Ekran titremesi sorunu olan Huawei P10 / P10 Plus nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Ekrandaki titreme sorunları, uygulama ile ilgili sorunlar kadar yaygın olmasa da, genellikle en az beklediğinizde ortaya çıkar. Bu tür bir sorunla karşılaşan okuyucularımızın raporlarına dayanarak, ekran titremeye başladığında, bir uygulama, bellenim veya donanım sorununun işareti olabilir. Bununla birlikte, şüphemizi doğrulamak için yapabileceğimiz çok şey var, bu yüzden sorunun ne olduğunu bilmek ve umarım çözmek için sorun gidermemiz gerekiyor.

Bu nedenle, bu yazıda, ekranı bir nedenden dolayı titreyen Huawei P10 / P10 Plus’ınızın sorun gidermesinde size yol göstereceğim. Sorun gidermemizin seyri, sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene kadar birbiri ardına olasılığı ortadan kaldırmak olacaktır. Öncelikle bunun sadece basit bir aksaklık olup olmadığını görmeye çalışacağız, sonra olası uygulama sorununa ve ardından bir ürün yazılımı sorunu olasılığına gideceğiz. Ne yapacağınızı öğrenmek için aşağıdaki okumaya devam edin.

Sorun gidermemize gitmeden önce, şu anda Huawei P10 veya P10 Plus ile farklı sorunlar yaşıyorsanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, sorun giderme kılavuzlarımıza bağlantıları listelediğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa, yardıma ihtiyacınız vardır, o zaman Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Titreşen ekrana sahip Huawei P10 / P10 Plus’ta sorun giderme

Cihazınızdaki ekran titremesi sorunu belirgin bir neden olmadan başladıysa, sorunun nedenini bulmak için sorunu gidermeniz gerekir. Ekran titremesi sorununun en yaygın nedeni, telefonun sert bir kaldırımda düşmesidir. Fiziksel hasar, sık sık meydana geldikten kısa bir süre sonra ekranda zarar görür. Ancak durum ne olursa olsun, telefonunuzun ekran titremesi sorunu varsa, yapmanız gereken budur:

Adım 1: Bir aksaklık olasılığını ortadan kaldırmak için telefonunuzu yeniden başlatın

Sistem ve donanım aksaklıkları her zaman gerçekleşir ve ciddi sorunlar oldukları izlenimini verirken, aslında değildir. Daha sık olarak, aksaklıklar telefonun belleğini yenileyen basit bir yeniden başlatma ile düzeltilebilir, ancak yeniden başlatmayı daha da etkili hale getirmek için, bazı bileşenlerde depolanan elektriği boşaltan zorla yeniden başlatmanızı öneririz.

Cihaz bunu yaptıktan sonra normal şekilde yeniden başlatılır, bu nedenle ekran titremesi sorununun devam edip etmediğini ve olup olmadığını öğrenmek için gözleminize devam edin, daha sonra sorun giderme için bir sonraki adıma geçme zamanı.

Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlamak için Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu on saniye boyunca veya telefon açılıncaya kadar basılı tutun.

2. Adım: Telefonunuzun ekranını güvenli moddayken izleyin

İndirdiğiniz ve yüklediğiniz uygulamalardan biri veya bir kısmı soruna neden olabilir. Bu nedenle, zorunlu yeniden başlatmayı yaptıktan sonra hala oluyorsa, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için cihazınızı güvenli modda yeniden başlatmanız daha iyidir. Bunlardan biri soruna neden oluyorsa, bu moddayken ekran artık titremeyecektir. Telefonunuzu güvenli modda önyükleme şöyle:

    Huawei P10 / P10 Plus’ınızı kapatın.Güç tuşunu basılı tutun.Huawei ekranı göründüğünde, Güç tuşunu serbest bırakın ve hemen Sesi Kıs düğmesini basılı tutun. Başarılı olursa, altta ‘Güvenli mod’ seçeneğini görebilirsiniz. ekranın sol köşesinde.

