Ekran titreklik sorunu ile Samsung Galaxy Note8’iniz hakkında ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu]

Etkileyici özelliklerle dolu olan Samsung Galaxy Note8 gibi premium telefonlar bile, bir ürün yazılımı veya donanım sorununa neden olabileceği için ekran titremesi sorununu yaşayabilir. Ekran titremeye başladığında, sorunu ilk kez görüyorsanız, sorunun ne olduğunu hemen anlatamayız. Sorunun gerçekten neyle ilgili olduğunu belirlemek için telefonunuzu sorun gidermenizin nedeni budur.

Bu yazıda Galaxy Note8’inizde ekran titreyen bir sorunla ilgili sorunları gidermenize yardımcı olacağım. Her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve sorunu belirleyene kadar birer birer ekarte etmeye çalışacağız. Ancak o zaman, onu düzeltebilecek bir çözümü formüle edebildik. Bununla birlikte, sorun devam ederse, endişe etmeyin, çünkü fiziksel ya da sıvı hasarına bağlı olmadığı sürece, mağaza yenisiyle değiştirebilir.

Farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, o zaman bu cihazla ilgili bazı genel sorunlara çözümler sunduğumuz için Galaxy Note8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmek için zaman ayırın. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri ve geçici çözümleri kullanın. Benzer bir şey bulamazsanız ve yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmeyi düşünün. Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için bize ihtiyaç duyduğumuz bilgileri sağladığınızdan emin olun. Endişelenme, ücretsiz.

Note8’inizdeki ekran titremesi sorunu ile ilgili sorunları giderme

Öncelikle buna neden olan üçüncü taraf bir uygulama olup olmadığını belirlememiz gerekecek, sonra da bellenim sorun giderme işlemlerine geçeceğiz. Sadece kendi başımıza çözebileceğimiz bir problem olup olmadığını tespit etmeliyiz, çünkü olmazsa, düzeltmek veya telefonunuzu değiştirmek için tavsiye etmek bir teknolojinin işidir. Olduğu söyleniyor, işte Note8’iniz titrek bir ekrana sahip olduğunda yapmanız gerekenler.

1. Adım: Telefonunuzu Güvenli Modda çalıştırın

Bu sorun, yüklediğiniz üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklanıyorsa bize açıkça söyleyecektir. Güvenli moddayken, tüm üçüncü taraf öğeleri geçici olarak devre dışı bırakılır, bu nedenle bu uygulamalardan biri soruna neden olursa ekran titremez. Note8’inizin güvenli modda çalıştırılması:

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Ekranın titremesinin bu modda kaybolduğunu varsayarsak, uygulamalardan birinin soruna yol açtığı açıktır. Önce güncellenmesi gerekenleri güncellemeye çalışın…

  Giriş ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna dokunun ve ardından Uygulamalarım öğesine dokunun. Uygulamalarınızın otomatik olarak güncellenmesini sağlamak için, Menü> Ayarlar öğelerine dokunun, ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle öğesine dokunun. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Tüm uygulamaları mevcut güncellemeler ile güncellemek için Güncelle [xx] düğmesine dokunun. Tek bir uygulamayı güncellemek için Güncelle öğesine dokunun.

Zaten bir veya iki uygulamadan şüpheleniyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek önbelleklerini ve verilerini temizlemeyi deneyin.

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesini seçin. İstediğiniz uygulamaya varsayılan listede dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Önbelleği temizle. Verileri temizle öğesine ve ardından Tamam öğesine dokunun.

Ya da onları telefonunuzdan kaldırın, böylece eğer gerçekten nedense daha net bir fikir edinirsiniz…

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya varsayılan listede dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. .Tap Uninstall.Tap Tekrar onaylamak için tekrar kaldırın.

Bununla birlikte, suçluyu bulmak çok daha zorsa, şimdi Fabrika Ayarlarına Sıfırlama işlemini yapmak için dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemenizi öneririm. Bu, soruna neden olan uygulamadan kurtulmanın kolay bir yoludur…

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar öğesine dokunun. Yedekle ve geri yükle öğesine dokunun. İstenirse, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. Kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için geri yükleyin. Geri düğmesine Ayarlar menüsüne gidin ve Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla öğesine dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Ekran kilidini açtıysanız, kimlik bilgilerinizi girin. Devam Devam .

Öte yandan, ekran hala güvenli modda titriyorsa, bir sonraki adıma geçin.

Adım 2: Önbellek bölümünü sil

Ekrandaki titremeye neden olan sorunun nedeni, güncellemeden sonra başlamadan önce benzer sorunlarla karşılaştığımız için bozuk önbellekler olabilir. Bu yüzden yapmanız gereken bir sonraki şey bu olasılığı elemek ve telefonunuzu Kurtarma modunda açmak ve önbellek bölümünü silmek. Bu prosedür önbellek dizininde depolanan tüm dosyaları siler. Telefon yeniden başlatıldığında, telefonunuz daha yeni bir önbellek setine sahip olacak şekilde değiştirilir.

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun bu işlemden sonra da devam ederse, bir sonraki adımı yapmaktan başka çareniz kalmaz.

Adım 3: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve Notunuzu sıfırlayın

Telefonunuzu mağazaya geri getirmekten bir adım uzaktasınız ancak bu prosedür, ürün yazılımı ile ilgili endişeleri gidermek için çok etkili bir yöntemdir. Telefonu, mağazaya geri getirmeden ve değiştirmeden önce, bu olasılığı göz ardı etmeniz gerekir. Tüm kişisel bilgilerinizi silmek de önemlidir, ancak önemli dosya ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Ardından, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın, böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir.

Galaxy Note8 Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Koruması nasıl devre dışı bırakılır

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar seçeneklerini belirleyin. Hesapları Açın. Birden fazla hesap ayarınız varsa, her hesap için bu adımları tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun.

Galaxy Note’unuzdaki Master Reset’i nasıl gerçekleştirin8

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistemi kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme).) “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil” seçeneği vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun bu işlemden sonra sizi rahatsız etmeye devam ederse, telefonu tekrar mağazaya getirme ve değiştirme zamanı gelmiştir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.