Ekran titremesi sorunu olan bir Samsung Galaxy A60 nasıl düzeltilir

Ekran titremesi sorunu bir donanım sorununun işareti olabilir, ancak çoğu zaman, durum böyle değildir. Geçmişte böyle bir sorunla karşılaştık ve şimdi Samsung Galaxy A60’ın bazı sahipleri bu sorundan şikayetçi olduğu için tekrar ele almak istiyoruz. Donanımla ilgili bir sorun olma olasılığının yanı sıra, bir uygulamanın her zaman ekranın titremesine neden olması da mümkündür.

Bu nedenle, bu yazıda, ekran titremesi ile telefonunuzda nasıl sorun giderileceği konusunda size rehberlik edeceğim. Böyle bir sorunun nedenini belirleyene kadar tüm olasılıkları göz önünde bulundurmaya ve bunları tek tek dışlamaya çalışacağız. Bu cihazın sahibiyseniz ve şu anda benzer bir sorundan dolayı hata alıyorsanız, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan kullanıcılar için, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy A60’ınızda ekran titremesi varsa ne yapmalı

Bu cihazın sahibiyseniz, bu sorunun fiziksel veya sıvı hasarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını söyleyebilmelisiniz, çünkü telefon düştükten veya ıslandıktan sonra ortaya çıkarsa, bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey bir teknolojiye getirmek için. Ancak bunun belirgin bir neden veya sebep olmadan meydana geldiğini varsayarsak, bu konuda yapmanız gereken budur …

İlk çözüm: Telefonunuzda Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Bu sorunla ilk kez karşılaşıyorsanız ve telefonunuz bundan önce düzgün çalışıyorsa, bunun nedeni küçük bir bellenim sorunu veya hatta bir aksaklık olabilir. Bu durumda, küçük sorunlar söz konusu olduğunda çok etkili olan zorunlu yeniden başlatma prosedürünü uygulayarak sorunu çözebilirsiniz. İşte böyle yapılır:

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Basılı tutarken güç tuşunu da basılı tutun. Galaxy S10 + logosu ekranda görünene kadar her iki tuşu birlikte basılı tutun.

Tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yüklenirken telefonunuz yeniden başlatılacak ve belleği yenilenecektir. Ekran titremesi sorununun devam edip etmediğini öğrenmek için kullanmaya devam edin. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

İLGİLİ POST: Siyah ekrana yapışmış Samsung Galaxy A60 için adım adım kılavuz

İkinci çözüm: Galaxy A60’ınızı Güvenli modda çalıştırın

Soruna, cihazınıza yüklediğiniz uygulamalardan biri neden olmuş olabilir. Durumun bu olup olmadığını doğrulamanın en iyi yolu, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için cihazınızı güvenli modda yeniden başlatmaktır. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

    Güç seçenekleri ekranda görünene kadar güç tuşunu basılı tutun. Güvenli mod düğmesi görünene kadar Güç kapalı seçeneğine uzun dokunun. Telefonunuzu yeniden başlatmak için Güvenli mod’a dokunun. Cihaz yeniden başlatılana kadar bekleyin ve ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ metnini göreceksiniz.

Cihazınız bu moddayken ekran titremesi gerçekleşmezse, bundan sonra yapmanız gereken budur…

    Standart moda önyükleme yapmak için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Ekranda titremenin başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları hatırlayın. Zaten bir uygulamanız olduğunda, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Ancak, ekran hala güvenli modda bile titriyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Ekrandaki titreme sorununu gidermek için ayarları sıfırlayın

Ayrıca, sahibinin bu telefondaki bazı ayarları değiştirmesinden sonra ekran titremesi sorununun başladığı bir durumla karşılaştım. Bazı ekran ayarları değiştirilmiş veya uygunsuz olabilir. Bu noktada, özellikle ilk iki prosedür sorunu çözemediğinde sorunun neden oluştuğunu hala bilmiyoruz. Bununla birlikte, uygulamalarınızı veya dosyalarınızı silmeden tüm ayarları varsayılanlara sıfırlamak en iyisidir ve bunu yapmanın bir yolu vardır. Bu adımları takip et:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun ve PIN kodunuzu, şifrenizi veya deseninizi girin. İşleminizi onaylamak için Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra, ekran titremesinin devam edip etmediğini bilmek için telefonunuzu kullanmaya devam edin, çünkü hala devam ederse, ürün yazılımının sorununu çözme zamanı gelmiştir.

AYRICA OKUYUN: Yeniden başlatılmaya devam eden Samsung Galaxy A60’ı düzeltmek için kolay adımlar

Dördüncü çözüm: Master Galaxy A60’ınızı sıfırlayın

Ekran titremesi sadece bir bellenim sorunundan kaynaklanıyorsa, bir ana sıfırlama sorunu çözebilmelidir. Bu aynı zamanda son çare olacaktır, yani ekran sıfırlamadan sonra hala titriyorsa, telefonu bir teknolojiye getirmek dışında başka seçeneğiniz yoktur.

Cihazınızı sıfırlamadan önce, özellikle telefonunuzun dahili deposunda depolananlar silineceği için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, Galaxy A60’ınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A60 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A60’ınız Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu, ekran titremesi ile Galaxy A60’ınızı düzeltmenize yardımcı olabilir veya en azından bir donanım sorunu olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.