Düzeltme Galaxy S10’da MMS alamıyor | manifatura sorununu çözmenin kolay yolları

Çoğu zaman, manifatura ve MMS çalışır, ancak yapmadıkları nadir durumlarda, sinir bozucu olabilir. Galaxy S10’unuz MMS alamıyorsa, bu makale sizin için olmalıdır. Önerilerimizi takip ederek bu sorunla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Düzeltme Galaxy 10’da MMS alamıyor | manifatura sorununu çözmenin kolay yolları

Galaxy S10’unuzda metinlerle ilgili bir sorun varsa veya MMS alamıyorsanız, yapmanız gereken birkaç sorun giderme adımı vardır. Aşağıda düzeltmek için neler yapabileceğinizi öğrenin.

1 numaralı MMS düzeltmesi alınamıyor: Mobil verilerin AÇIK olduğundan emin olun

Galaxy S10’unuz MMS alamıyorsa, kontrol etmeniz gereken ilk şey, mobil verilerin açık olduğundan emin olmaktır. Normal metinlerden veya SMS’lerden farklı olarak MMS, çalışması için hücresel veri gerektirir. Sınırlı bir mobil veri aboneliğindeysanız ve MMS’iniz aniden çalışmayı durdurursa, bunun nedeni muhtemelen mobil verilerin askıya alınmasıdır. Bunu onaylamak için operatörünüze danışın. Taşıyıcınız tarafından açıkça belirtilmediği sürece, MMS wifi üzerinde çalışmaz. Wifi bağlantınız varsa, MMS göndermeye veya almaya devam edeceğinizi beklemeyin.

Mobil verileriniz çalışıyor ancak MMS hala çalışmıyorsa, aşağıdaki sorun giderme ile devam edin.

2 numaralı MMS düzeltmesi alınamıyor: Ağ ayarlarını sıfırla

MMS daha önce çalışıyorsa, değişen bazı şebeke ayarları olabilir. Tüm ağ ayarlarının uygun olduğundan emin olmak için ikinci adım onları sıfırlamaktır. Ağ ayarlarının sıfırlanması, tüm veri bağlantılarını fabrika varsayılanlarına geri döndürür. Ağ ayarlarının sıfırlanması gerçekleştirildiğinde aşağıdaki değişiklikler meydana gelecektir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek. modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

Ağ sıfırlama işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim öğesine dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Ağ Ayarlarını Sıfırla öğesine dokunun. SIFIRLA AYARLARI düğmesine dokunun.

Yukarıdaki adımlar wifi, mobil veri ve bluetooth ayarlarını sıfırlayacaktır. Bu, wifi şifrelerini girmeniz, Bluetooth cihazlarını yeniden eşleştirmeniz veya VPN kimlik bilgilerini tekrar girmeniz gerektiği anlamına gelir.

MMS düzeltme # 3 alınamıyor: Eski konuşmaları sil

Hem alınan hem de gönderilen öğeler, mesajlaşma uygulamanızdaki aynı adanmış depolama alanında saklanır. Düzenli olarak ekleri olan mesajlar gönderiyor veya alıyorsanız, mesajlaşma uygulamanızın alanı tükenmiş olabilir. Sorunu çözmek için eski mesajlarınızdan bazılarını veya çok sayıda eki olanları silmeyi deneyin. Gelen metinleri veya MMS’leri almak için yeterince alan olduğundan emin olmak için mümkün olduğunca çok sayıda silin. Daha sonra, telefonu yeniden başlatın ve ne olduğunu görün.

4 numaralı MMS düzeltmesi alınamıyor: APN’yi doğrulayın

APN ayarlarının doğru olup olmadığından emin değilseniz, aşağıdaki adımları uygulayarak APN ayarlarını kendiniz kontrol edebilirsiniz:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Connections.Tap Mobil Ağlar.Tap Erişim Noktası İsimlerini Açın. Doğru APN’yi seçin.

Önceden operatörünüzden doğru APN’yi aldığınızdan emin olun.

5 numaralı MMS düzeltmesi alınamıyor: Mesajlaşma uygulama önbelleğini temizleme

Mesajlaşma uygulamasıyla ilgili sorunları gidermenin doğrudan yollarından biri, önbelleğini temizlemektir. Aşağıda yapılması gerekenler şunlardır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları’na dokunun.Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst). Sistem uygulamalarını gösterme mesajına dokunun. Mesajlaşma uygulamasını bulun ve dokunun. .

6 numaralı MMS düzeltmesi alınamıyor: Mesajlaşma uygulamasını sıfırlayın

Önceki sorun giderme adımına kadar olan bir takip, uygulamayı sıfırlamaktır. Sıfırlama ile tüm ayarlarının fabrika ayarlarına döndürülmesi ve güncellemelerinin kaldırılması anlamına gelir. Mesajlaşma uygulaması verilerinin silinmesi metinlerinizi silmeyecek olsa da, eşyalarınızın kazayla kaybolmasını önlemek için bu aşamada yedeklemenizi öneririz.

Bir uygulamanın verilerini silmek için:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları’nı seçin. Diğer ayarlar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst) .

# 7 MMS düzeltmesi alınamıyor: Başka bir uygulama kullan

S10’unuz bu noktada hala MMS alamıyorsa, başka bir uygulamayı kullanmayı düşünmelisiniz. Bu, şu an kullandığınızla ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenizi sağlar.

8 numaralı MMS düzeltmesi alınamıyor: Önbellek bölümünü silin

Google Play Store’dan birçok iyi ve güvenilir mesajlaşma uygulaması var. Google’ın Android Mesajlarını kullanmak, ilk önce denemek için iyi bir mesajdır.

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

9 numaralı MMS düzeltmesi alınamıyor: Şebeke operatöründen yardım alın.

Yukarıdaki tüm öneriler sorunu çözemezse, şebeke operatörünüzle çalışmanız gerekir. MMS’in normal çalışmasını engelleyen bir hesap veya şebeke sorunu olabilir, bu nedenle operatörünüzü bu işe dahil etmek hiç de fena değildir.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu nedenle topluluğumuzla Facebook ve Google+ sayfalarımızda etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.