Ekran sorun değil ise Galaxy S9 + kendi kendine kapanıyor düzeltmek için nasıl

Galaxy S9 + için başka bir sorun giderme makalesine hoş geldiniz. Bugünün gönderisi bu cihazda garip bir sorunu ele alıyor. Sorun, ekran bir süre kapalı bırakılırsa, S9 + ile baştan başlamaktır. Bu sorundan etkilenen kullanıcılardan biriyseniz, düzeltmek için gereken adımlar aşağıdadır.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Galaxy S9 + ekran kapalıysa kendi kendine kapanıyor

Selamlar, karşılaştığım konu şu; Samsung Galaxy S9 + ekranım açık olmadığı her an yaklaşık 1-3 dakika içinde kapanacak. Her ne kadar eğer müzik çalıyorsam veya arka planda bir şeyler indiriyorsam kapanmayacak. Kapanma zamanının yaklaşık yarısı otomatik olarak yeniden başlatılır, ancak kilidi açmazsam ya da ekranı açmazsam kapanacak ve kapalı kalacaktır. Kapatmadan önce arka planda çalışan tüm uygulamalarımı tekrar açtığımda, hala çalışıyor. Bir çözüm bulmama yardım edebilirsen çok sevinirim.

Çözüm: Bu sorunun ortaya çıkmasının birkaç nedeni var. Buna neyin neden olduğunu bilmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin.

Önbellek bölümünü temizle. Bu durumda yapabileceğiniz ilk şey, önbellek bölümünün temizlendiğinden emin olmaktır. Bunu yapmak mevcut sistem önbelleğini siler ve telefonu yenisini oluşturmaya zorlar. Bu genellikle kötü sistem önbelleği ile ilgili sorunları çözmede etkilidir. Sistem önbelleği eski hale gelirse ortaya çıkabilecek her türlü sorun vardır.

Önbellek bölümünü temizleme adımları:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. 'Önbellek bölümünü sil' seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. 'Evet' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın.
 7. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır.

Güncellemeleri yükle. Açık önbellek bölümleme prosedürünün ardından, yapılacak en iyi şey hem Android hem de uygulamalar için güncellemeleri yüklemektir. Bazı hatalar, yalnızca kodlama değişikliklerini uygulayarak giderilir ve güncellemeler bazen bunu yapar. Varsayılan olarak, Galaxy S9 + cihazınız otomatik olarak güncellemeleri kontrol etmelidir, ancak bu davranışı değiştirdiyseniz, Ayarlar altındaki yazılım güncellemelerini manuel olarak kontrol ettiğinizden emin olun.

Uygulama güncellemeleri için Google Play Store'da bunları kontrol ettiğinizden emin olun.

Güvenli mod. Bazen, bir üçüncü taraf uygulaması Android'e müdahale edebilir ve sorunlara yol açabilir. Ekranın düzgün çalışmasını önleyen bir uygulama olup olmadığını kontrol etmek için, güvenli modda çalışırken cihazı gözlemleyebilirsiniz. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınacaktır. Dolayısıyla, sorun güvenli modda gerçekleşmezse, uygulamalardan birinin arkasında olduğunu varsayabilirsiniz. Telefonu güvenli modda başlatmak için:

 1. Cihazı kapat.
 2. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.
 7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Cihazınızda güvenli mod etkin olduğunda, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamalar çalışabilir. Bu, telefonunuzu ilk kurduktan sonra eklediğiniz, üçüncü taraf uygulamaları olarak adlandırdığımızların engelleneceği anlamına gelir. Bunlardan biri sorunun nedeni ise ekran normal olarak güvenli modda çalışmalı ve kendi kendine kapanmayacaktır.

Bir uygulamanın sorunun altında yatan sebep olduğundan şüpheleniyorsanız, onu tanımlamak için eleme işlemini kullanmanız gerekir. İşte bunun nasıl yapılacağı:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. S9 + cihazınız hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Uygulamaları kaldırın. Bir uygulama ekledikten sonra ekran sorununun ortaya çıktığını fark ettiyseniz, o uygulamayı silmek ve soruna yol açıp açmadığını görmek mantıklıdır.

Sorunu fark etmeden önce bir uygulama eklemeyi hatırlamıyorsanız, yukarıdaki güvenli mod prosedürünü uygulamanız ve uygulamalarınızı düzgün bir şekilde taramanız gerekir. Google Play Store'da kötü uygulamaların listesi yok, bu yüzden olası suçluyu daraltmak size düşüyor. Son iki haftada kullanmadığınız uygulamaları kaldırmaya başlayın. Bu tür uygulamalar muhtemelen yaşam tarzınız için o kadar da önemli değildir, bu yüzden onları cihazdan kaldırırsınız. Uzun süredir kullanılmayan bir oyun veya verimlilik uygulamanız olabilir. Onları kaldırın ve bir fark olup olmadığını görün.

Tüm ayarları sıfırlamak. Bu prosedür, yalnızca uygulamaların değil Android cihazınızın tüm ayarlarını kapsadığından öncekinden farklıdır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Uygulamalar ekranını açmak için Giriş ekranından boş bir yere kaydırın.
 2. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla'ya dokunun.
 3. Ayarları sıfırla öğesine dokunun.
 4. PIN ayarladıysanız, girin.
 5. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Fabrika ayarları. Son olarak, telefonunuzu silmeyi ve fabrika ayarlarına sıfırlama ile tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlarına geri getirmeyi deneyin. Yukarıdaki önerilerimizin hiçbiri işe yaramazsa bu yapmanız gereken kaçınılmaz bir çözümdür. S9 + cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

 1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
 2. Cihazı kapat.
 3. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung ile iletişim kurun. Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, Samsung'dan yardım almaktan çekinmemelisiniz. Son kullanıcı olarak, yapabileceğiniz çok fazla şey var. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi sorunu çözmezse, bunun bir yazılım sorunu olmadığı anlamına gelir. En olası neden donanımla ilgili olmalıdır, bu nedenle tam bir donanım tanısı gerekir.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz. Sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Galaxy S9 + ekran kapalıysa kendi kendine kapanıyor
 • Bizimle meşgul