En İyi 15 Facebook Messenger Hikayesi İpuçları

Dünyada geçici hikayeler var. Instagram, WhatsApp, YouTube, Facebook veya Facebook Messenger olun – hikayeler her yerde bir etki yarattı. Bunun nedeni hikayelerin zorlayıcı, bağımlılık yaratan ve yaratması inanılmaz derecede kolay olmasıdır.

Messenger hikayeleri Messenger Day olarak bir başlangıç yaptı ve daha sonra Facebook ve Messenger hikayeleri arasındaki belirsizliği ortadan kaldırmak için hikayeler olarak yeniden adlandırıldı. O zamandan beri Facebook, Facebook ve Messenger arasındaki öykülerin doğal çapraz gönderimini destekliyor. Ancak, bu aynı özellikleri aldığınız anlamına gelmez.

Facebook ve Messenger hikayeleri birçok yönden farklı. Facebook hikayelerinin ipuçlarını ve püf noktalarını zaten anlattık. Bu yüzden burada size bir profesyonel gibi Facebook Messenger hikayelerini bu ipuçlarıyla ve püf noktalarıyla nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

Başlayalım.

1. Hikayeyi Duraklat

Tüm platformlardaki hikayeler bir slayt gösterisi gibi oynatılır – birbiri ardına otomatik olarak görüntülenir. Bazen, hikaye o kadar iyi olur ki, kalbimiz ve ruhumuzla tadını çıkarmak istiyoruz. Bu gibi durumlarda, bir hikayeyi duraklatabilirsiniz. Bunu yapmak için, hikayeyi duraklatmak için ekrana dokunun ve basılı tutun.

2. Hikayeyi Değiştir

Aynı kişiden bir sonraki hikayeye hızlıca atlamak için hikayenin sağ tarafına dokunun ve geri dönmek için sol tarafa dokunun. Hikayeyi tamamen bir sonraki kişiye geçirmek için, ekranda sola kaydırın. Ve önceki kişinin hikayesini görüntülemek için sağa kaydırın. Bu jestler sayesinde tüm hikayeleri görmek için kendinize işkence etmeniz gerekmez.

3. Kamerayı Hızlıca Değiştirme

Ön veya arka kamera arasında geçiş yapmak için kamera simgesine dokunmak zaman zaman elverişsizdir. Alternatif olarak, ekrana iki kez dokunarak kameralar arasında geçiş yapabilirsiniz – fotoğraf ve video modunda çalışır.

4. Kayıt Sırasında Yakınlaştırma

Bir hikaye oluştururken zahmetli olan diğer bir şey de videolardaki yakınlaştırma özelliğidir. Yakınlaştırmak için sıkıştırma hareketini kullanabilseniz de, bunun için iki parmağınızı kullanmanız gerekir. Kolaylaştırmak için, yakınlaştırma ve uzaklaştırma için kayıt yaparken kayıt düğmesini basılı tutabilirsiniz.

5. Yazı Tipini Değiştir

Yazı tipini değiştirmenize izin veren Instagram ve WhatsApp'ın aksine, özellik şu anda Messenger öykülerinde yok. Ancak, yazı tipini değiştirmek istiyorsanız, bunu yapmanın iki yolu vardır.

Yöntem 1

Resmi Facebook hikayesinde açın ve en üstte bulunan Aa simgesine ve ardından metni yazın. Daha sonra çeşitli yazı tipleri arasında geçiş yapmak için yazı tipi stil adına dokunun.

Note: Since Facebook and Messenger stories are cross-posted, you can use Facebook to modify fonts while creating a story.

Yöntem 2

Süslü font stilleri oluşturmak için Cool Symbol ve Lingojam gibi web sitelerini kullanabilirsiniz. Bu sitelere metni yazın, oluşturulan metni benzersiz yazı tiplerine kopyalayın ve bir Messenger hikayesine yapıştırın.

