En iyi 6 Samsung One UI İpuçları

Samsung One UI, Samsung'un son zamanlarda denediği önemli değişikliklerden biridir. Samsung Deneyiminin yerini alacak (bazıları hala TouchWiz'i tercih ediyor). Karmaşık olmayan bir tasarıma sahip bu yeni arayüz, tek elle kullanıma odaklanmak ve eyleme geçirilebilir öğelere kolayca ulaşmak için tasarlanmıştır.

Samsung'un One UI'sı ile ilgili dikkat çekici özellik, ekran görüntüleri gibi yerel eylemlerin tetiklendiği ince grafikler ve içeri / dışarı animasyonların solmasıdır. Ayrıca, Hızlı Ayarlar menüsü ve yerel uygulamalar da büyük bir değişim geçirdiler ve modern bir arayüzün her parçasına bakıyorlar.

Oldukça yeni bir arayüz olmasına rağmen, bizi heyecanlandırdı. Bu yüzden, Samsung One Kullanıcı Arabirimi ile ilgili en iyi özellikleri en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olmak için yuvarlıyoruz.

1. Gezinme Hareketlerini Getirin

Gezinme hareketleri, telefon dünyasındaki bir sonraki büyük şeydir. Apple, sürümünden bu yana, Google'ın Android 9.0 Pie için yeni gezinme hareketleri tanıttığı bir takım elbise izledi. Partiye geç olmasına rağmen, Samsung sonunda özel sürümünü başlattı.

Tam ekran hareketlerinin adıyla devam ederseniz, sağ köşeden yukarı doğru kaydırırsanız bir adım geri dönmenizi ve sol köşeden yukarı doğru kaydırdığınızda Son Kullanılanlar menüsünü açar. Orta kısımdan bir hızlıca yukarı kaydırmak sizi Ana Sayfa'ya bırakacaktır. Ayrıca, Android Pie, Genel Bakış bölümünü getiriyor.

Serin olan şey, düğme sırasını da tersine çevirebilmeniz. Bu ayarlar Ayarlar> Gezinme çubuğu altında kullanılabilir.

Also on Guiding Tech
10 Things to Know About Android 9.0 Pie Overview Selection

Read More

2. Mesajlardan Kişileri Ara

Yararlı jestler hariç, eski Samsung mesajları uygulaması oldukça monotondu. Bir UI'ye teşekkürler, eski arayüzü ortaya çıkaran şık bir uygulamamız var.

Şimdi iki tane mesaj var, biri mesajlar için ve bir tane de kişiler için. Dolayısıyla, yeni bir mesaj yazmak isterseniz, kişiler sekmesine dokunun, birini arayın ve mesajı oluşturun.

Favoriler listenin en üstünde görünecektir.

3. Gece Modunun Karanlıklığını Etkinleştirin

Uydurma Gece Modu'nun Samsung telefonlarında ilk çıkışını yapması çok zaman aldı. Şimdiye kadar, kullanıcılar özellikle Galaxy S9 + veya Galaxy Note 9 gibi daha büyük bir ekrana sahip telefonlarda değerli akü suyu tasarrufu için siyah temalara başvurmak zorunda kaldılar.

Gece Modu Hızlı Ayarlar'dan veya Ayarlar'dan etkinleştirilebilir. Etkinleştirildiğinde, Mesajlar ve Hesap Makinesi gibi yerel uygulamalar da dahil olmak üzere, tüm cildi siyah bir şekilde boyar. Süper AMOLED ekran sayesinde Samsung bayrak gemilerindeki Gece Modu muhteşem görünüyor.

Bu konuda sevdiğim şey, ayar simgelerinin, siyah denizde öne çıkacak şekilde renklendirilmesi.

Gece Modu, Hızlı Ayarlar'ın ikinci ekranında. İlk sayfaya getirmek için Hızlı Ayarlar menüsündeki üç nokta düğmesine dokunun ve Yeniden Sipariş üzerine dokunun. Bittiğinde, simgeleri istediğiniz gibi sürükleyip bırakın.

4. Uyuyan Uykular Uyku

Zaman zaman uygulamaların arka planda çalışmamasını ve kesinlikle bildirimleri rahatsız etmemesini istersiniz. Eh, bu gibi uygulamalar varsa, o zaman şanslı görünüyorsun.

Her Zaman Uyuyan Uygulamalar özelliği, saklamak istediğiniz ancak sürekli bildirimleri olmadan yapabileceğiniz bir uygulama grubu seçmenize izin verir. En önemlisi, arka planda gereksiz yere koşmazlar.

Tek yapmanız gereken, Ayarlar sayfasındaki Her Zaman Uyku Uygulamaları'nı aramaktır, Ekle'ye dokunun ve ardından uygulama listesine ekleyin. Bu, telefon kaynaklarını korumak ve veri israfını önlemek için akıllı bir yoldur.

Also on Guiding Tech
Killing Running Apps on Your Smartphone: Is It Necessary?

Read More

5. Ara

En havalı yeni özelliklerden biri de arama işlevselliğidir. Önceden uygulama çekmecesini açmalı ve uygulamaları aramalıyken, şimdi Hızlı Ayarlar menüsünden bunu yapabilirsiniz.

Menüde sadece dokunarak etkinleştirebileceğiniz yeni bir arama simgesi vardır. Temiz, ben buna derim!

Uygulama adlarından ve fotoğraflarından şık ayar seçeneklerine kadar, arama sorgusuyla eşleşen her şey bir listede görüntülenir. Diyelim ki, iOS'taki Spotlight gibi evrensel bir arama özelliği gibi bir şey.

6. Tweak Kilit Ekranı Bildirimleri

Artık kilit ekranı bildirimlerini de yönetebilirsiniz. Önceden yalnızca İçeriği göster ve İçeriği gizle arasında seçim yapabilirken, artık yalnızca uygulama simgelerini görüntülemeyi ve yalnızca küçük bir kısa mesaj görüntüleme seçeneğini de seçebilirsiniz.

Bu ayar Bildirim ayarları altında. Yapmanız gereken tek şey 'Bildirimleri nasıl kontrol et…' seçeneğinin altındaki seçeneğe dokunmaktır, seçeneğinizi seçin ve işte bu kadar!

Ayrıca, içeriği kilit ekranında göstermeyi tercih ederseniz, Şeffaflık seçeneğinden bildirim kutusunun saydamlığını değiştirebilirsiniz.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1021{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/208359/Samsung-Exynos-9820-3_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1542294167’);background-size:cover;background-position:center center}

#Samsung

Click here to see our Samsung articles page

Bir UI için Hazır mısınız?

Samsung'un One UI arayüzü yeni özelliklerden daha fazlasını sunuyor. Parlaklık göstergesindeki ince animasyon veya tüm deneyimi dönüştüren bir ekran görüntüsü gibi görsel olarak revizyon. Ayrıca, yeni simgelerin tasarımını ve Kamera arayüzünün veya Mesajlar ve Notlar uygulamasının dağınık olmayan düzenini seviyorum.

Ancak, arayüzde sorunlar, birkaç hata ve aralarında gecikmeler var. Umarım, One UI herkes tarafından kullanılabilir hale geldikten sonra, Samsung gelecek güncellemeleri düzeltecektir. Daha fazla özellik kullanıma sunulduğundan, Samsung cihazınızdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için bu gönderiyi güncel tutmaya devam edeceğiz.

Samsung One UI'yi tercih ediyor musunuz yoksa Samsung Experience'ı geri mi alacaksınız?