En iyi Amazon Alexa komutları

Amazon Alexa, evinizi daha akıllı ve hayatınızı kolaylaştıracak bir ses asistanıdır, ancak yalnızca doğru komutları biliyorsanız. Sizin için en iyi Amazon Alexa becerilerini topladık ve kategoriye göre sıraladık.

    Amazon Alexa: Eviniz için en iyi ses yardımcısı? Amazon Echo incelemesi: En yeni aile üyeniz

Amazon’un dijital asistanı, bundan tam olarak nasıl yararlanılacağını biliyorsanız, güçlü bir araçtır. Alexa’nın “becerileri” vardır, yani bazı uygulamalar yoluyla görevleri tamamlayabildiği anlamına gelir. Bu, Alexa’nın yeteneklerini büyük ölçüde artırıyor; böylece Vikipedi’den bilgi alabiliyor, Spotify’dan müzik dinleyebiliyor veya Roomba’dan temizlemeye başlamasını, sadece birkaç örnek vermesini istiyor.

Temel bilgilerle başlayalım. Eko veya diğer Alexa cihazınızla, komutları dinlemek üzere cihazı tetiklemek için etkinleştirme kelimesini “Alexa” kullanın. Basitçe “Alexa, open ____” diyerek bir beceri başlatacak. Bir komut verdiğinizde Amazon, işlenmesi ve ilgili beceri sağlayıcıya iletilmesi için onu buluttaki Alexa Voice Service’e gönderir. Oradan, Alexa buluttan yanıtı alır veya görevi tamamlar ve size yüksek sesle iletebilir.

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere, kategoriye göre en iyi Amazon Alexa becerilerine genel bakış:

    Haberler Hava Durumu Trafik Müzik ve eğlence Akıllı ev oyunları Sağlık ve formda kalma Uyku ve uyanma Eko düğmesi Tarifler ve yemek servisi

Haber

Güne başlamak için gerekli olan Alexa’dan küçük bir güncelleme almaktan daha iyi bir yol olamaz. Alexa size en iyi kaynaklardan haberler ve hatta yerel hava durumu bilgilerinden oluşan bir Flash Brifingi verecek. Alexa uygulamasında bir kart görünecek ve bazen video içeriği mevcut. Kaynak BBC, Reuters, New York saatleri, ESPN ve daha fazlasını içerir.

Bilgilendirmenin Alexa tarafından okunmasını sağlamak için “Alexa, Haberler nedir?” Diye sor. veya “Alexa, flaş brifingim nedir?” ve “İleri”, “Önceki” veya “İptal” diyerek sesinizle hikayeler arasında gezinin. Bilgilendirmeye daha fazla içerik kaynağı eklemek (veya bunları kaldırmak) için, Ayarlar’a, ardından Hesaplar> Flash Brifingi> Açık’a gidin, ardından Daha fazla Flash Brifing içeriği al’ı seçin.

Hava

Adresiniz Alexa uygulamasına eklendikten sonra, Alexa’dan yerel hava şartlarınızı size söylemesini isteyebilirsiniz. Basitçe “Hava nedir?” De. veya hafta sonu, haftanın günü ve hatta konumuyla belirtin. “Yarın yağmur yağacak mı / yarın rüzgar olacak mı?” Diye de sorabilirsiniz. Böylece bir şemsiye ya da yağmur botu getirip getirmeyeceğinizi bilirsiniz. Hava durumunu ne zaman sorsanız, Alexa uygulamasında 7 günlük hava tahminini gösteren bir kart açılacaktır.

Bu dünyanın biraz dışında bir şey gibi hissediyorum? Güneş rüzgarları hakkında bir güncelleme yapmak için “Alexa, uzay havasını aç” ı deneyin.

Trafik

Alexa’nın gidip gelme zamanınız hakkında size bilgi vermesi için, öncelikle başlangıç noktası ve hedef adreslerini Ayarlar> Hesaplar> Trafik seçeneğinden ayarlamanız gerekir. Ardından, “Alexa, trafik nasıl?”, “Alexa, benim işim nedir?” Dahil olmak üzere birkaç olası ifadeden birini söyleyerek bir trafik güncellemesi isteyebilirsiniz. ya da “Alexa, şu anki trafik nasıl?”