Sorunun bu durumda giderildiği varsayıldığında, sorunun üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklandığı açıktır. Bu uygulamayı bulun ve ardından bu sorundan kurtulmak için uygulamayı kaldırın. Ancak, sorunu gidermek için birden fazla uygulamayı kaldırmanız gerekebilir ve özellikle cihazınızda çok fazla uygulama varsa söylenenden daha kolaydır. Son yüklenen uygulamalardan sonra gitmeyi deneyin veya dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemeniz ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir:

    Ayarlar’ı açın. Gelişmiş ayarlar’a dokunun, ardından Yedekle ve sıfırla’ya dokunun. Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun ve dahili depolama alanınızı biçimlendirip biçimlendirmemeyi seçin. Dahili depolama birimini sil seçildiğinde, dahili depolama biriminizdeki müzik ve resimler gibi tüm dosyalar silinir. Cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürmek için Telefonu sıfırla’ya dokunun.

Adım 3: Bozuk önbelleklerin soruna neden olma olasılığını ortadan kaldırmak için sistem önbelleklerini silin

Sorun bir bellenim güncellemesinden sonra başlamışsa, bazı önbelleklerin bozulmuş olması ve gerçekten emin olamamamıza rağmen, aşağıdaki adımları izleyerek bunu ortadan kaldırmak doğru olur. Aslında sadece sistem önbelleklerini silmiyorsunuz, cihazı yenileriyle değiştirmeye zorluyorsunuz. Telefonunuzdaki sistem önbelleklerini şu şekilde silebilirsiniz:

    Huawei P10 / P10 Plus’ınızı kapatın.Sesi Açma ve Güç tuşlarını birlikte basılı tutun.Huawei logosu göründüğünde, ekran kararıncaya kadar her iki tuşu basılı tutun. EMUI’yi ekranda gördüğünüzde, telefonunuzun kurtarma sistemine ulaştığınız anlamına gelir.Sesi Kısma düğmesini kullanarak “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulayın ve seçmek için Güç tuşuna basın. eylemi yapın ve telefonun önbellek bölümünün içeriğini silmeyi tamamlamasını bekleyin.

Önbellek bölümünü sildikten sonra sorun devam ederse, cihazınızı sıfırlamaktan başka seçeneğiniz kalmaz.

4. Adım: Telefonunuzu varsayılan fabrika ayarlarına geri getirmeye çalışın

Önceki adımları uyguladıktan sonra ve sorun devam ederse, sorunun bellenim ile ilgili bir şey olması olasılığını ortadan kaldırmak için sıfırlamayı yapmanız gerekir. Sıfırlamadan sonra ve sorun çözülmediyse, daha fazla sorun giderme yapabilen bir teknisyenden yardım almanız gerekir. Ancak, silinecek ve artık kurtarılamayacakları için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Huawei P10 / P10 Plus’ınızı kapatın. Sesi Açma ve Güç tuşlarını birlikte basılı tutun.Huawei logosu göründüğünde, ekran kararıncaya kadar her iki tuşu da basılı tutun. Ekran bir iki saniye kadar siyaha dönebilir ve siz EMUI’yi ekranda gördüğünüzde, telefonunuzun kurtarma sistemine ulaştığınız anlamına gelir.Şimdi Sesi Kıs düğmesini kullanarak “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulayın ve ardından gücü vurun Seçmek için tuşuna basın. “Tüm kullanıcı verilerini silme işlemini onayla?” sorusunu soran başka bir ekrana getirileceksiniz. sıfırlamayı tamamlamak için tamamlayıncaya kadar bekleyin. Ekrandaki ilerlemeyi gerçekten görebilirsiniz. Sıfırlama tamamlandıktan sonra EMUI ekranına geri getirilirsiniz. “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğini vurgulamak için Sesi Aç düğmesine basın ve ardından telefonunuzu yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. telefonun daha uzun süre açılmasını bekleyebilir, ancak bekleyebilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Mevcut her Android cihazı destekliyoruz ve yaptığımız işte ciddiyiz. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.