Echo Spot'un video görüşme özellikleri ciddiye alınır

Video çağrısı Amazon'un yeni araçlarıyla bir esinti. Ben genellikle akıllı ev aksesuarları için kritik duyuyorum. Evimin her odasına bir kamera ve mikrofon takma fikrini hayran değilim ve beni, arkadaşlarımı ve ailemi izlemek zorunda bırakıyorum. Ayrıca, devlet yetkililerinin ötesinde tek bir şirketin kontrol ettiği daha fazla cihazın hayatımıza girmesini sağlamak harika bir fikir değil de. Ancak, Echo Spot'un Bırak ve Alexa tarafından başlatılan video çağrı özellikleri caziptir.

  • Amazon Alexa: Eviniz için en iyi ses asistanı mı?
  • Amazon Echo incelemesi: en yeni aile üyeniz

Echo Spot inceleme cihazları yazı işleri ofisine geldi. Echo Show'un küçük kardeşi, küçük bir ekran, daha basit ses donanımı, ayrıca küçük bir kamera ve mikrofon dizisi ile geliyor. Bu, isteğe bağlı video görüşmesi için uygun hale getirir. Bu yalnızca Alexa cihazları ve uygulamaları ile mümkündür, ancak ilk denemeden sonra herhangi bir engel çıkmaz.

Video calling makes the Echo Spot and Show interesting. / © AndroidPIT

Amazon Echo ailesi cihazlarıyla bir araya gelmek için birkaç denemeden sonra, sonunda benim için oldu. Yankı Noktası ve Yankı güzel girişimlerdi, ancak zayıf konuşma tanıma doğruluğu ve hemen belirgin katma değer eksikliği, benimle hiç iyi oturmadığı anlamına geliyordu.

Alexa'dan gerçekten yararlanmak için, akıllı ışıklar, termostatlar, kilitler ve benzeri gibi bir dizi ilave maliyetle uğraşmam gerekecekti. Elbette, bu biraz rahatlık katıyor, ancak maliyeti haklı çıkarmak için katma değer görmek için tembel değilim.

Opinion by Eric Ferrari-HerrmannI’m not lazy enough for voice-controlled lighting.What do you think?5050Be the first to vote

Bu yüzden Echo Dot'u satın almak için iyi bir neden görmedim. Müzik akış servisimi kullanamıyor. Google Takvimimle senkronize edilmiyor. Ve Amazon'un bulut hizmeti tekliflerinden hiçbirini kullanmıyorum. Tüm Amazon ekosistemi benim için bilinmiyor ve bir Amazon cihazı kullanmak, benim yerleşik alışkanlıklarımı değiştirmek zorunda olduğumdan tamamen bir döngü için beni atıyor. Ama şimdi, bana yeni bir bakış açısı kazandıran yeni bir Amazon ürünü geldi.

The Echo Show and Echo Spot can video call each other and smartphones with Alexa app. / © AndroidPIT

Başlangıçta, Amazon, ekransız Echo cihazlarını satın almamızı sağlamaya çalıştı. Tereddüt edenler için Echo Spot ve Echo Show derhal katma değer sağlıyor. Ekranları sayesinde değer, Amazon'un önceki donanımını satın almak için herhangi bir neden görmeyenler için daha belirgindir. Adres defterinizi senkronize ettikten sonra tüm arkadaşlarınızı arayabilirsiniz. Nihayet mevcut ekran ve dahili kamera sayesinde birbirinizi de görebilirsiniz. Bununla ilgili en iyi şey, Echo cihazlarından gelen aramaları kabul ettiğinden Alexa uygulamasıyla arkadaşlarınıza hareket halindeyken ulaşabilirsiniz. "Alexa, John Doe'u arayın" derse, tüm cihazlarında çalacak.

Ekosistem kapalı kalır

Bir basın toplantısında Amazon'un bu özelliği üçüncü taraflara açmayı planlamadığı söylendi. Yani, bir Skype, Telegram veya Hangouts'a ihtiyaç duymayacağız: Amazon, video çağrısını Alexa ekosisteminde yapmaya devam edecektir. Ancak, uygulama hemen hemen tüm akıllı telefonlarda çalıştığı ve üzerinde bir özellik bulunduğu ve çoğu kişinin bir Amazon hesabına zaten sahip olduğu için, evlat edinme engelinin çok fazla olmadığı görülüyor.

Aslında, çağrı özellikleri kullanıcılara Alexa uygulamasını yüklemek için yeni bir teşvik veriyor ve asistanına bir adım atıyor çünkü Alexa uygulaması sadece bir arkadaş değil ve Echo donanımı için artık bir araç kuruyor. Ekranı sayesinde Eko Gösterisi ve Yankı Noktası yine de bir akıllı telefon olmadan kurulabilir. Alexa uygulaması nihayet hem Android akıllı telefonlarda hem de iPhone'larda aynı adı taşıyan dil asistanını kullanmanızı sağlar.

Call friends or do a drop-in. / © AndroidPIT

Söz konusu Yankı cihazı için etkinleştirildiyse, kamerayı Açılan üzerinden basitçe açabilirsiniz. Bir interkom sistemi gibi, bir odadaki Yankı Noktası, sanki açık bir kapıdan bakıyormuş gibi kendiliğinden etkinleştirilebilir.

Utanç verici durumlardan kaçınmak için, bir düğmeye basarak Bırak özelliği (kamera ve mikrofon ile) kapatılabilir. Arayan herkes fotoğraf makinesinin devre dışı bırakıldığını söyleyen bir ileti görür. Bir yatak odasında Yankı Bulunduğu Nokta Bırakma fikri sorunlu olsa da, koridor, mutfak veya oturma odası gibi ortak alanlara yerleştirmeyi hayal edebiliyorum.

Well, Alexa caught me there. And Sophia, too. / © AndroidPIT

Önümüzdeki günlerde, yeni Alexa donanımına yakından bir göz atacağım. Hala tüm özellikleri kontrol etmedim, zamanla daha uzun süren bir liste. O zamana kadar, Echo Dot incelemesine dahil edilecek şeyler için sorularınızı ve önerilerinizi bana çekin.

Zaten evde zeki bir asistanın var mı? Eğer öyleyse, nasýl istersiniz? Şu ana kadar hangi özellikler eksik?