Ekran titremesi sorunu olan bir Samsung Galaxy A40 nasıl düzeltilir

Ekran titremesi sorunu bir donanım sorununun işareti olabilir ve bu sorun Samsung Galaxy A40’ın bazı sahiplerini rahatsız ediyor gibi görünüyor. Ancak, bazı uygulamalar bu gibi sorunlara neden olabileceğinden, yazılımla ilgili olası bir sorundur. Ürün yazılımının hata yaptığı ve donanım sorunu gibi görünebilecek bazı sorunlara neden olabileceği zamanlar da vardır.

Bu konuda yapabileceğiniz şey, bu tür bir sorunun nedenini ve bunu düzeltmek için ne yapmanız gerektiğini belirleyebilmeniz için telefonunuzda sorun gidermektir. Bu cihazın sahibiyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Onlar sizin için çalışmıyorsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

Ekran titremesi sorunu olan Galaxy A40 ile ne yapmalı

Bu yazıda, titreyen bir ekrana sahip Samsung Galaxy A40’ınızda sorun giderme konusunda size rehberlik edeceğim. Sorunun ne olduğunu belirleyene ve umarım onu düzeltebilene kadar tüm olasılıkları göz önünde bulunduracağız ve birbiri ardına dışlayacağız. Yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu soruna sistemdeki küçük bir aksaklık veya hatta uygulamalarla ilgili bazı küçük sorunlar neden olabilir. Bu nedenle, yapmanız gereken ilk şey, aksi takdirde simüle pil çıkarma olarak bilinen zorla yeniden başlatmadır. Bu, telefonun belleğini yenileyecek ve her şeyi yeniden yükleyecektir. Bu, ürün yazılımı ile ilgili küçük bir sorunsa, bunu düzeltmek için yeterli olmalıdır. İşte böyle yapılır:

  Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A40 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, ekran titremesinin gidip gitmediğini görmeye çalışın. Kaldıysa, bir sonraki prosedürü deneyin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A40 bir güncellemeden sonra MMS göndermeyecek

İkinci çözüm: Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın

Bunu yapmak tüm üçüncü taraf uygulamalarını devre dışı bırakır. Bunu yapmak önemlidir, çünkü ekran titremesine neden olabilecek uygulamalar vardır. Diğer çözümlere geçmeden önce bu olasılığı göz ardı etmeniz gerekir. Bu nedenle, telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmak için şu adımları izleyin:

  Seçenekler görünene kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güvenli Mod’a dönüşene kadar Kapat seçeneğine uzun dokunun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduğunda, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’u görmelisiniz.

Telefonunuz bu moddayken, ekran titremesinin gidip gitmediğini görmeye çalışın, çünkü eğer öyleyse, bundan sonra yapmanız gereken budur:

  Standart moda önyükleme yapmak için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Ekranın titremeye başladığı zaman yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız olduğunda, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Ancak, telefonunuzda güvenli modda bile ekran titremesi sorunu devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A40 ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasını gösteriyor

Üçüncü çözüm: Telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlayın

Sorun giderme işlemimizde ayrıntılı olması için, sorunun bellenim ile ilgili olma olasılığını ortadan kaldırmadan önce, yapmanız gereken telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlamaktır. Bu sorunun bazı ayarlardan kaynaklanma ihtimali her zaman vardır. Ancak endişelenmeyin, bu prosedür dosyalarınız ve verileriniz için güvenlidir ve küçük sistem sorunları söz konusu olduğunda oldukça etkilidir. İşte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Sıfırlama tamamlandığında ve telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldığında, ekran titremesinin gidip gitmediğini görmeye çalışın. Kaldıysa, bir sonraki çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Ekran titremesini gidermek için eski sistem önbelleğini silin

Sorunun bazı bozuk sistem önbellek dosyalarından kaynaklanmış olması da mümkündür. Bu küçük dosyalar telefonunuzun sorunsuz çalışmasına yardımcı olur, ancak bozulduğunda çeşitli sorunlar oluşabilir. Bunu ortadan kaldırmak için önbellek bölümünü silmeniz gerekir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A40 logosu gösterildiğinde, tuşları serbest bırakın. Galaxy A40’ınız Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi yeniden başlat vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon eski önbelleği silmeyi bitirdiğinde ve ekran titriyorsa, bir sonraki çözümün yapılması gerekir.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A40 SMS veya metin mesajları gönderemezse ne yapmalı

Beşinci çözüm: Master Galaxy A40’ınızı sıfırlayın

Bu noktada, ekran titremesi devam ederse sıfırlama gerekir. Ancak bundan önce, tüm dosyalarınızın silineceği için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için Google hesabınızı kaldırın. Her şey hazır olduğunda telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A40 logosu gösterildiğinde, tuşları serbest bırakın. Galaxy A40’ınız Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra Galaxy A40’ınızdaki ekran titremeye devam ederse, bu bir donanım sorunu olabilir. En azından, diğer tüm olasılıkları zaten dışlamıştık. Yani, telefonunuzu bir mağazaya getirin ve teknolojinin sizin için kontrol etmesini sağlayın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.