Ekran titremesi sorunu olan bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

Ekran titremesi sorunu, giriş seviyesi ve üst düzey akıllı telefonların sahiplerine çarpabilir. Bu, uygulamaların veya bellenim ile ilgili sorunların neden olduğu oldukça küçük bir sorun olabilir veya fiziksel veya sıvı hasarından kaynaklanmış olabilecek bir donanım sorunu olabilir. Realme X2 Pro’nun bazı sahipleri ekran titremesinden şikayet etti. Çoğu, ekranın arada sırada titrediğini ama sık sık olmadığını söyledi.

Bu yazıda, bu sorunu ele alacağız. Ekranın ara sıra neden titrediğini belirlemek için tüm olasılıkları araştıracağız. Nedenini bildiğimizde, düzeltmek çok daha kolay olurdu. Bu nedenle, bu telefonun sahibiyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir soruna çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz attığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ekran titremesi sorunu olan Realme X2 Pro ile ilgili sorunları giderme

Bir ürün yazılımı veya donanım sorunu yaşayabilecek bir akıllı telefondaki sorun giderme söz konusu olduğunda, en temelden başlamak en iyisidir. Sahibi olarak, bu sorunun fiziksel veya sıvı hasarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını ilk bilen veya en azından önsezi olan kişi olmalısınız. Örneğin, telefon düştükten sonra sorun başladıysa, bunun bir donanım sorunu olduğundan neredeyse kesin. Ancak, belirgin bir sebep veya sebep olmadan ortaya çıktıysa, aşağıdaki prosedürleri deneyin ve telefonun tekrar mükemmel çalışıp çalışmadığını görün…

İlk çözüm: Ekran titremesini düzeltmek için Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

X2 Pro’nuzun görünen bir sebep olmadan ekran titremesi sorunu yaşamaya başladığında yapmanız gereken ilk şey Zorunlu Yeniden Başlatma’dır. Cihazınızın belleğini yenileyecek ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyecek simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Bu yöntemi yapmak önemlidir, çünkü titremeye firmware ile ilgili bazı küçük sorunlar veya aksaklıklar neden olabilir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

    Sesi Açma düğmesine ve Güç tuşuna aynı anda basın ve ardından her ikisini de 10 saniye veya Realme logosu görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, normalde yaptığınız gibi kullanın ve ekran titremesi sorununun giderilip giderilmediğini görün. Kaldıysa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Realme X2 Pro’nuz şarj olmuyorsa ne yapmalı | şarj sorununu çöz

İkinci çözüm: Realme X2 Pro’nuzun Sistem Ayarlarını Sıfırlayın

Telefonunuzun tüm ayarlarını sıfırlamak aradığımız çözüm olabilir. Çünkü bu sorun, maviden oluşmuşsa, cihazınızdaki bazı ayarların bir sonucu olabilir. Sistem ayarlarının sıfırlanması dosyalarınızı, verilerinizi veya uygulamalarınızı silmez. Yani, yedekleme yapmama konusunda endişelenmeyin çünkü güvenlidirler. Realme X2 Pro’nuzun sistem ayarlarını sıfırlamak için şu adımları izleyin…

    Ana ekrandan, Uygulama çekmecesini çekmek için yukarı kaydırın. Ayarlar öğesini bulup dokunun. (Ayrıca, Bildirim Merkezi’ni aşağı çekmek için ekranın üstünden hızlıca kaydırabilir ve sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunabilirsiniz.) Ek Ayarlar öğesini bulup dokunun. Tamamen aşağı kaydırın ve Yedekle ve Sıfırla’ya dokunun. Fabrika Ayarlarına Sıfırla’ya dokunun. Şimdi, Yalnızca Sistem Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun. İstenirse güvenlik kilidinizi girin. Yalnızca Sistem Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun. Onaylamak için Yalnızca Sistem Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun. ‘Geri yükleniyor…’ yazan küçük bir kutu açılır. Sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistem ayarları geri yüklendi’ mesajını görürsünüz.

Sıfırlama işlemi tamamlandığında, ekran titremesinin devam edip etmediğini görmeye çalışın. Hala devam ederse, bir sonraki çözümü yapmanız gerekir.

AYRICA OKUYUN: SMS veya kısa mesaj gönderemeyen bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir

Üçüncü çözüm: Realme X2 Pro’nuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın

Birinci ve ikinci çözümler sorunu çözmediyse ve her seferinde ekran titremesi hala devam ediyorsa, daha sonra yapmanız gereken telefonunuzu sıfırlamaktır. Bu sizin son çareniz olacak ve sorun yazılımla ilgili ise, bir sıfırlama sorunu çözebilmelidir. Sıfırlama, ekran titremesinden kurtulamıyorsa, sorunun donanımda olduğunu varsaymak güvenlidir. Ve eğer durum buysa, cihazı bir teknolojiye getirmelisiniz.

Ancak bundan önce, sıfırlama sırasında silinecekleri için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için Google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, Realme X2 Pro’nuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Önce Realme X2 Pro’nuzu çevirin. Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye süreyle veya Realme logosu görünene kadar basılı tutun. Güç tuşuna basarak veya seçeneğin kendisine dokunarak İngilizce’yi seçin. Sıfırlamayı başlatmak için Verileri Sil yazın. Ekranda verilen doğrulama kodunu girin. Şimdi iki seçeneğiniz var: Verileri sil ancak SMS’inizi, Kişilerinizi ve Fotoğraflarınızı saklayın veya her şeyi silecek olan bu veri bölümünü biçimlendirin. İstediğiniz seçeneğe dokunun. (Bu öğreticide Verileri biçimlendir’i seçelim.) Devam etmek için Tamam’a dokunun. Veri bölümünün silinmesi tamamlanana kadar bekleyin. Başarılı olması istendiğinde Tamam’a dokunun. Telefonunuz yeniden başlatılacak, yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin. Şimdi, telefonunuzu tekrar ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Sıfırlama ve kurulum tamamlandığında, ekran titremesi sorununun giderilip giderilmediğini görmeye çalışın.

AYRICA OKUYUN: MMS veya resimli mesaj göndermeyen bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

Umarım Realme X2 Pro’nuzu ekran titremesi sorunu ile çözmenize yardımcı olabildik. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.