Düşmeye devam eden Samsung Galaxy S9 Wi-Fi bağlantınızı nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar)

Wi-Fi kesintileri veya aralıklı Wi-Fi internet bağlantısı gibi ağ sorunları, ağ tabanı / kule sorunlarından kablosuz yönlendirici / modem üretici yazılımı sorunlarına ve / veya cihaz yazılımı ve donanım sorunlarına kadar birçok farklı faktöre bağlanabilir. Olduğu söyleniyor, cihazınızdaki ağ bağlantı sorunları ile uğraşırken bu faktörlerin her birini incelemeyi düşünmeniz gerekir. İşte bu yazıda, Wi-Fi bağlantısının kopmaya devam ettiği yeni Samsung Galaxy S9’a aktarılan ilgili bir sorunla karşılaştım. Bir servis merkezine gitmeden önce sorununuzu gidermek ve sorunu gidermek için hangi seçenekleri deneyebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu yayını bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalışıyorsanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

İlk çözüm: Kablosuz yönlendiricinizi / modeminizi yeniden başlatın.

Kablosuz yönlendirici veya modemdeki küçük ürün yazılımı sorunları da aynı şekilde akıllı telefonunuzda kablosuz bağlantı sorunlarına neden olabilir. Evde İnternet bağlantınızın en çekirdeğinin modem veya kablosuz yönlendirici olduğunu unutmayın; bu nedenle, ağ donanımınızla ilgili bir sorun çıkarsa, cihazlarınızın İnternet bağlantısında da sorun yaşamasını bekleyebilirsiniz. Sorunu çözmek için, kablosuz yönlendiricinizi veya modeminizi açıp kapatabilirsiniz (yeniden başlatabilirsiniz). İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Kablosuz yönlendiricinizi / modeminizi, kapanana kadar Güç düğmesine basarak kapatın. Yönlendiriciyi / modemi güç kaynağından çıkarın. 30 saniye sonra tekrar takın ve sonra tekrar açın. Tüm ışık göstergeleri sabitlenene kadar bekleyin.

Samsung S9’unuzda Wi-Fi ağınıza tekrar bağlanın ve İnternet bağlantınızın bu sefer nasıl çalıştığını görün. Genellikle kablosuz yönlendiriciyi veya modemi kapattıktan sonra her şey düzgün şekilde çalışmalıdır. Ancak, sizin durumunuzda değilse, bir sonraki uygun çözüme geçin.

İkinci çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın.

Wi-Fi İnternet’inizi normale döndürmek için gereken her şey basit bir yeniden başlatma olabilir. Bu, özellikle Samsung S9 el cihazınız da dahil olmak üzere herhangi bir mobil cihazda rastgele ortaya çıkan küçük yazılım aksaklıklarının tetiklediği ağ bağlantı sorunları söz konusu olduğunda geçerlidir. Bu durumda deneyebileceğiniz iki tür yeniden başlatma vardır – yazılım sıfırlaması ve zorunlu yeniden başlatma.

Samsung S9’unuzda yumuşak sıfırlama veya normal yeniden başlatma işlemleri şu şekilde yapılır:

  Güç düğmesini basılı tutun. Kapat seçeneğini kapatın. Onaylamak için tekrar Kapat düğmesine basın. Yaklaşık 30 saniye sonra, telefonunuz kapanana kadar Güç düğmesine tekrar basın.

Alternatif olarak, donanım tuşları ile yazılım sıfırlaması yapabilirsiniz. İşte nasıl:

  Güç ve Sesi Azaltma düğmelerine aynı anda 45 saniye kadar basılı tutun. Samsung logosu göründüğünde iki düğmeyi de bırakın.

Bu yeniden başlatmaların her ikisi de, dahili bellekte depolanan verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi etkilemez, bu nedenle tüm dosyalarınızın daha sonra bozulmadan kalmasını bekleyin. Böylece yedek oluşturmaya gerek kalmaz.

Üçüncü çözüm: Uçak modunu açıp kapatın.

Uçak modu, Bluetooth, Hücresel servis ve Wi-Fi dahil olmak üzere telefonunuzun tüm kablosuz işlevlerini otomatik olarak kapatır. Bu nedenle, bir şekilde telefonunuzun kablosuz telefon özelliklerini yeniler ve muhtemelen Wi-Fi bağlantısı dengesizliğine neden olabilecek küçük aksaklıkları temizler. Rasgele ağ hataları cihazınızda kısa bir süre Uçak modu açılıp kapatılarak çözülebilir. Bir çekim yapmak istiyorsanız, Samsung S9’unuzdaki Uçak modunu etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Telefonunuzdaki Uygulamalar-> Ayarlar menüsüne gidin. Ara’ya dokunun, ardından arama alanına Uçak moduna girin. Uçak modunu açmak için kaydırıcıya dokunun. 30 saniye sonra, özelliği tekrar kapatmak için düğmeye dokunun.

