E-posta gönderemeyen veya alamayan Google Pixel 2 nasıl düzeltilir? [Sorun giderme kılavuzu]

Hareket halindeyken e-posta göndermenize ve almanıza olanak tanıyan e-posta uygulamaları vardır. Akıllı telefonunuz yanınızda olduğu ve Internet’e bağlı olduğu sürece, e-postaları istediğiniz zaman ve her yerde işleyebilmeniz gerekir. Bununla birlikte, mobil e-posta işlemeyle ilgili sorunlara neden olabilecek bazı faktörler olduğu için e-posta uygulamanızın mükemmel şekilde çalışmasını sağlayamazsınız. Bu, telefonda bazı e-posta gönderemeyeceğiniz veya alamayacağınız zamandır.

Hangi faktörler e-posta sorunlarının ortaya çıkmasına ve bunlarla nasıl başa çıkılmasına neden olabilir? Google Pixel 2’yi kullanımdaki cihazınızla aynı soruları aklınızda tutarsanız, daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Sorun gidermeye devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili başka endişeleriniz varsa, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Google Pixel 2 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzeyen ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin sorunları bulmak için sayfaya göz atın. Hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçin.

Google Pixel 2’niz neden e-posta gönderip alamıyor?

Telefonda e-posta sorunları ile uğraşırken dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. E-posta sunucularından, e-posta hesabından, e-posta uygulamasından ve cihazın kendisinden ayrıntılara girmeniz gerekir. Hızlı hale getirmek için, Google telefonunuzdaki e-postalarla ilgili sorunları giderirken göz önünde bulundurmanız gereken şeyler şunlardır.

  Geçersiz alıcı. Alıcının e-posta hesabı yanlış yazılmış olabilir veya mevcut olmayabilir. Yanlış sunucu ayarları. Cihazınız POP3 (kişisel) e-posta veya Exchange (kurumsal) e-posta için doğru şekilde ayarlanmamış. Sunucu bilgilerini doğrulamak için e-posta servis sağlayıcınıza veya BT personelinize (kurumsal e-posta için) başvurmanız gerekebilir. E-posta sunucuları (gelen veya giden posta sunucusu) şu anda kullanılamıyor. E-posta sunucularında devam eden bir sunucu bakımı veya beklenmeyen teknik sorunlar olabilir. E-posta servis sağlayıcınız / operatörünüz tarafından belirtilmedikçe sorun gidermeniz gerekmez. E-posta uygulaması veya e-posta hesabı bozuk. Bazı hatalar veya kötü amaçlı yazılımlar, e-posta uygulamasına veya e-posta hesabına sızmış ve harap olmuş olabilir.

Genel olarak, olası nedenler yazılımla ilgilidir, bu nedenle son kullanıcılar, uygulanabilir geçici çözümleri kullanarak yazılımın sonlarını düzeltebilirler.

Google Pixel 2’deki e-posta sorunlarına potansiyel çözümler

Aşağıda, telefonla e-posta gönderememek veya alamamak gibi farklı e-posta sorunları türleriyle başa çıkmak için genel çözümler ve önerilen geçici çözümler verilmektedir. Sorunun giderilip giderilmediğini öğrenmek için her yöntemi tamamladıktan sonra bir test e-postası oluşturmayı unutmayın. Gerekirse bir sonraki uygulanabilir çözüme geçin.

Aşağıdaki sorun giderme yöntemlerinden herhangi birini gerçekleştirmeye başlamadan önce mobil İnternet bağlantınızı kontrol edin ve cihazınızın bağlı olduğundan emin olun. Mobil uygulama tarayıcınızı açıp bir web sitesine gitmeyi deneyebilirsiniz. İnternet’e bağlanamıyorsanız, telefonunuzda e-posta gönderememenizin veya alamamanızın ana nedeni büyük olasılıkla ilk önce İnternet sorununuzu düzeltmeniz gerekir. Herhangi bir çevrimiçi siteye herhangi bir sorun yaşamadan erişebiliyorsanız, o zaman iyidir. Ayrıca, web postası (aynı e-posta) hesabınızda oturum açmayı deneyin ve her şeyin yolunda gittiğini ve e-postaları normal şekilde istediğiniz gibi gönderip alabildiğinizi görün. Bunu yapmak, telefonunuzdaki e-posta uygulamanız için izole edilip edilmediğini belirlemenize yardımcı olacaktır. Web postanızda her şey düzgün çalışıyorsa, aşağıdaki geçici çözümlerle mobil e-posta sorunlarınızı giderin.