AndroidPIT amazon echo 0665

Müzik ve eğlence

Dinleme zevkiniz için Alexa birçok seçenek sunar. Müzik akışı hizmetleri için Spotify, Pandora veya Amazon Music Unlimited uygulamasını kullanabilirsiniz. Varsayılan müzik servislerini seç seçeneğinin altında Amazon Alexa uygulaması Ayarlar’a, ardından hesabınızı bağlayabileceğiniz ve Spotify gibi tercih ettiğiniz hizmeti seçebileceğiniz Müzik ve Medya’ya gidin. Ondan sonra tek yapmanız gereken “Alexa, Spotify oyna” ya da “Alexa, pop oyna” demek ve Alexa anlayacaktır.

Tabii ki, “Alexa, Spotify’dan [grup ya da şarkıyı çal]” ya da “Alexa, Apple Music’ten [grup ya da şarkı] çal”) da isteyebilirsiniz.

Daha geleneksel bir radyo formatı içindeyseniz, TuneIn ve iHeartRadio da Alexa becerilerine sahiptir. Podcast ve sesli kitap hayranları için yüksek sesle okunabilen AnyPod, Audible ve Kindle kitapları var. Kısa bir ders gibi hissetmek istiyorsanız, “Alexa, TED Talks’ı aç” deyin. Sadece biraz rahatlamak için arıyorsanız, Rehberli Meditasyon ve Ortam Sesleri becerileri de mevcut.

Akıllı ev

Alexa’nın akıllı ev yetenekleri gerçekten etkileyici. Döşeme Bluetooth izleyicileri, Bose SoundTouch hoparlörler, Philips Hue ışıkları, Logitech Harmony uzaktan kumandaları, TP-Link akıllı fişler, iRobot Roomba vacuums, Nest termostatları ve daha fazlası için becerilerinizi kullanabilirsiniz. Tabii ki, bu becerilerin çalışması için beraberindeki cihazlara sahip olmalısınız. Bir düğmeye bile dokunmadan, “Alexa, Salon ışıklarını aç” diyerek ışıklarınızı açabilir veya “Alexa, Roomba’nın temizlemeye başlamasını isteyin” diyerek zeminlerinizi temizleyebilirsiniz.

AndroidPIT philips hue smart home smart lights 9488

Oyunlar

Alexa etkin olan cihazlarla, “Alexa, play ____” diyerek çok çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. En iyi becerilerden biri olan Jeopardy, “Alexa, Jeopardy oyna” nın standart oyun başlatma komutunu ve oyuna özgü “Nedir …” cevabını anlıyor. Veya, “evet”, “hayır”, “bilinmeyen”, “alakasız”, “bazen”, “muhtemelen” veya “şüpheli” ile yanıtlayabileceğiniz biçime özellikle uygun olan popüler bir oyun olan Yirmi Sorular var “. Bir başka üst düzey oyun becerisi, iki aptal durum arasında size bir seçenek sunan ve daha sonra sizinle aynı fikirde olduğunu görebilmenizi sağlayan Aile İçin İster misiniz?

Alexa ile rol yapma oyunlarına bile katılabilirsiniz. Örneğin, Skyrim Very Special Edition’da sihirli seslerin gücü ile ejderhaları öldürebilirsiniz.

Sağlık ve formda olma

Alexa ayrıca kişisel antrenör rolünü bir çimdik rolünde üstlenebilir. Ses asistanı sizi “Alexa, yedi dakikalık çalışmaya başla” ile popüler yedi dakikalık egzersiz formatına götürebilir. Daha uzmanlaşmış bir şey için, “Alexa, pilates dersine başla” deyin. Zaten bir Fitbit’iniz varsa, ilerlemenizi “Alexa, Fitbit’e bugün nasıl yaptığımı sor” ile de kontrol edebilirsiniz.

Eğer zihinsel sağlığınızla daha fazla ilgileniyorsanız, ancak çok fazla zamanınız yoksa, “Alexa, dikkatli bir meditasyon için isteyin” deyin. Alexa’nın cesaretlendirmesiyle hızlı bir meditasyon seansı almak için. Daha derin bir şey için Rehberli Meditasyon becerisini deneyin (“Alexa, Rehberli Meditasyon’u aç”). Sonra “Alexa, rehberli meditasyondan meditasyon yapmasını isteyin”. Halen çalmakta olan meditasyonun titreşimi ve müziği ile ilgilenmiyorsan, “Alexa, sıradaki oyna” de.

Doktorlar bunun hayranı olmayacak, ancak bazıları evde WebMD’yi hızlı bir şekilde kontrol edebilecekler için size biraz rahatlık veya basit sağlık önerileri sunabilir. Yine de bunun için bilgisayara gitmenize gerek yok. Sadece “Alexa, WebMD’yi aç” ya da “Alexa, WebMD’ye [ilaç / hastalık] ‘ın yan etkileri / belirtileri nelerdir? ya da “Alexa, WebMD’ye sor [hastalık] nedir?”

Uyku ve uyanma

Alexa, rahatlatıcı sesler repertuarında uyumanızı sağlayabilir. Sadece “Alexa play [sound]” deyin. Ortam Sesleri veya Uyku Sesleri (her şeyden biraz), Fırtına Sesleri, Okyanus Sesleri, Yağmur Sesleri, Rüzgar Çanları, Şömine Sesleri ve daha fazlasını içeren denemek isteyebileceğiniz örnek sesler.

Elbette, muhtemelen bütün gece boyunca gevşemek ya da gevşetmek istemezsiniz. Güvenli bir şekilde uyuduğunuzda, “Alexa, bunu 10 dakika içinde kapat” (veya istediğiniz kadar uzun süre) isteyin.

Ve uyanma zamanı geldiğinde? En sevdiğiniz motivasyonel sıkışmaya, radyo istasyonuna veya haber bültenine kadar yükselebilirsiniz. Örneğin, aşağıdaki komutları kullanarak normal veya bir defalık alarmları ayarlarsınız:

    “Alexa, her gün sabah 6’da beni müzik yapmak için uyandır” ”Alexa, TuneIn’de BBC haberlerini kullanarak sabah 8’de alarm verdi” “Alexa, beni sabah 9’da TuneIn’de KISS FM ile uyandır” “Alexa, beni uyandır saat 8’de Beyoncé’ye kadar ”

Yankı Düğmesi

Oyunlardan bahsetmişken, daha eğlenceli bir oyun deneyimi için, Echo Buttons 19 $ karşılığında iki paket halinde satın alınabilir. Bağlı dört düğmeyle oyun oynayabilirsiniz. Düğmeler aydınlanır ve Trivial Pursuit Tap, Parti Faulleri, O Tel Kesmeyin, Hanagram ve Düğme Monte dahil birçok oyun becerisi için tetikleyici olarak basılabilir. Diğer uyumlu oyunların ve becerilerin bir listesi için “Alexa, Yankı Düğmelerimle hangi oyunları oynayabilirim?” Diye sorun.

Yankı Düğmeleri, Alexa Gadget’ı (2 Paket)

Musteri degerlendirmeleri

$ 19.99
Teklifi Kontrol Et

Yemek tarifleri ve yemek teslimi

Alexa, istediğin belirli yemekler için ya da bahsettiğin içeriklere dayanarak önerdiği yemekler için adım adım tarifler sağlayarak iyi bir yemek pişirmene yardım edebilir. Örneğin, “Alexa, Campbell’s Kitchen’a akşam yemeğinde ne olduğunu sor” ya da “Alexa, Allrecipes’ten tavuk, pastırma ve brokoli tarifi al”. Alternatif olarak, kendiniz için akşam yemeği hazırlamak istemiyorsanız, Pizza Hut gibi sevdiğiniz yerlerden sipariş verebilirsiniz. Sadece “Alexa, Grubhub’a yemek sipariş etmesini söyle” ya da “Alexa, Dominos’u aç ve sipariş ver” deyin.

Alexa becerilerini faydalı buluyor musun? En sevdiğiniz Amazon Alexa yetenekleriniz neler? Yorumlarda bize bildirin.