Ekran titremesi sorunuyla Samsung Galaxy A50’nizi düzeltmek için kolay adımlar

Samsung Galaxy A50’in bazı sahiplerini rahatsız eden görünen ekran titremesi, küçük bir ürün yazılımı sorununa ya da ciddi bir donanım sorununa bağlı olabilir. Ekranın titremesine neden olabilecek uygulamalar ve ekranı etkileyebilecek üretici yazılımı sorunları da var. Bunlardan biri Galaxy A50’nizin titrek bir ekrana sahip olmasının nedeni olabilir, ancak sorunun bir donanım sorunundan kaynaklanması da mümkündür.

Bu yüzden, bu yazıda, ekran titremesi sorunu olan Galaxy A50’nizde sorun gidermede size yardımcı olacağım. Sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene ve umarım onu çözene kadar her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve onları tek tek ekarte etmeye çalışacağız. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda ekran titremesi sorunu yaşıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ekran titreme sorunu ile Galaxy A50 Sorun Giderme

A50’nizle ekran titremesi sorununun donanım sorunu veya hasardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmenin bir yolu, cihazı veya bazı fiziksel veya sıvı hasarı belirtilerini kontrol etmektir. Telefon sert bir yüzeye düşürüldüyse ve bu sorun başladıysa, damla bazı çizikler ve ezikler bırakmalıdır. Telefonunuzu su altında kullanırsanız veya suya sıçrarsa ve ekran titremeye başlarsa, bu bir sıvı hasarıdır. Ancak telefonunuzun herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı olmadığını varsayalım, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bir akıllı telefonu sorun giderirken, özellikle de cihaz yazılımıyla ilgili bir sorun olması durumunda, zorunlu yeniden başlatmaya başlamanız gerekir. Zorla yeniden başlatma, telefonunuzun belleğini tazeleyecek ve tüm servislerini yeniden yükleyecek olan taklit bir batarya çıkarma işlemidir. Titreşen ekran sadece küçük bir aksaklık veya ürün bilgisi sorununun bir sonucuysa, bu prosedür onu düzeltecektir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Yeniden başlattıktan sonra, ekran titremesinin devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Varsa, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKU: Yavaş çalışan Samsung Galaxy A50 nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın

Telefonunuzu güvenli modda çalıştırmak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakacaktır. Yüklediğiniz uygulamalardan birinin ekranın titremesine neden olması olasıdır ve bu işlemin amacı budur. Telefonunuzu güvenli modda çalıştırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Seçenekler gösterilinceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Telefonunuz bu moddayken, ekran titremesi sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol etmeye çalışın. Sorun oluşmazsa, soruna neden olan bir uygulama olduğu anlamına gelir. Tetikleyen ve titreyen uygulamayı belirlemek ve sorunu düzeltmek için aşağıdakileri yapın:

    Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Ekran titremesi sorununun başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız olduğunu düşündüğünüzde, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Diğer taraftan, telefon güvenli modda olsa bile ekran titremesi sorunu devam ederse, bellenimi gidermelisiniz.

DA OKUYUN: Ölümün Siyah Ekranına takılan Samsung Galaxy A50 için hızlı düzeltme

Üçüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Dikkat etmemiz gereken bir diğer olasılık da, bu sorunun yalnızca bozuk sistem önbelleğinden kaynaklanma olasılığıdır. Önbellek bozulur veya zaman zaman özellikle ürün yazılımı güncellendiğinde kullanım dışı kalır. Bu gerçekleştiğinde, donanımı da etkileyen performans sorunları ortaya çıkabilir ve bu sorun bu durumlardan yalnızca biri olabilir. Bunu ekarte etmek için şu adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, ekran titremesinin geçip geçmediğini görmeyi deneyin. Sorun devam ederse, bir sonraki prosedürü yapmaktan başka çareniz kalmaz.

DA OKUYUN: “kamera başarısız” hatasını gösteren Samsung Galaxy A50 için hızlı düzeltme

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve Master Telefonunuzu sıfırlayın

Bu, zaman zaman ortaya çıkan ürün yazılımı sorunlarından yalnızca biriyse, sıfırlama işlemi sorunu çözecektir. Bu sorunu çözebileceğiniz bir sorun olup olmadığını tam olarak bilmek için telefonunuzu sıfırlamanız çok önemlidir. Sıfırlamadan sonra ekran titremeye devam ederse, o zaman muhtemelen donanım ile ilgili bir sorun. Bunun için bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için telefonu Samsung Experience mağazasına getirmeniz gerekir.

Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınız ve verilerinizin silinecekleri bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, sıfırlama işleminden sonra kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra ve ekran titremesi sorunu devam ederse, telefonu teknik onarım için kontrol edin veya kontrol edin. Ancak titreyen gitti ise, o zaman sadece yazılım ile ilgili küçük bir problemdi ve endişelenecek bir şey yok.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.