Ekran titrek sorunu ile Samsung Galaxy A50 nasıl düzeltilir

Bazı Samsung Galaxy A50 sahiplerini rahatsız eden görünen ekran titremesi sorunu, ürün bilgisi ile ilgili oldukça küçük bir sorun olabilir ya da ciddi bir donanım sorununun işareti olabilir. Bu konuda yapabileceğiniz şey, telefonunuzun sorunlarını gidermektir, böylece gerçek anlaşmanın ne olduğunu ve bu sorunun neden ortaya çıktığını bileceksiniz.

Bu yüzden, bu yazıda, ekran titremesi sorunu olan Galaxy A50’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulundurmaya çalışacağız ve konunun ne olduğunu bulana kadar tek tek ekarte edeceğiz ve umarım sorunu çözeceğiz. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Ekran titreme sorunu ile Galaxy A50 Sorun Giderme

Size deneyebileceğiniz bazı prosedürler vereceğim. Burada yapmamız gereken, yalnızca bellenimle ilgili bir sorun olma ihtimalini dışlamak. Bu sorun giderme işleminden sonra Galaxy A50’niz hala ekran titriyorsa, bunun bir donanım sorunu olduğunu söyleyebiliriz ve bunun için cihazı tamir etmek için markete gitmeniz gerekir. Bu söylenirken, işte yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Galaxy A50’nizi yeniden başlatmaya zorlayın

Yapmanız gereken ilk şey, ekran titremesinin sadece küçük bir ürün yazılımı sorunu veya aksaklıktan kaynaklanması olasılığını dışlamaktır. Sistemde sorunların ortaya çıktığı zamanlar vardır ve bu tür bir soruna yol açabilir. Bu nedenle, bunu ekarte etmek için şu adımları izleyin:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla açıldığında, ekranda titremeye devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A50 kendi kendine kapandı ve açılmayacak

İkinci çözüm: Üçüncü taraf uygulamalardan mı kaynaklandığını bulun

Üçüncü taraf uygulamalar, telefonun özellikle çalışması gerektiği gibi çalışmayan uygulamalar varsa ekran titremesi sorununa neden olabilir. Telefonu yalnızca güvenli modda çalıştırmak sorunu çözmez ancak bu modda iken indirilen tüm uygulamalar geçici olarak devre dışı bırakıldığından, buna neden olan veya olmayan bir üçüncü taraf uygulamasıysa yarasa derhal size bildirir. İşte böyle yapılır:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine dokunun ve Güvenli Mod’a dönene kadar basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Ekran titremesi bu modda gerçekleşmezse, o zaman buna neden olan üçüncü taraf bir uygulama olduğu anlamına gelir. Suçluyu belirlemek ve sorunu çözmek için şu adımları izleyin:

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Ekranın titremeye başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız olduğunu düşündüğünüzde, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, Galaxy A50 telefonunuz hala güvenli modda ekran titriyorsa, o zaman başka çözümlere geçme zamanı gelmiştir.

Üçüncü çözüm: Tüm ayarları sıfırla

Bazı ayarları değiştirdikten sonra sorun başladıysa ve hangi ayarın düzeltileceğini artık hatırlayamıyorsanız, bu işlem telefonunuzun eskisi gibi çalışmasına yardımcı olur. Tek yapmanız gereken, tüm ayarları sıfırlamak; böylece cihazınız, dosyalarınızı ve verilerinizi silmeden fabrika varsayılan ayarlarına geri döndürülecek. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Bu ve ekran titremesi sorunu devam ettikten sonra, bellenimin kendisini gidermesinin zamanı geldi.

DA OKUYUN: Nasıl Samsung Galaxy A50 Wi-Fi Sorunu Bağlanmayacak

Dördüncü çözüm: Ekran titremesini düzeltmek için önbellek bölümünü silin

Galaxy A50’nizin bozuk sistem önbellekleri varsa, performans sorunları ortaya çıkabilir. Sistem önbelleği bir bütün olarak yolsuzluğa meyillidir ve böyle bir sorun düşündüğümüzden daha sık gerçekleşir. Bu nedenle sistem önbelleğini silmeyi denemelisiniz, böylece yenisiyle değiştirilir ve önbellek bölümünü silerek bunu yapabilirsiniz. İşte nasıl:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, ekran titremesinin sabit olup olmadığını bilmek için yakından izleyin. Hala devam ederse, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir.

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu noktada, ana sıfırlama gerekli olacaktır. Bu sadece bir ürün yazılımı sorunuysa, sıfırlama işlemi sorunu çözecektir ancak bir donanım sorunuysa, telefonu mağazaya veya mağazaya geri getirmeden önce yapmanız gereken en son şey budur.

Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınız ve verilerinizin silinecekleri bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitli kalmamanız için Google hesabınızı kaldırın ve işte böyle yapın:

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleyin. Hesap açın. Uygun Gmail adresini seçin. Birden fazla hesap varsa, kaldırmak istediğiniz hesabı seçtiğinizden emin olun. Hesabı kaldır öğesine dokunun. Onaylamak için bildirimi gözden geçirin ve Hesabı kaldır öğesine dokunun. Belleği yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın ve henüz bir uygulama yüklemeyin. Bunun yerine, ekran titremesinin sıfırlama tarafından sabitlenip sabitlenmediğini bilmek için telefonu gözlemleyin. Hala oradaysa, telefonunuzu tekrar dükkana getirin.

Umarım Samsung Titreşim A50 ile ekran titreklik sorununu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.