En iyi 10 Instagram Çıkartmalar İpuçları ve püf noktaları

Etiketsiz bir Instagram Hikayesi nedir? Hiç şüphesiz, bazı Hikayelerin eksik olduğu duyguları vermek için Hikayelere kişiselleştirilmiş bir dokunuş katıyorlar. Stickers ile anketler oluşturabilir, sorular sorabilir, GIF’ler ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Instagram Hikayenizi başka bir seviyeye taşıyan iyi bir Çıkartma koleksiyonuna sahiptir. Bunu akıllıca yapabilmek için, bu Çıkartmaların anlamını ve bunları kullanmanın uygun yolunu bilmelidir.

Bu yazıda, Hikayelerinize biraz baharat ekleyecek Instagram Stickers için en iyi 10 ipucu ve püf noktası size anlatacağım.

Hadi başlayalım.

1. Birden Fazla Çıkartma Ekle

Sadece bir etiket ile memnun değil misiniz? İstediğin kadar ekle. Instagram bir Hikayeye birden fazla Çıkartma eklemenize izin verir.

Farklı Çıkartma türlerini birleştirmenin yanı sıra, aynı Çıkartmanın birden çok sürümünü bile ekleyebilirsiniz. Ancak, bazı Çıkartmalar için yalnızca bir tane sürümü ekleyebilirsiniz. Bunlardan bazıları Hashtag, Konum, Anket, Sorular Etiketi, vb.

2. Sticker Boyutunu Değiştir

Instagram Çıkartmalar yeniden boyutlandırılabilir. Hikayenize eklediğiniz hangi Etiket olursa olsun, yeniden boyutlandırabilirsiniz. Çıkartmayı yeniden boyutlandırma, diğer öğeleri eklemek için daha fazla alan elde ettiğiniz için oldukça yararlıdır.

Bir Sticker'ı yeniden boyutlandırmak için bir kez dokunun. Daha sonra iki parmağınızı kullanarak, boyutunu azaltmak veya artırmak için ekranın içine ve dışına sıkıştırın.

3. Sticker'ı gizle

Bazen bir Hashtag Sticker eklediğinizde, Öykünüzün bu etiketin bir parçası olmasını isteseniz bile başkalarının bu etiketi görmesini istemezsiniz. Başka bir deyişle, hashtag'i gizlemek istersiniz. Bil bakalım ne oldu? Bunu yapabilirsin.

Yapmanız gereken tek şey, Hashtag Etiketini Öykü'nüzde görünmeyecek şekilde yeniden boyutlandırmaktır. Örneğin, aşağıdaki ekran görüntüsünde, açıkça görünmeyen küçük bir hashtag ekledim.

Also on Guiding Tech

.camp-list-722{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/207023/Top-8-Android-Font-Apps-for-Instagram-Stories-and-Posts_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1540483222’);background-size:cover;background-position:center center}

#instagram

Click here to see our instagram articles page

4. Etiket Çeşitleri

Çıkartmaların çoğu en az iki varyasyona sahiptir. Bir Etiket eklediğinizde, diğer varyasyonlar arasında geçiş yapmak için üzerine dokunun.

5. Sıcaklık ve Saat Tarzını Değiştirin

Öykünüze Sıcaklık ve Saat Etiketleri eklediğinizde, varsayılan olarak, sıcaklığı Fahrenheit olarak alacaksınız ve zaman dijital biçimde gösterilecektir.

Şimdi bu formatlardan hoşlanmıyorsanız ve santigrat sıcaklık ve analog için saat hızına geçmek istiyorsanız, bunu yapmak için kolay bir yol sağlar. Yapmanız gereken tek şey, formatını değiştirmek için Sticker'a iki kez basmaktır.