6. Metin Arka Planını Değiştirme

Bunu yapmak için, önce bir Messenger hikayesindeki Aa simgesine dokunun. Ardından, saydamlığı değiştirmek için arka arkaya A simgesine dokunun. Alttaki renk paletinden bir renk seçin.

Pro Tip: You can add various styles of texts along with different backgrounds.

Also on Guiding Tech
Facebook Messenger Mute vs Ignore: Know the Difference

Read More

7. Kalem Boyutunu Değiştirin

Yazı tipi boyutunu değiştirmenin yanı sıra, kalem boyutunu değiştirerek kalınlığını da ayarlayabilirsiniz. Bunun için doodle simgesine dokunun ve alttaki renklerden bir kalem rengi seçin.

Ardından, kalem boyutunu değiştirmek için, seçilen rengin üzerine tekrar tekrar basmanız gerekir. Rengin etrafında beyaz bir kenarlığın, kalem boyutuna göre değiştiğini fark edeceksiniz. İstediğiniz kalem boyutuna sahip olduğunuzda, resmi çizin.

8. Emojiler ile çizin

Renkli kalemler ile çizim yapmak yerine resimlerin üzerine emoji çizerek görüntüleri iyileştirebilirsiniz. Bunu yapmak için önce doodle simgesine, ardından emoji simgesine dokunun. Ardından alttaki listeden istediğiniz emojiyi seçin ve resmin üzerine çizmeye başlayın.

9. Çıkartmalar çevirin

Elbette, etiket boyutunu döndürebilir ve artırabilirsiniz, ancak bazen etiketleri çevirerek eğlenceli bir efekt oluşturabilirsiniz. Hikayene ekledikten sonra çevirmek için çıkartmaya çift tıkla.

Pro Tip: Use the Poll sticker to conduct polls on your stories.

10. Resmi Kırp

Messenger hikayeleri hakkında sevdiğim şey, eski ve yeni resimleri kolayca döndürebilir ve kırpabilirsiniz.

Hikayenize bir fotoğraf ekledikten sonra, kırpma simgesine dokunun ve kenarlığı istediğiniz boyuta göre ayarlayın. İlginçtir ki, mevcut seçeneklerden önceden tanımlanmış bir boyut bile seçebilirsiniz. Kırpma ekranındaki boyut simgesine dokunmanız yeterlidir.

11. Süslü bir Kenarlık Ekle

Yüz filtreleri eklemenin yanı sıra, hikayelerinizi kişiselleştirmek için fantezi kenarlıklar da ekleyebilirsiniz. Fotoğraf çektikten veya galeriden bir tane seçtikten sonra resmin üzerine sağa veya sola kaydırın. Alternatif olarak, emoji simgesine ve ardından Filtreler seçeneğine dokunun.

12. Eski Resimlere Yüz Filtreleri Ekleyin

Yeni fotoğraflar için, yüz filtreleri kamera ekranında kolayca bulunabilir. Fakat çocukluk resminiz gibi eski bir resme filtre eklemek isterseniz? Messenger hikayelerinde bunu yapabilirsiniz.

Bunu yapmak için eski bir fotoğrafı kullanarak bir hikaye oluşturun. Ardından düzenleme ekranında, uygulama görüntüdeki bir yüzü algılarsa, yeni bir efekt simgesi alırsınız. Üzerine dokunun ve mevcut seçeneklerden bir filtre seçin. Kaydet simgesine dokunarak ya hikayenize yayınlayabilir ya da cihazınıza kaydedebilirsiniz.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1153{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/213295/whatsapp-status-tips-fi-2_a6aaba0dd269a4c3c566b89e8bcd88c7_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1547737906’);background-size:cover;background-position:center center}

#Tips & Tricks

Click here to see our Tips & Tricks articles page

13. Renkli Blok Hikayesi

Instagram, WhatsApp ve Facebook hikayelerinde, ekranı doldurmak için renk paletindeki herhangi bir rengi tutabilirsiniz. Messenger hikayeleri için farklı çalışır.