E-posta alıcısının geçerli olduğunu doğrulayın ve doğrulayın

Bazen alıcı olarak geçersiz bir e-posta adresine e-posta göndermeye çalışırken bir hata mesajı görürsünüz. Bu nedenle, yalnızca sizin tarafınızdan yazılmış bir yazım hatası olmadığından emin olun. Ya da bir test e-postası oluşturmayı ve ardından başka bir e-posta adresine göndermeyi deneyebilirsiniz. Başka e-posta hesaplarınız varsa, test e-postasının alıcısı olarak bu hesaptan herhangi birini kullanın. E-postayı diğer e-posta hesabınıza gönderip alabiliyorsanız, sorun geçerli alıcının e-posta adresine göre belirlenir.

E-posta uygulamasından çıkın ve yeniden başlatın

Bir uygulamanın, yazılımdaki küçük aksaklıkların tetiklediği gibi geçici kesinti ve hatalarla karşılaştığı zamanlar vardır. Ve bu tür sorunlar genellikle glitching uygulaması yeniden başlatılarak giderilir. Bilgisayar programlarınızdan herhangi biri hatalı davrandığında genellikle yaptığınız gibi. Çıkın ve yeniden açın. Bu aynı şekilde app yeni bir başlangıç vermek ve amacına hizmet edecek. Yeni başlayanlar için, Google Pixel 2’deki e-posta uygulamanızdan nasıl çıkacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Tüm uygulamaları görüntülemek için Ana ekrandan Ok simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Sistem öğesine dokunun. Sistem menüsünden Geliştirici seçeneklerini görmüyorsanız, Uygulamalar-> Ayarlar-> Sistem-> Telefon hakkında-> bölümüne gidin ve 7 numaralı binaya dokunun. Sistem menüsüne geri dönmek için Geri simgesine dokunun, şimdi menü seçeneği arasında Geliştirici seçeneklerinin eklendiğini görmelisiniz. Üzerine dokunun ve bir sonraki adıma geçin. Çalışan hizmetler’e dokunun. Çıkmak istediğiniz e-posta uygulamasını bulun. Durdur seçeneğine dokunun. Sistem hizmetini durdur sorulursa? mesajı onaylamak için Tamam’a dokunun.

Yaklaşık 30 saniye bekleyin, ardından e-posta uygulamasını tekrar açın. Ardından, artık e-posta gönderip alamayacağınızı görmek için bir test mesajı oluşturmayı deneyin. Değilse, sonraki yöntemi deneyin.

Telefonunuzu yeniden başlatın

Yeniden başlatma veya yumuşak sıfırlama işlemi, cihazı birkaç saniye kapatıp tekrar açmayı içerir. Mobil cihazlarda geçen küçük yazılım sorunlarına etkili ve basit bir çözümdür. Cihazda saklanan kritik bilgilerinizin hiçbiri bu işlemden etkilenmeyecektir, bu nedenle kesinlikle güvenlidir. Google Pixel 2 cihazınızda yazılımdan sıfırlama şu şekilde yapılır:

  Sağ taraftaki Güç düğmesini basılı tutun ve ardından Kapat öğesine dokunun.

Cihaz ekranının yanıt vermiyor olması durumunda, zorla yeniden başlatma gerekli olacaktır. Bunu yapmak için, Güç düğmesini yaklaşık 20 ila 30 saniye veya telefonun gücü açılana kadar basılı tutun. Hiçbir veri zorla yeniden başlatmadan da etkilenmeyecektir.

