı gibi ek ayarlar görürsünüz. Bu, arkadaşlarınızın Mors kodunu kolayca ve daha yüksek doğrulukla kullanmalarına yardımcı olacaktır.

Şimdi, Mors kodu klavyesini etkinleştirmek istediğinizde, seçmek için Gboard üzerindeki küre simgesine uzun basın. Diğer tüm klavyeleri varsayılan olanı yapmak için de kaldırabilirsiniz.

Daha önce bahsettiğim Morse kod oyun öğreticisi (Google Morse kod kursu) ile gittim ve ilgi çekici ve kolay olduğunu gördüm. Ustalaşmak için birkaç günden fazla sürmemeliyiz.

Gboard hem Android hem de iOS için uygun ve kullanılabilir olsa da, Play Store'da başka Mors kodu uygulamaları da var. Ne sunacaklarını görelim.

Gboard'u indir

Also on Guiding Tech
How to Fix Gboard Not Working Issue on Android

Read More

2. Mors Kodu

Metni Mors koduna çevirip tekrar geri çevirmek isterseniz ne olur? Belki bazı harfleri unuttun ve şimdi mesajın ne anlama geldiğini bilmiyor musunuz? Mors Kodu uygulamasını girin.

Bu uygulama daha hızlı ve daha doğru bir şekilde iletişim kurabilmeniz için Morse kodunu İngilizce'ye çevirecek ve tam tersi olacak. Düzen basit ve etkilidir.

İki sekme var. Çevirmek istediğiniz metni yazın ve Mors kodlarını aşağıda gerçek zamanlı olarak göreceksiniz. Tek bir tıklama ile kopyalayabilirsiniz. Mesajın tamamını nokta ve çizgi halinde konuşacak Kopya düğmesinin yanında bir Ses düğmesi var. Hemen veya hatta telefonda iletişim kurmak için kullanışlıdır.

Mors koduna geçmek ve tekrar geri dönmek için ortadaki çift ok düğmesine tıklayın. Bir boşluk düğmesi, noktalar ve çizgi girmek için büyük bir yeşil Mors kodu düğmesi ve ekranın altındaki bir geri düğmesi göreceksiniz. Bakmadan kullanımı kolaylaştırır.

Telefon görüşmeleri sırasında kullanabileceğiniz ses ve titreşim geri bildirimi var ama hepsi bu değil. Ayrıca, SOS sinyali göndermek gibi belirli durumlarda kullanışlı olabilecek el fenerini de kullanabilirsiniz.

Bir mektup veya sembolü unuttuğunuzda, belleğinizi yenileyebileceğiniz ayar alanında kullanışlı bir sözlük var. Uygulama tamamen ücretsizdir ancak rahatsızlık verici olmayan reklamlar ile birlikte gelir.

Mors Kodunu İndir

Also on Guiding Tech
3 Live Translation Apps That Makes Solo Trips to Abroad a Joy

Read More

3. Mors Kodu

Bazı farklı özellikler ve düzen ve bazı yararlı kısayollar ile başka Mors kodu uygulaması. Uygulamayı açtığınızda, ses ve ışık geri bildirimi varsayılan olarak etkindir. Odadaki insanlarla iletişim kurmak için el feneri kullanmaya başlamak için büyük mavi BLINKY düğmesine tıklayın. Çok etkili.

BLINKY düğmesinin altındaki düğmeleri kullanarak herhangi bir değişkeni kapatabilirsiniz. Görmeden bile büyük ve kullanımı kolaydır.

Ayarlar menüsünde, bazı kelimelerin varsayılan olarak girildiği önceden tanımlanmış bir alan vardır. Onlardan biri Bitcoin! Herhangi birine dokunmak, sesi ve ışığı kullanarak kelimeyi iletmeye başlayacaktır. Kendi kelimelerinizi buraya ekleyebilirsiniz. Otomatik çevirmen ve sözlük de var.

Eski uygulama, mesaj gönderme / alma gibi yazılı iletişim için daha uygun iken, öncelikle yüz yüze iletişim odaklı Mors Kodu uygulamasını buldum.

Uygulama ücretsizdir ve reklamlar ile birlikte gelir.

Mors Kodunu İndir

4. M3 Tercüman

Bu bizi listedeki son Mors kod uygulamasına getiriyor. M3 Tercüman'ın listeyi yapmasının nedeni, yabancı dilleri de desteklemesidir. Evet. Şimdi Vin Diesel olabilir ve 9 dilde Groot olduğumu söyleyebilirsin.

Düzen, daha önce ele aldığım diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında en iyi değildir. Üç düğme düzeninde noktalar ve çizgi düğmeleri bence çok yakın. Daha iyi bir alternatif olan tek düğme düzeni de var. Yine de iki düğmeli düzen yok.

Bunun dışında, uygulama kullanımı ücretsizdir ancak geliştiriciye 0,9 ila 9,9 ABD doları arasında herhangi bir ödeme yaparak kaldırabileceğiniz reklamlarla gelir.

M3 Tercüman indirin

Çeviri Kayıp

Bu uygulamalara alışması biraz pratik olacaktır. Klavye düzeni, biçimi ve kısayolları, ancak bir kez yaptığınızda, kullanımı kolaydır. Bu, birçok farklı kişiyi, zorlukların üstesinden gelmek ve kişisel ve profesyonel yaşamlarında yeni zirvelere ulaşmak için yardım etmelidir.

Sıradaki: Büyük parmakların var mı? Küçük ekranlı bir akıllı telefon kullanıyor musunuz? Aşağıda, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yazı yazmanıza yardımcı olacak büyük düğmeli klavye uygulamalarının listesi bulunmaktadır.