Bir Messenger hikayesinde, kamera görünümündeki renk paleti simgesine dokunun. Sonra, bir sonraki ekranda, çeşitli renkler arasında geçiş yapmak için alttaki renk simgesini kullanın. Ardından, hikayenizi özelleştirmek için kalem, metin ve çıkartma gibi normal hikaye araçlarını kullanabilirsiniz.

14. Hikayenin Sesini Kapatın ve Açın

Facebook Messenger sadece Facebook arkadaşlarınızla sınırlı değildir. Facebook'taki herkes size mesaj gönderebilir. Bunlar genellikle Mesaj İstekleri klasöründe olur. Ancak arkadaş listenizin dışındaki biriyle etkileşimde bulunduysanız veya bunu yapmayı planlıyorsanız, hikayeleri Messenger'daki hikaye listesinde görünecektir.

Bu hikayeleri izlememek için genellikle onların hikayesi simgesine dokunmaktan kaçınırsınız. Ancak, bu hikayeler, kaçınmak istediğiniz hikayeden önce herhangi bir hikayeye dokunduğunuzda slayt gösterisinin bir parçasıdır. O zaman ne yapacaksın? Endişelenme. Bu tür hikayeleri kaldırmak için sustur veya gizle seçeneğini kullanın. Bunu yaptığınızda, bu hikayeler hikaye tepsisinde veya slayt gösterisinde görünmez. İstenmeyen görünümlere güle güle deyin.

Bir öyküyü susturmak veya gizlemek için, canlı bir hikayeyle profil resmi simgesine dokunun ve basılı tutun. Menüden Hikayeyi gizle'yi seçin. Alternatif olarak, susturmak istediğiniz hikayeyi açın ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun. Hikayeyi kapat'ı seçin.

Note: When you mute or hide a story on Messenger, it will be hidden on Facebook as well and vice versa.

Hikayelerin sesini açmak veya açmak için, Messenger ana ekranındaki profil resminiz simgesine dokunun.

Ardından Hikaye'ye, ardından Sessize Aldığınız Hikayeler'e dokunun. Burada hikayelerini izlemek istediğiniz kişileri kaldırın.

Also on Guiding Tech
Facebook Messenger VS Messenger Lite: Which Is The One For You?

Read More

15. Gizlilik Ayarları

Öyküleri kapatmak, gözlerinizi gereksiz acıdan kurtarır. Ancak bir sorun daha var – gizlilik ayarlarına bağlı olarak hikayeleriniz Messenger bağlantılarınız tarafından da izlenebilir.

Hikayelerinizi yalnızca Facebook arkadaşlarıyla veya özel kişilerle sınırlamak için gizlilik ayarlarında değiştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için, Messenger ana ekranındaki profil resmi simgesine basın.

Ardından Hikaye üzerine dokunun ve gizliliği istediğiniz gibi ayarlayın.

İç Ressamını Getir

Messenger hikayeleri mini fotoğraf editörleri olarak kullanılabilir. Fotoğraf düzenleme uygulamalarında bulunan güçlü özelliklerden yoksun olsalar da, bu havalı sosyal medya dostu grafikler oluşturamayacağınız anlamına gelmez. Ayrıca, bunun için vurgu yapamazsınız, sadece Facebook uygulamasıyla mümkündür.

Gördüğünüz gibi, Messenger hikayeleri mükemmel özelliklerle dolu. Sonuçta, bu yaratıcı araçları farklı hikayeler hazırlamak için nasıl kullandığınıza bağlı. Öyleyse bu gizli sanatçının yirmi dört saat sonra kaybolan ve arşivlerde oturan hikayeleri denemesine izin verin.

Sıradaki: Facebook Messenger ile mücadele etmek mi, yoksa biraz ezici mi oldu? Endişelenme. Android için 13 kickass Facebook Messenger ipuçlarını ve püf noktalarını kontrol edin.