6. Zaman Etiketine Geç

Zaman etiketi sadece son yirmi dört saatte çekilen resimler için kullanılabilir. Daha eski bir fotoğraf yüklerseniz, otomatik olarak eklenecek Tarih Etiketini alırsınız. Bunu kaldırmak için basılı tutun ve Sil simgesine doğru sürükleyin.

Yukarıdaki şey, Time Sticker'ın eski resimler için mevcut olmadığı anlamına gelir. Öyleyse ne yapar? İşte numara. Hikayenize eklemek istediğiniz fotoğrafın ekran görüntüsünü alın ve ardından Story'nizdeki ekran görüntüsünü yükleyin. Voila Şimdi Zaman Etiketini alacaksın.

7. Zaman Etiketinin Zamanını Değiştirin

Hikayenize bir Zaman Ekleyici eklediğinizde, fotoğrafın çekildiği zaman eklenir. Bu zamanı değiştirmek isterseniz, yukarıdaki gibi benzer bir hile vardır.

Öncelikle, cihaz zamanını gereken süreye değiştirin, ardından yeni bir fotoğraf çekin veya mevcut fotoğrafın ekranını değiştirerek değiştirmek istediğiniz ekran görüntüsünü alın. Şimdi, resmi Hikayenize eklediğinizde, yeni saati gösterecektir.

Also on Guiding Tech
Top 15 Instagram Story Tips and Tricks for 2018

Read More

8. özel etiket

Instagram iyi ve sınırlı bir Çıkartma koleksiyonuna sahiptir. Instagram, düzenli olarak yeni Çıkartmalar eklemeye devam etse de, bazen kendi Etiketlerimizi de Öykülere eklemek istiyoruz.

Ne yazık ki, özel görselleri Çıkartma olarak ekleyemezsiniz. Ancak, kişiselleştirilmiş metin etiketleri ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, Google Play Store'dan (Android) ve App Store'dan (iPhone) AnySticker uygulamasını indirmeniz gerekir. Buradaki adımları detaylı olarak ele aldık.

9. Arama Etiketleri

Hikaye için doğru Sticker bulmak kolay bir iş değildir. Instagram çeşitli amaçlar için farklı Çıkartma türlerine sahiptir ve zaman zaman eşleşen olanı bulmak zorlaşır.

Neyse ki, Instagram, Etiketler ve GIF'leri arama yeteneğini sunuyor. Duyguya girersiniz ve Instagram ilgili Çıkartmalar ve GIF'leri gösterir.

Örneğin, mutluysanız ve mutlu bir Etiket eklemek istiyorsanız, Etiket aramasında mutlu bir şekilde girin. Daha sonra Instagram size uygun sonuçları gösterecektir.

10. Pin Sticker

Hikayenize bir video eklediğinizde, bir Etiket'i videodaki herhangi bir nesneye sabitleme seçeneğine sahip olursunuz. Bu nesne hareket ettiğinde, bu etiket aynı zamanda nesne ile hareket edecektir. Çıkartmaların yanı sıra, nesnelere de metin ekleyebilirsiniz. Çıkartma veya metin sabitleme videoları oldukça ilginç hale getirir.

Bir Etiket veya metni sabitlemek için ona uzun dokunun. Sabitlemek istediğiniz konumu seçmek için seçenek alacaksınız. Videoyu ileri veya geri hareket ettirmek için kaydırıcıyı kullanın ve ardından iğnelemek istediğiniz nesneye / alana dokunun.

Also on Guiding Tech
Top 11 Instagram Story Text Tips and Tricks You Should Know

Read More

Karıştır ve Eşleştir

Instagram yakın zamanda Kapalı Dostlar özelliğini Hikayelere ekledi. Artık Hikayeleri yalnızca bir grup insanla paylaşabilirsiniz. Onları daha heyecanlı ve kişisel hale getirmek için, her zaman Stickers'ın yardımına başvurabilirsiniz. Artık hikayeleri daha da geliştirecek ipuçlarını bile biliyorsunuz.

Git, inanılmaz hikayeler yarat!