Cihazınız tamamen açıldıktan sonra, posta uygulamasını açmayı deneyin ve ardından artık telefonda gönderip alamayacağınızı görmek için bir test postası oluşturun. Aksi takdirde, sonraki yönteme geçin.

E-posta istemcinizdeki sunucu ayarlarının doğru ve düzgün yapılandırıldığını doğrulayın

Notlarınızda önceden yazılı bilgi yoksa, bu biraz bilgi kazmayı gerektirir. Değilse, e-posta servis sağlayıcınıza başvurmanız ve sunucu ayarlarınız için gerekli bilgileri toplamanız gerekir. Bilgiler, kişisel e-posta hesabı (POP3) veya kurumsal e-posta hesabı (Exchange) gibi kullandığınız e-posta türüne bağlı olarak değişebilir.

Bir POP3 ve IMAP hesabında (kişisel e-posta) nasıl sorun giderileceği aşağıda açıklanmıştır:

  E-posta almak için başka bir cihaz yapılandırıp yapılandırmadığınızı doğrulayın. Giriş bilgilerinizi (kullanıcı adı ve şifre) kontrol edin. Test etmek için web postanızı taramak için bir bilgisayar kullanabilirsiniz. Webmail üzerinden aynı e-posta hesabına mesaj gönderip gönderemeyeceğinizi kontrol edin. Web posta hesabınızdan çıkış yapın.Telefonunuza gelen ve giden ayarlarınızın kontrol edildiğinden emin olun. web postanızda kullanılan giriş bilgilerini kullanın. Doğru ayar yapılandırması için e-posta servis sağlayıcınıza başvurun.

Sunucu ayarlarında gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra, gönderilip gönderilemeyeceğini görmek için bu sefer cep telefonunuzdan bir test e-posta iletisi gönderin. Yukarıdaki adımların hiçbirinde şans bulamazsanız, e-posta uygulamasını sıfırlamak veya e-posta hesabınızı telefonda yeniden yapılandırmak için bir sonraki seçeneği göz önünde bulundurmalısınız.

Bir Exchange e-posta hesabında (kurumsal / iş e-postası) nasıl sorun giderileceği aşağıda açıklanmıştır:

  Oturum açma kimlik bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun ve doğrulayın. E-posta ayarlarına gidin ve Senkronizasyon seçeneğinin etkin olup olmadığını kontrol edin. Senkronizasyon ayarlarının doğru olduğundan emin olun ve doğrulayın.

Telefonunuzu yeniden başlatın. Yeniden başlattıktan sonra, şimdi gönderip alamayacağını görmek için bir test e-postası oluşturun.

Google Pixel 2’nizdeki E-posta uygulamasını sıfırlayın

Sorunun altında yatan nedenin kullanımdaki e-posta uygulamasında olduğunu varsayarsak, uygulamayı sıfırlamak aksaklığın giderilmesine yardımcı olabilir. Yine de, bu işlemin aynı şekilde tüm e-posta hesaplarını sıfırlayacağını ve cihazınızdaki e-posta hesaplarındaki tüm verileri sileceğini unutmayın. Bu dezavantajları iyi bulursanız ve hala denemek istiyorsanız, işte nasıl yapıldığı:

  Telefon menünüze gidin, ardından Ayarlar-> Uygulamalar-> Uygulamaları Yönet-> Tümü’ne dokunun.Locate ve E-posta’ya dokunun. Verileri Temizle seçeneğine dokunun. Bu işlem, uygulamanın bozulmasına neden olabilecek tüm diğer bozuk bilgilerle birlikte e-posta uygulamasındaki tüm verileri kaldıracaktır.

Verileri temizlemeyi tamamladığınızda, e-posta hesap bilgilerinizi tekrar girin. Cihazınızı yeniden başlatın ve ardından telefonda e-posta uygulamanızı kullanarak bir test postası oluşturmayı deneyin.

