DX11 Feature Level 10.0 Hatası Nasıl Düzeltilir

DirectX 11 olarak da bilinen DX11, Windows ortamında çalışan bir uygulama programlama arabirimidir. Microsoft platformunda multimedya görevlerini gerçekleştirerek çalışır. Bu kararlı bir yazılım olmasına rağmen, bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, DX11 özellik seviyesi 10.0 hata sorununu ele alacağız.

Bilgisayarınız veya Android cihazınızla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

DX11 Feature Level 10.0 Hatası Nasıl Düzeltilir

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini gerçekleştirmeden önce, genellikle küçük bir yazılım aksaklığından kaynaklanan çoğu sorunu çözeceğinden önce bilgisayarınızı yeniden başlatmayı denemelisiniz.

Bilgisayarınızda “DX11 özellik seviyesi 10.0 gerekli” hata iletisini gördüğünüzde, bu genellikle Direct3D Özellik Düzeyi sürüm 10.0’ı desteklemek için gerekli donanıma sahip olmadığınız anlamına gelir. Grafik kartınızda eski bir sürücü olabilir veya DirectX yüklemeniz bozuk olabilir. Bu sorunu gidermek için yapmanız gereken sorun giderme adımları aşağıda listelenmiştir.

Bilgisayarınızın DirectX sürümünü kontrol edin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, bilgisayarınızın hangi DirectX sürümünü kullandığını doğrulamaktır.

  Çalıştır kutusunu açma (Windows tuşu + R) “dxdiag” yazın ve enter tuşuna basın DirectX çalışma zamanı sürüm bilgileri Sistem sekmesindeki Sistem Bilgileri altında bulunabilir.

Grafik kartınızın gerekli özellik düzeylerini destekleyip desteklemediğini kontrol etmek için Sürücüler altındaki Ekran sekmesine gidin ve grafik kartınız tarafından hangi Özellik Düzeylerinin desteklendiğini görün. DirectX Tanı Aracı içindeki Özellik Düzeyleri girdileri arasında 10_0 (10.0) özellik düzeyi gösterilmiyorsa, bunun nedeni aşağıdaki nedenlerden kaynaklanıyor olabilir:

  Grafik kartı sürücüleriniz güncel değil.İşletim sisteminizin güncellenmesi gerekiyor. Grafik kartınız Özellik Seviyesi 10.0’u desteklemiyor. Soruna neden olan şey buysa, bunu düzeltmenin tek yolu, bu özelliği destekleyen yeni bir grafik kartı almaktır.

Grafik kartınızın Özellik Seviyesi 10.0’u desteklemesi, ancak bu sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Özel grafik kartını kullanarak uygulamayı çalıştırın

Günümüz modern bilgisayarlarının çoğunda iki ekran kartı vardır. Biri genellikle işlemciyle entegre olan yerleşik grafik adaptörü ve ikincisi özel grafik kartı ünitesidir. Bilgisayarınızın entegre grafik kartını kullanması durumunda, bu ikisinin daha gelişmiş (daha fazla özellikli) olduğu için özel grafik kartına geçmeniz gerekir.

  Başlat menüsü simgesine sağ tıklayarak Aygıt Yöneticisi’ni açın ve ardından Aygıt Yöneticisi’ni seçin ve Ekran bağdaştırıcılarını genişletin, ardından Dahili Intel grafik bağdaştırıcısına sağ tıklayın, ardından Aygıtı devre dışı bırak seçeneğine tıklayın. Windows Grafik kartınızı özel karta dönüştürüyor. Yerleşik grafiklerinizi yeniden etkinleştirmek istiyorsanız yukarıdaki adımları tekrarlayın ve cihazı etkinleştir’e tıklayın.

DX11 Feature Level 10.0 hata sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Grafik kartı sürücünüzü güncelleyin

Bu sorunun oluşmasının nedenlerinden biri, en son grafik kartı sürücüsünün yüklü olmamasıdır. Windows 10 grafik kartınız için en son sürücüyü otomatik olarak kurarken bazen bunu yapmaz, bu yüzden bunu manuel olarak yapmanız gerekir.

  Windows tuşu + R tuşlarına basın, “devmgmt.msc” yazın ve Aygıt Yöneticisi’ni açmak için Enter tuşuna basın. Ekran Bağdaştırıcıları’na gidin ve açılır menüyü genişletin. Grafik sürücüsüne sağ tıklayın ve Sürücüyü Güncelle (Sürücü Yazılımını Güncelle) öğesini seçin. Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak ara seçeneğine tıklayın ve Windows çevrimiçi sürücüleri tararken bekleyin. Yükleninceye ve sisteminiz yeniden başlatılana kadar bekleyin.

Windows’un zaten en son sürücüleri kullandığınızı belirlemesi durumunda, grafik kartı üreticinizin web sitesine gitmeli ve en son sürücüleri oradan almalısınız.

NVIDIA kartlar için

  Https://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us adresine gidin Ürün Türünüzü, Ürün Serinizi ve Ürününüzü seçin. Uygun İşletim Sistemini seçtiğinizden ve Ara düğmesine basın. Önerilen Nvidia sürücüsünü indirip yükleyin.

ATI kartları için

  Https://www.amd.com/en/support adresine gidin. Sürücünüzü Manuel Olarak Seç altında, ürün türünü, ürün ailesini ve modeli seçin. Ardından, uygun işletim sistemini seçin ve Display Results (Sonuçları Görüntüle) üzerine tıklayın. Sürücü kurulduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

DX11 Feature Level 10.0 hata sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

DirectX’i Onar

Bu soruna genellikle bozuk bir DirectX yüklemesi neden olabilir. DirectX’i bilgisayarınızdan kaldırmak zor olsa da bunun yerine yapabileceğiniz şey onu onarmaktır.

  Https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?displaylang=tr&id=35 adresine gidin. DirectX Son Kullanıcı Çalışma Zamanı Web Yükleyicisini indirin ve yönetici ayrıcalıklarıyla yükleyin. Tüm DirectX 9.0c dosyalarınızın sağlam olduğundan emin olmak için ekrandaki komutları izleyin. Https://www.microsoft.com/tr adresine gidin. -tr / indir / details.aspx? id = 8109. DirectX Son Kullanıcı Çalışma Zamanlarını (Haziran 2010) indirin ve yönetici ayrıcalıklarıyla yükleyin.

DX11 Feature Level 10.0 hata sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Windows 7 kullanıcıları için KB2670838 güncelleştirmesini yükleyin

Hala Windows 7 işletim sisteminizde asılı kalıyorsanız ve bu sorunu yaşıyorsanız KB2670838 güncelleştirmesini yüklemeye çalışmalısınız. Bu güncelleme DX 11 Özellik Seviyesi 10.0 desteğini etkinleştirecektir.

  https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=36805&ranMID=24542&ranEAID=TnL5HPStwNw&ranSiteID=TnL5HPStwNw-WrCrbzgmMtL57ukiFza6cg&tduid= gidin (434fde2c3c82a6b8cad478d28d8c3bbc) (256380) (2459594) (TnL5HPStwNw-WrCrbzgmMtL57ukiFza6cg) () Güncellemeyi karşıdan yükleyin ve kurun.

DX11 Feature Level 10.0 hata sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.