Ekran titremesi sorunu olan Samsung Galaxy Note 9’unuzla ne yapmalı?

Bir ekran titremesi sorunu çok yaygındır ve bazı uygulamaların neden olduğu küçük bir sorun veya donanım sorunu nedeniyle çok ciddi bir sorun olabilir. Galaxy S9 ve Note 8 akıllı telefonlarında bu sorunla karşılaşan okurlarımız var ve yeni Samsung Galaxy Note 9’da da olacağını umuyoruz. Bu nedenle, sorun giderme rehberlerini okuyucularımıza ne yapmaları gerektiği hakkında yeterli bilgi vermek için bu gibi sorun giderme rehberleri yayınlamamızın nedeni sorun ortaya çıkar.

Bu yazıda titreyen ekranı olan yeni Galaxy Note 9’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Asıl sorunun ne olduğunu belirleyene kadar her olasılığa bakmaya ve onları tek tek ekarte etmeye çalışacağız. Bu şekilde, onu iyi giderebilecek veya donanım sorunu olup olmadığını bilen bir çözümü formüle etmeye çalışabiliriz çünkü eğer öyleyse, cihazı hemen mağazaya geri getirip değiştirmesini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle, yeni Not 9’un sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Titreşen bir ekran ile Galaxy Note 9 nasıl giderilir

Kullanıcılar olarak yapabileceğimiz tek şey, telefonunuzdaki ekran titremesi sorununun uygulamalardan mı yoksa bellenimden mi kaynaklandığını öğrenmek. Çünkü eğer öyleyse, bir teknisyeni görmeden veya mağazaya geri dönmeden kendi başımıza düzeltebiliriz. . Yazılımla ilgili sorunlar genellikle oldukça küçüktür ancak sorun bunun ötesine geçerse, yapabileceğiniz fazla bir şey yoktur, çünkü yalnızca bir vidayı çıkarmak bile cihazınızın garantisini geçersiz kılabilir ve donanımda bir sorun varsa artık değiştirme talebinde bulunamazsınız.

Tüm söylenenlerle birlikte, ekran titremesinin bir yazılım veya donanım sorunu olup olmadığını öğrenmek için kendinizle yapabileceğiniz şeyler (güvenli prosedürler)…

İlk çözüm: Not 9’nuzu Güvenli Modda çalıştırın

Bu prosedürün amacı, üçüncü taraf uygulamalarınızın bununla bir ilgisi olup olmadığını bilmek. Güvenli modda, tüm üçüncü taraflar geçici olarak devre dışı bırakılır, bu nedenle telefonunuz bu moddayken titremesi olmazsa, ekranın titremesine neden olan bir veya iki uygulama olduğu anlamına gelir. Böyle bir durumda, daha sonra yapmanız gereken tek şey hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulmak ve ondan kurtulmak ya da sorunu çözmek için önbelleği ve verileri temizlemeniz gerekebilir.

İşte Note 9’unuzu güvenli modda nasıl yeniden başlatacağınız…

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Telefonunuzu güvenli modda olsa bile kullanmaya devam edebilirsiniz, bu nedenle ekranın hala titremekte olup olmadığını bilmek için gözleminize devam edin. Olmazsa, yüklediğiniz uygulamaların hangisinin soruna neden olduğunu bulun ve önce sıfırlayın, sorunu çözmezse, onu kaldırın.

Ancak, titreme güvenli modda bile devam ediyorsa, sorun bir sonraki prosedürü yapmanız gereken üretici yazılımı ile ilgili olabilir.

İkinci çözüm: Önbellek bölümünü sil

Bu işlem, ilk açılıştan sonra telefonunuzu daha yumuşak hale getirmek için Android tarafından oluşturulan geçici dosyalardan oluşan sistem önbelleğini silecek ve değiştirecektir. Her servis için bir önbellek var ve her donanım bileşeni için bir servis var. Bu dosyalar geçici olsa da, bozulduğunda bazı performans sorunlarına neden olacağı için zaman zaman değiştirilmeleri gerekir. Burada durum böyle olabilir, bu yüzden sistem önbelleğini silmek ve dosyaları yenileriyle değiştirmek için önbellek bölümünü silin.

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini bırakın. Bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye gösterecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce .Seç önbellek bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbellek bölümünü silmek gerçekten çok etkilidir ve dokunulmayacakları için dosyalarınız ve verileriniz için endişelenmenize gerek yoktur. Bununla birlikte, sorun önbellek bölümünü sildikten sonra da devam ederse, yapmanız gereken bir sonraki şey cihazınızı sıfırlamaktır.

Üçüncü çözüm: Master Notunuzu Sıfırlayın 9

Bu sizin son başvurunuz ve sorun bir ürün yazılımı sorunundan kaynaklanıyorsa, o zaman bu işlem sorunu çözecektir. Ancak, önemli dosya ve verilerinizin, özellikle telefonunuzun dahili deposunda bulunan ve silinecekleri bir yedeğini almanız gerekir. Yedeklemeden sonra, yeni Galaxy Note 9’unuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa karşı koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). veri / fabrika ayarlarına sıfırlama ‘seçeneğini seçin. Güç düğmesine basarak seçin.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma tuşuna basın. Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra sorun ya da ekran titremeye devam ederse, donanım sorunu olabilir. Telefonu, satın aldığınız mağazaya geri getirin ve değiştirmesini sağlayın. Yepyeni bir telefon sorunsuz bir şekilde çalışmalıdır. En azından şimdi bir parçasın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuz siyah bir ölüm ekranına sahipse ne yapmalı? Samsung Galaxy Note 9 WiFi sürekli düşüyor veya bağlantıyı kesiyorSadece Samsung Galaxy Note 9’unuz kutunun dışına çıkmazsa ne yapmalısınız? Galaxy Note 9 açılmıyor mu? Samsung Galaxy Note 9: Güvenli Mod, Önbellek Bölmesini Sil ve Uygulamaları SıfırlaNasıl Sıfırla, Fabrika Ayarlarına Sıfırla ve Master Master Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuzu sıfırlayın

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.