Wi-Fi ağınıza tekrar bağlanın ve bağlantınızın zaten kararlı olup olmadığını görün. Hala düşüyorsa, bir sonraki adımı deneyin.

Dördüncü çözüm: Samsung S9’unuzdaki Wi-Fi ağlarını unutun.

Wi-Fi ağınız bozulmuş olabilir ve artık istenildiği gibi çalışmıyor olabilir. Bu durumda, kablosuz ağınızı unutmak sorunu çözebilir. Kullanımdaki kablosuz ağınızı telefonunuzun ağ sürücüsünden / deposundan silerek çalışır. Daha sonra, Wi-Fi şebekesini telefonunuza ekleyip tekrar kuracaksınız. Bu yüzden telefonunuzun kablosuz iletişim şebekenize ilk kez bağlanması gibi. İşte böyle yapılır:

  Giriş ekranından boş bir noktaya kaydırarak Uygulamalar ekranını açın. Ayarlar’ı seçin. Bağlantıları seçin. Wi-Fi’ye dokunun. Silmek veya unutmak için kullanılır. Ağı unut seçeneğini belirleyin. Kayıtlı diğer Wi-Fi ağlarını görürseniz, herhangi birinin çakışmasına neden olmamak için bunları silin.

Kayıtlı tüm kablosuz ağları telefonunuzdan sildikten sonra, Ayarlar-> Bağlantılar-> Wi-Fi menüsüne dönün, ardından ağınızı kurun ve çalışıp çalışmadığını görmek için İnternet’e bağlanın. Gerekirse bir sonraki çözüme geçin.

Beşinci çözüm: Samsung S9’unuzdaki ağ ayarlarını sıfırlayın.

Özellikle sorun telefonunuzdaki yanlış ağ ayarlarına bağlıysa, ağ ayarlarının sıfırlanması gerekebilir. Bu ayarlar, otomatik değilse de manüel olarak değiştirilebilir. Yazılım güncellemeleri, özellikle büyük donanım yazılımı sürümleri, telefon ayarlarınızı otomatik olarak değiştirebilir; bu, sonunda şebeke ile ilgili hataları da içeren belirli sorunları tetiklemiş olabilir. Çözüm olarak, cihazınızdaki ağ ayarlarını aşağıdaki adımlarla sıfırlamayı deneyebilirsiniz:

  Uygulamalar tepsisini açmak için Giriş ekranından boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar’ı seçin. Genel Yönetim’e dokunun. Sıfırla seçeneğine dokunun. Şebeke ayarlarını sıfırla seçeneğini belirleyin. eylemi onayla

Diğer seçenekler

  Fabrika verilerine sıfırla. Önceki çözümlerden hiçbiri sorunu çözemiyorsa ve Samsung S9’unuzda aralıklı bir Wi-Fi bağlantısı alıyorsanız, o zaman fabrika verilerine sıfırlama işlemine başvurabilirsiniz. Bu, kişisel bilgiler, özelleştirilmiş ayarlar, kritik veriler ile Wi-Fi bağlantınızın sık sık düşmesine neden olabilecek hatalar ve kötü amaçlı yazılımlar da dahil olmak üzere cihazınızdaki her şeyi silecektir. Son bir yazılım güncellemesi kurulumundan sonra meydana gelmesi durumunda, sorunu arttırmak için operatörünüze veya İnternet servis sağlayıcınıza başvurun. Özel bir yazılım kullanarak daha karmaşık ağ sorunlarını gidermek için daha gelişmiş prosedürler gerçekleştirmede daha fazla yardım isteyebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Nasıl Samsung Galaxy S9 çökmesini tutar Facebook düzeltmek (kolay düzeltme) Nasıl rastgele yeniden başlatmaya devam Samsung Galaxy S9 düzeltmek (kolay adımlar) Donma ve gecikme devam Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir ekran titremesi sorunuyla (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’u Ölümün Siyah Ekranı sorunuyla nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 cihazınızı Güvenli Modda nasıl yeniden başlatıp sorunlu uygulamaları nasıl kaldırabilirim (kolay adımlar)