Kaldırıp e-posta hesabını cihazınıza tekrar ekleyin

Önceki tüm yöntemleri uyguladıktan sonra sorun devam ederse, bir sonraki seçeneğiniz ve potansiyel çözüm hesabınızı kaldırmak ve ardından tekrar telefonunuza eklemektir. Bu, e-posta gönderme veya alma sorununu tetikleyebilecek yanlış ayarları ve bozuk verileri ortadan kaldırmalıdır. İşte böyle yapılır:

  Uygulamayı açmak için Ayarlar’a dokunun. Kullanıcılar ve hesaplar’a dokunun. Kaldırmak istediğiniz e-posta hesabına dokunun. Hesabı kaldır seçeneğine dokunun. İstenirse, güvenlik amacıyla cihazınızın desenini, PIN’ini veya şifresini girin.

E-posta hesabı başarıyla silindikten sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve e-posta hesabını tekrar ekleyin. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Uygulamayı açmak için Ayarlar’a dokunun. Kullanıcılar ve hesaplar’a dokunun. Hesap ekle’ye dokunun. Google, Kişisel (IMAP) veya Kişisel (POP3) vb. Gibi eklemek istediğiniz hesap türüne dokunun. E-posta hesabı kurulumunu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Gerekirse, güvenlik için cihazınızın PIN’ini, desenini veya şifresini girin.

Özellikle sunucu bilgileriyle birlikte e-posta hesabını ayarlamak için daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa e-posta servis sağlayıcınıza veya operatörünüze başvurun.

Bu hesapla ilişkili e-posta, kişiler ve ayarlar gibi her şey, hesap kaldırıldıktan sonra cihazınızdan da silinecektir. Daha sonra, düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için bir test e-postası oluşturun. Hala değilse, son çare düşünün.

Google Pixel 2’nizi fabrika ayarlarına sıfırlayın

Sorun, aygıt yazılımındaki karmaşık sorundan kaynaklanıyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama gerekebilir. Bu sıfırlama büyük olasılıkla sorunu çözecek olsa da, cihazınızdaki her şeyi de sileceğini lütfen unutmayın. Bu, ayarlar, uygulamalar, medya ve kişisel veriler dahil tüm kritik verilerinizi kaybedeceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, aşağıdaki adımlara geçmeden önce cihazınızı yedekleyin:

  Tüm uygulamaları göstermek için Ana ekrandan Yukarı Ok simgesine dokunun. Ayarlar’a dokunun. Sistem’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun. Telefonu Sıfırla seçeneğini seçin. İstenirse devam etmek için mevcut PIN’inizi, deseninizi veya şifrenizi girin. Her şeyi sil.

Cihazınız şimdi sıfırlanacak. Özellikle cihazda çok fazla dosya depolanmışsa sıfırlamayı bitirmek daha uzun sürebilir. Sıfırlama işlemi tamamlanana kadar bekleyin ve ilk kuruluma devam edin.

Başka hiçbir şey çalışmazsa ve Google Pixel 2’nize e-posta gönderemiyorsanız veya alamıyorsanız, sorunu zaten servis sağlayıcınıza iletmelisiniz. Aslında burada daha fazla seçeneğiniz var. Daha fazla yardım ve öneri için kullandığınız e-posta istemcisinin destek ekibine, servis sağlayıcısına / operatöre veya Google Destek birimine başvurmayı tercih edebilirsiniz. Bu destek gruplarından herhangi birinin, e-posta hesabınızı sonunda sıfırlama ve düzeltme aracı olması muhtemeldir.

Ayrıca ilginizi çekebilecek yayınlar:

  Şarj edilmeyen Google Pixel 2 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Google Pixel 2 cihazım neden açılmıyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Wi-Fi’ye bağlanamayan Google Pixel 2 ile ne yapmalı? [Sorun Giderme Kılavuzu] Kısa mesaj veya SMS gönderemeyen veya alamayan Google Pixel 2 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]