Ekran titremesi sorunu olan Samsung Galaxy A70 ile ne yapmalı

Ekran titremesi sorunu ciddi bir donanım sorunu veya bazı uygulamaların neden olduğu bir sorun olabilir. Samsung Galaxy A70’in şu anda bu tür bir sorundan rahatsız olan sahipleri var gibi görünüyor. Ancak, telefonunuzda herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi yoksa, bu muhtemelen sadece bir yazılım sorunudur ve bazı temel sorun giderme prosedürlerini uygulayarak kesinlikle kendi başınıza düzeltebilirsiniz.

Bu yazıda, ekran titremesi ile Galaxy A70’inizi düzeltmenize yardımcı olacağım. Ekranın neden titremeye başladığını ve sorunun ne olduğunu belirleyene ve umarız düzeltebilinceye kadar bunları birbiri ardına dışlamaya başladığımızla ilgili tüm olasılıkları değerlendirmeye çalışacağız. Böyle bir sorunu olan bir sahibiyseniz, size yardımcı olabileceği için bu yayını okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

Ekran titremesi sorunu olan bir Galaxy A70’i düzeltme

Mesele şu ki bu bir donanım sorunuysa, sorunu çözmek için muhtemelen bir teknisyene ihtiyacınız vardır. Ancak bu sadece ürün yazılımı ile ilgili bir sorunsa, sorun giderme işleminden sonra sorun muhtemelen çözülecektir. Bununla birlikte, bu sorun hakkında yapmanızı önerdiğim şey…

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Böyle bir sorunun sistemdeki bazı aksaklıklardan kaynaklandığı zamanlar vardır. Glitchler arada sırada meydana gelir ve doğada oldukça küçükken, telefonunuzda ciddi bir sorun olduğunu düşünmenizi sağlayabilirler. Ekran titremesi bu sorundan kaynaklanıyorsa, en azından zorla yeniden başlatmayı yaparak sorunu düzeltebilirsiniz. Telefonunuzun belleğini yenileyecek ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyecek simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. İşte böyle yapılır:

  Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A70 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı tamamladığında, ekran titremesi sorununun devam edip etmediğini görmeye çalışın. Varsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Açılmayacak bir Samsung Galaxy A70 nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın

Bu sorunun bazı üçüncü taraf uygulamalarından, özellikle de ağır oyun uygulamalarından kaynaklanmış olması mümkündür. Böylece, yapmanız gereken bir sonraki şey, tüm üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmaktır. İşte böyle yapılır:

  Seçenekler görünene kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güvenli Mod’a dönüşene kadar Kapat seçeneğine uzun dokunun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduğunda, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’u görmelisiniz.

Telefonunuz zaten güvenli modda olduğunda, ekran titremenin devam edip etmediğini görmeye çalışın, çünkü sorun giderilirse, bu soruna neden olan uygulamalar olduğu anlamına gelir. Daha sonra yapmanız gerekenler:

  Standart moda önyükleme yapmak için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun kendi kendine yeniden başlatılmaya başladığı zaman yüklediğiniz uygulamaları hatırlayın. Zaten bir uygulamanız olduğunda, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Ancak, sorun güvenli modda bile devam ederse, ürün yazılımı sorunlarını giderme zamanı gelmiştir.

Üçüncü çözüm: Ekran titremesini gidermek için tüm ayarları sıfırlayın

Telefonunuzun performansı üzerinde, özellikle Geliştirici Seçenekleri altındaki ayarlar üzerinde olumsuz etkisi olabilecek ayarlar vardır. Burada durumun bu olup olmadığını gerçekten bilmiyoruz, ancak cihazınızın tüm ayarlarını sıfırlayarak bunu dışlamak daha iyidir. Sonuçta, bunu yapmak sadece kötü şeylerden daha iyi şeyler getirecektir. İşte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra ve telefonunuzda hala ekran titremesi sorunu varsa, bir sonraki çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Eski sistem önbelleğini silin

Bakmamız gereken başka bir olasılık, bu sorunun bazı bozuk sistem önbellek dosyalarından kaynaklanma olasılığıdır. Bunlar, telefonunuzun sorunsuz çalışması için ürün yazılımı tarafından kullanılan küçük dosyalardır. Ancak, bu dosyaların bozulduğu zamanlar olur ve bu durumda performans sorunları oluşabilir. Burada durum böyle olabilir, bu nedenle eski sistem önbelleğini silmek ve yenisiyle değiştirilmesini sağlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A70 logosu gösterildiğinde, üç tuşu da serbest bırakın. Galaxy A70’iniz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi yeniden başlat vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldığında ve hala ekran titremesi sorunu olduğunda, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Galaxy A70 şarj değil nasıl düzeltilir | Galaxy A70 şarj olmazsa ne yapmalı

Beşinci çözüm: Master Galaxy A70’inizi sıfırlayın

Bu noktada, bir ana sıfırlama gerekli olacaktır. Bu sorun bir donanım sorunundan kaynaklanmadığı sürece, bir sıfırlama sorunu çözebilir. Ancak bundan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin tümü silineceğinden bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, cihazınızdan kilitlenmemeniz için Google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A70 logosu gösterildiğinde, üç tuşu da serbest bırakın. Galaxy A70’iniz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın ve ekran titremesinin gidip gitmediğine bakın. Herhangi bir nedenden ötürü, titreme devam ederse, o zaman bir donanım sorunu olabileceğinden teknolojiye getirmenin zamanı geldi.

Umarım ekran titremesi ile Galaxy A70’i düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.