Galaxy S8 E-posta gönderirken “geçersiz e-posta adresi” hatası nasıl düzeltilir?

Bu sorun giderme makalesi, Galaxy S8 “geçersiz e-posta adresi” hatasını düzeltmeyi anlatıyor. Bu hata sadece bir S8, aşağıdaki kullanıcılar tarafından detaylandırıldığı gibi bir e-posta göndermeye çalıştığında ortaya çıkıyor. Aynı sorunla karşılaşırsanız, bununla nasıl başa çıkılacağına ilişkin aşağıdaki adımları öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: E-posta gönderirken Galaxy S8 “geçersiz e-posta adresi” hatası

galaksi s8 saldırıya uğradı. sorunlar, cihazı açabildiğim kadar hızlı bir şekilde kapattı, cihazı kapatamadı, ekran kilitlendi, erişemedi. kilitli ekranı atlayarak yardım etti. resimler kaybetme yeniden başlatıldı. e-posta göndermeye çalışana kadar her şey yolunda gibiydi. girdiğim her adres “geçersiz e-posta adresi” diyor. e-posta adresimi bir yere kaydolmak gibi kullanmaya çalıştığımda, mesaj geçersiz e-posta adresi diyor. Tamam e-postaları alabilirim. günlerce hatta arandı, çözüm bulamıyorum. google hesabına girmeyi denedi, erişemiyor. çok sayıda doğrulama kodu gönderdiler. kod girdiğimde mesaj yanlış kod veriyor. google’dan yardım bulamıyorum. Bir telefon sorunu değilse, daha sonra ne yapılması gerektiği hakkında herhangi bir fikir? TEŞEKKÜRLER.

Çözüm : “Geçersiz e-posta adresi” hatası geneldir ve genellikle belirli bir faktöre işaret etmez. Bunun gerçek sebebini bilmek için birkaç sorun giderme adımı gerçekleştirmelisiniz. Nasıl yapılacağı hakkında aşağıdaki adımları izleyin.

Telefonu sil

Telefonunuzun saldırıya uğradığından şüpheleniyorsanız, yapmanız gereken ilk şey fabrika ayarlarına döndürülmesini sağlamaktır. Bunu fabrika ayarlarına sıfırlama ile silerek yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızla ilgili aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Fotoğraflarınızı, videolarınızı, rehberinizi, belgelerinizi vb. Yedekleyin.
 2. Cihazı kapat.
 3. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

E-postayı ayarla

Telefon fabrika ayarlarına sıfırlama ile silindikten sonra yapılacak en iyi şey e-postanızı tekrar ayarlamaktır. Uygulamalarınızı geri yüklemeden önce bunu yapmanız gerekir. Bu, üçüncü taraf bir uygulamanın e-postanıza karışması ihtimalini ortadan kaldırmalıdır.

E-postanızı ayarlarken, doğru gelen ve giden sunucu türlerini kullandığınızdan emin olun. E-postalarınızı nasıl doğru şekilde ekleyebileceğinizi öğrenmek için e-posta sağlayıcınızın talimatlarına bakın.

Kurulumdan sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini tekrar kontrol etmek istersiniz. “Geçersiz e-posta adresi” hatası şu anda kaybolursa, devam edip uygulamalarınızı geri yükleyebilirsiniz.

Güvenli moda önyükleme

Uygulamalarınızı geri yükledikten sonra “geçersiz e-posta adresi” hatası verirse, onlardan birinin hatanın kaynağı olması gerektiğinin açık bir işareti budur. Hacking olayı için aynı sebep olması da mümkündür. Kötü bir uygulama yükleyip yüklemediğinizi kontrol etmek için uygulamayı güvenli modda açmayı düşünün. Bu modda, indirilen tüm uygulamaların çalışması engellenir ve size daha sonra suçluyu tanımlama seçeneği sunulur. Güvenli moda önyüklemek için:

 1. Cihazı kapat.
 2. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.
 7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Aygıt Güvenli moda yeniden başlatıldıktan sonra, e-postanın yeniden düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek istersiniz. İyi gider ve “geçersiz e-posta adresi” hatası geri dönmezse, kötü uygulamayı belirlemek için bir takip işlemi yapmanız gerekir. İşte bunun nasıl yapılacağı:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. “Geçersiz e-posta adresi” hatasının dönüp dönmediğini kontrol edin. E-posta düzgün çalışıyorsa, Adım 3’e geçin.
 3. Sorunun nedeni olabileceğini düşündüğünüz bir uygulamayı kaldırın.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. “Geçersiz e-posta adresi” hatası verilirse, 1-4. Adımları tekrarlayın.

E-postanın web posta ile gönderilip gönderilemediğini kontrol edin

Hata güvenli modda bile devam ederse, sorunun nedeni üçüncü taraf bir uygulama olmadığı anlamına gelir. E-posta hesabınızla ilgili bir aksaklık olabilir. Bu durumda olup olmadığını kontrol etmek için, bir web tarayıcısı kullanarak e-posta göndermeyi deneyin. Herhangi bir tarayıcı size kalmış. Bu sorun giderme adımının amacı, e-posta hesabınızın bir e-posta göndermekte sorun yaşayıp yaşamadığını kontrol etmektir.

E-posta uygulaması önbelleğini temizle

Web postasında bir e-posta göndermede sorun yoksa, e-posta uygulamasında sorun gidermeye geri dönmelisiniz. Uygulama ile başa çıkmanın doğrudan yollarından biri, önbelleğini temizlemektir. İşte nasıl:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar öğesine dokunun.
 3. Sağ üstteki Diğer ayarlar üzerine dokunun (üç nokta simgesi).
 4. Sistem uygulamalarını göster’i seçin.
 5. Uygulamanı bul ve dokun.
 6. Depolama öğesine dokunun.
 7. Önbelleği Temizle düğmesine dokunun.
 8. S8’inizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

E-posta uygulaması verilerini temizle

E-posta uygulamasının önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey çalışmazsa, uygulamayı fabrika durumuna döndürmeyi deneyin. Bu adımları takip et:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar öğesine dokunun.
 3. Sağ üstteki Diğer ayarlar üzerine dokunun (üç nokta simgesi).
 4. Sistem uygulamalarını göster’i seçin.
 5. Uygulamanı bul ve dokun.
 6. Depolama öğesine dokunun.
 7. Verileri temizle düğmesine dokunun.
 8. S8’inizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Başka bir e-posta uygulaması kullan

Sorunun e-posta uygulamasının kendisindeki bir hatadan kaynaklanması durumunda, farklı bir e-posta uygulaması kullanmayı düşünün. Hisse senedi Samsung e-posta uygulamasını kullandığınızı ve Google’ın Gmail uygulaması, Microsoft’un Outlook’u veya Google Play Store’daki diğer uygulamaları seçebildiğinizi varsayıyoruz.