Ekran titremesi sorunu olan Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy A7’nizdeki ekran titremesi sorunu, ciddi bir donanım veya bellenim sorununun işareti olabilir. Ancak bu noktada, telefonunuzdaki sorunun ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz, bu yüzden sorun gidermemiz gerekiyor. Sorun gidermemiz, kendi deneyimlerimize ve geçmişte benzer sorunlarla karşılaşan okuyucularımızın deneyimlerine dayanacaktır.

Bu sorunu ilk kez ele almadık. Aslında, zaten birkaç kez mücadele ettik ve bu A7’yi özel değil, çünkü Samsung’un S7 ve S8 gibi amiral gemisi telefonları bile bununla karşılaştı. Bu nedenle, bu yazıda, telefonunuzda sorun giderme konusunda size yol göstereceğiz ve sorunun ne olduğunu ve düzeltmek için ne yapılması gerektiğini kolayca anlayabilene kadar her olasılığı göz önünde bulunduralım ve her birini dışlayalım. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve bu yayının size yardımcı olabileceği benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız okumaya devam edin.

Ancak, sorun gidermemize gerçekten geçmeden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili en sık bildirilen sorunları ele aldığımız için Galaxy A7 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri ve çözümleri kullanın. Onlar sizin için çalışmıyorsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bize ihtiyacımız olan bilgileri verin, sorununuzu çözmenize yardımcı olalım.

Galaxy A7’nizde ekran titremesi sorunu nasıl giderilir

Sorun: Merhaba arkadaşlar. Yeni telefonumun ekranında bir sorun var çünkü rastgele titriyor. İlk başta, bunun bir tür aksaklık ve geçici olduğunu düşündüm ama sonra tekrar oldu. Sonra belki de sadece bazı uygulamalar yüzünden olduğunu düşündüm ama kullandığım uygulamalardan bağımsız olarak devam etti. Mesaj gönderirken oldu, web’e göz atarken hatta müzik dinlerken de oldu. Bu noktada ne yapacağımdan emin değilim ve korkarım telefonumu daha da bozabilirim. Yani, bu konuda ne yapacağımı bana tavsiye edecek kadar kibarsanız, bu harika olurdu. Bu konudaki cevabınızı bekleyeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Sorun Giderme: Bu sorunun boşuna sıralanması için zaten birkaç sorun giderme adımı uyguladığınızı anlıyorum, bu nedenle bu sorunu çözüp çözemeyeceğimizi görmek için biraz daha önereceğiz. Olduğu söyleniyor, işte şunu öneririm:

1. Adım: Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın ve ekranın hala titriğini gözlemleyin

Öncelikle, bazı üçüncü taraf öğelerin bu sorunla ilgisi olup olmadığını bilmek istiyoruz, bu yüzden bunu yapmanız gerekiyor. Sorunu çözmeyecek, ancak sorumuza cevap verecektir. Bu moddayken sorun görünmezse, şüphemiz doğrulanır.

Şimdi, telefonunuzu Güvenli modda nasıl başlatacağınıza ilişkin adımlar:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar sesi kısma tuşu.Safe modu ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.Soruna neden olan uygulamaları kaldırın.

Bu moddayken ekran titremiyorsa, yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamalardan biri veya bazılarının soruna neden olması gerekir. Bulmanız ve ardından soruna neden olduğunu düşündüğünleri güncellemeniz, sıfırlamanız ve hatta kaldırmanız gerekir.

Galaxy A7’nizdeki uygulamaları güncelleme

  Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Play Store öğesine dokunun. Menü tuşuna ve ardından Uygulamalarım öğesine dokunun. Uygulamalarınızı otomatik olarak güncel tutmak için Menü> Ayarlar’a dokunun, ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Tüm uygulamaları kullanılabilir güncellemelerle güncellemek için Güncelle [xx] öğesine dokunun. tek bir uygulamayı güncellemek için Güncelle’ye dokunun.

Galaxy A7’de uygulama önbelleği ve verileri nasıl temizlenir

  Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster’e dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve ardından Tamam’a dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Galaxy A7’nizden uygulamaları kaldırma

  Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster’e dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun. onaylamak.

Ekran titremesi sorunu güvenli modda bile devam ediyorsa, bir sonraki adıma geçmeniz gerekir.

2. Adım: Tüm sistem önbelleklerini değiştirmeye çalışın, böylece değiştirilecekler

Sorunun bu prosedürle çözüleceğine dair bir garanti yoktur, ancak bunu yapmanız gerekir, çünkü titremenin nedeninin bazı bozuk önbellekler olması her zaman mümkündür. Tek yapmanız gereken, Kurtarma modunda telefonunuzu yeniden başlatmak ve önbellek bölümünü silmek. Tek tek önbelleklere erişiminiz yoktur, bu nedenle önbellek bölümünün tüm içeriğini temizlemeniz gerekir ve bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilir, ardından Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Komut yok’). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve Güç tuşuna basın Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Endişelenmeyin, bu prosedür hem telefonunuz hem de verileriniz için güvenlidir, çünkü hiçbir dosya silinmeyecektir, ancak bellenim ile ilgili sorunlarla uğraşmada çok etkilidir. Ancak bundan sonra sorun devam ederse, bir sonraki adıma geçmelisiniz.

3. Adım: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Sorunu boşuna düzeltmeyi zaten denediniz ve yukarıdaki birkaç prosedürü izlediniz, ancak sorun devam etti. Bu nedenle, sıfırlamayı yapmanın zamanı geldi, ancak telefonunuzun dahili deposuna kaydettiğiniz dosyalar silinecek, böylece bir yedeklemeniz gerekiyor. Bundan sonra, telefonunuzun Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın, böylece kilitlenmezsiniz.

Galaxy A7’de Fabrika Sıfırlama Koruması nasıl devre dışı bırakılır

  Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Bulut ve hesaplar öğesine dokunun. Hesaplar öğesine dokunun. Google öğesine dokunun. Birden fazla hesap kurulmuşsa Google Kimliği e-posta adresinize dokunun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Samsung Galaxy A7’nizi sıfırlama

Aslında telefonunuzu sıfırlamanın iki temel yolu var ve ilki Kurtarma modu …

  Sesi Yükselt tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Komut yok’). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğine kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzu Ayarlar menüsünden de sıfırlayabilirsiniz…

  Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Bulut ve hesaplar öğesine dokunun. Yedekle ve geri yükle öğesine dokunun. İsterseniz kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. Ayarlar menüsüne geri düğmesine dokunun ve Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ekran kilidiniz açıksa, kimlik bilgilerinizi girin. Devam’a dokunun.

Titreme devam ederse, donanımla ilgili bir sorun olabilir. Cihazı bir teknisyen tarafından kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.