Ekranını daha karanlık yapmalısın, işte böyle

Çok fazla zaman harcadığımız akıllı telefon ekranları bizim için iyi değil. Doğal olmayan ışığın neden olabileceği çeşitli olumsuz etkiler vardır, ama neyse ki bunun bir çözümü var. Bu makalede, ekranınızın parlaklığını nasıl azaltacağınızı tartışıyoruz.

    Oreo 8.0: En son Android sürüm 5 için ipuçları ve püf noktaları

Ekranınızın parlaklığını azaltmanın avantajları vardır

Cihazlarımızdan gelen ışık uyku düzenimizi bozabilir ve gözlerimizi zorlayabilir, bu da ekranınızın parlaklığını azaltmayı düşünmek için iyi bir nedendir. Bir dereceye kadar, bunu cep telefonunuzun standart ayarlarıyla yapabilirsiniz, ancak bir uygulama ile parlaklığı daha da azaltabilirsiniz.

androidpit lux lite hero

Ekranınızı minimum parlaklığın altına nasıl kısabilirsiniz

Bağlantıyı kullanarak Lux Lite’ı buradan indirin:


Lux Lite

    Kurulumdan sonra, ‘kullanım verilerine erişim’ vermek için talimatları izleyin. Uygulama simgesine dokunun. Ekran parlaklığınızı daha önce mümkün olandan çok daha büyük olacak şekilde ayarlayın.

androidpit lux screenshot 5

Lux’in parlaklık ölçeğindeki orta nokta yüzde 0’dır; bu, akıllı telefonunuzun standart en düşük ayarı ile aynıdır. Lux, ekranı bu noktanın çok ötesinde karartmanıza izin verir ve ayrıca gün içinde veya belirli koşullarda parlaklığını otomatikleştirmek için çeşitli ayarlar sunar.

Uyku döngünüz için daha iyi olmasının yanı sıra, daha karanlık bir ekran da parlak olandan daha az güç harcar, bu nedenle telefonunuzun ekranını karartmak da pil ömrü için iyi olur.

andoridpit lux lite screenshot 7

Ekran parlaklığını azalttın mı? Yardımcı oldu mu? Bir yorum bırakın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin.