En iyi Amazon Alexa komutları

Amazon Alexa, evinizi daha akıllı yapabileceğiniz ve hayatınızı kolaylaştıracak bir ses asistanı, ancak doğru komutları biliyorsanız. Sizin için en iyi Amazon Alexa becerilerini topladık ve kategorilere göre düzenledik.

  • Amazon Alexa: Eviniz için en iyi ses asistanı mı?
  • Amazon Echo incelemesi: en yeni aile üyeniz

Amazon'un dijital asistanı, bu yazılımın avantajlarından nasıl yararlanacağınızı biliyorsanız güçlü bir araçtır. Alexa'nın "becerileri" vardır, yani belirli uygulamaları kullanarak görevleri tamamlayabilir. Bu, Alexa'nın özelliklerini büyük ölçüde zenginleştiriyor, böylece Wikipedia'dan bilgi alabiliyor, Spotify'tan müzik dinleyebiliyor veya Roomba'ya temizlemeye başlamasını istiyor, sadece birkaç örnek vermek istiyor.

Temel bilgilerle başlayalım. Yankınızı veya diğer Alexa cihazınızı kullanarak, cihazın komutları dinlemesini tetiklemek için "Alexa" etkinleştirme kelimesini kullanın. Sadece "Alexa, açık ____" diyerek bir beceri başlatacaktır. Bir emri verdikten sonra, Amazon, işlemek üzere buluttaki Alexa Voice Service'e gönderir ve ilgili beceri sağlayıcısına iletilir. Oradan Alexa, cevabı buluttan alır ve görevi tamamlar ve yüksek sesle sana aktarabilir.

Aşağıdakiler, haber, hava durumu, trafik, müzik ve eğlence, akıllı ev, oyunlar, Eko Düğmesi, yemek tarifleri ve yemek dağıtımı da dahil olmak üzere kategoriye göre en iyi Amazon Alexa becerilerine genel bir bakış sağlar.

Haber

Güne başlamak için, Alexa'nın temel bilgilerinden küçük bir güncelleme yapmaktan daha iyi bir yolu yoktur. Alexa, en iyi kaynaklardan ve hatta yerel hava durumu bilgilerinden oluşan bir Flash Brifingi verecektir. Alexa uygulamasında bir kart görüntülenir ve bazen video içeriği mevcuttur. Brifingi Alexa'nın okumak için "Ne haber?" ve "İleri", "Önceki" veya "İptal" diyerek sesinizle hikayeleri birbirine çevirin. Brifinge daha fazla içerik kaynağı eklemek için Ayarlar'a , ardından Hesaplar> Flash Brifing> Açık'a gidin ve daha fazla Flash Brifing içeriği al'ı seçin.

Hava

Adresiniz Alexa uygulamasına eklendikten sonra, Alexa'ya size yerel hava durumu hakkında bilgi vermesini isteyebilirsiniz. Sadece "Hava durumu nedir" deyin. ya da hafta sonuna, haftanın gününe ve hatta yere göre belirtin. Ayrıca "Yağmur / kar / yarın rüzgârlı mısınız?" Diye sorabilirsiniz. bu nedenle birlikte bir şemsiye veya yağmurluk getirmek biliyorum. Hava hakkında her sorduğunuzda, Alexa uygulamasında 7 günlük hava tahmini gösteren bir kart açılacaktır.

Trafik

Alexa'nın gidip gelme saatiniz hakkında size bilgi vermesi için, başlangıçta Ayarlar> Hesaplar> Trafik'te başlangıç ​​noktası ve varış adresi ayarlamanız gerekir. Ardından, "Alexa, trafik nasıldı?", "Alexa, gidip yolum nedir" gibi birkaç olası cümlecikten birini söyleyerek bir trafik güncellemesi isteyebilirsiniz. veya "Alexa, şu anda trafik nasıldır?"

Alexa can give you a great morning report on the news, weather and traffic. / © AndroidPIT

Müzik ve eğlence

Dinleme keyfiniz için Alexa birçok seçenek sunuyor. Müzik akış hizmetleri için Spotify, Pandora veya Sınırsız Amazon Müziği kullanabilirsiniz. Amazon Alexa uygulaması Ayarları'na , ardından da Müzik ve Medya'ya gidin , burada hesabınızı bağlayabilir ve Spotify gibi Tercih ettiğiniz müzik servislerini seç altında tercih ettiğiniz hizmeti seçebilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey "Alexa, Spotify oynuyor" veya "Alexa, pop oynuyor" deyin ve Alexa anlayacaktır. Daha geleneksel radyo formatına girerseniz, TuneIn ve iHeartRadio'nun da Alexa becerileri vardır. Podcast ve sesli kitap tutkunları için, yüksek sesle okunabilen AnyPod, Sesli ve Kindle kitapları var. Biraz rahatlama arıyorsanız, Kılavuzlu Meditasyon ve Ortam Sesleri becerileri de vardır.

Akıllı ev

Alexa'nın akıllı ev yetenekleri gerçekten etkileyicidir. Karo Bluetooth izleyicilerine, Bose SoundTouch hoparlörlerine, Philips Hue ışıklarına, Logitech Harmony uzaktan kumandalarına, TP-Link akıllı fişlere, iRobot Roomba vakumlarına, Nest termostatlarına ve diğer pek çok beceriye sahip olabilirsiniz. Elbette, bu becerilerin çalışması için birlikte verilen cihazların sahibi olmalısınız. Bir düğmeye dokunmadan bile ışıklarınızı "Alexa, Oturma Odası ışıklarını aç" diyerek açabilir veya "Alexa diyerek, Roomba'ya temizlemeye başlamasını söyleyin" diyerek zeminlerinizi temizleyebilirsiniz.

Amazon Alexa works with Philips Hue lights. / © AndroidPIT

Oyunlar

Alexa'nın etkin olduğu cihazlarla "Alexa, ____ oynamak" diyerek çok çeşitli oyun oynayabilirsiniz. En iyi becerilerden biri olan Jeopardy, "Alexa'nın oynadığı Jeopardy'nin" standart oyun başlatma komutunun yanı sıra oyuna özgü "What is …" cevabını anlıyor. Veya, "evet", "hayır", "bilinmiyor", "alakasız", "bazen", "muhtemelen" veya "şüpheli" olarak yanıtlayabildiğiniz formata çok uygun olan popüler bir oyun olan Yirmi Soru var. ". Bir başka üst oyun becerisi, İki Aptal durum arasında seçim yapmanızı sağlayan Aile İçin Önemli Olsun mu? Bu sayede kaçının sizinle aynı görüşte olduğunu görebilirsiniz.

Yankı Düğmesi

Daha eğlenceli bir oyun deneyimi için oyunlar konuşan Eko Düğmeleri 19 $ için iki paket halinde ayrı olarak satın alınabilir. Bağlanan en fazla dört düğme ile oyun oynayabilirsiniz. Düğmeler yanar ve Önemsiz Takip, Şahane Faul, Bu Tel Kesme, Hanagram ve Düğme Monte gibi birçok oyun becerisi için tetikleyici olarak basılabilir. Diğer uyumlu oyunlar ve becerilerin bir listesi için "Alexa'ya, Yankı Düğmeleri ile hangi oyunları oynayabilirim?" Sorusunu sorun.

Eko Düğmeleri, bir Alexa Gadget (2 Paket)

Read Amazon customer reviews

£19.99

Check Offer

Tarifler ve yemek sunumu

Alexa, size talep ettiğiniz belirli yemekler için adım adım tarifler veya bahsettiğiniz katkı maddeleri temelinde size önerdiği yemekler için size iyi bir yemek hazırlamanıza yardımcı olabilir. Örneğin, "Alexa, Campbell'in Mutfağına akşam yemeği için neyin isteyip istemediğini sorun" veya "Alexa, Allrecipes'e tavuk, pastırma ve brokoli içeren bir tarif isteyin". Alternatif olarak, kendiniz için akşam yemeği yemek gibi hissetmezseniz, Pizza Hut gibi en sevdiğiniz yerlerden sipariş verebilirsiniz. Sadece "Alexa" deyin, Grubhub'a sorun. yemek sipariş etmek "veya" Alexa, Dominos'u açın ve sipariş verin ".

Alexa'nın becerilerini faydalı buluyor musun? En sevdiğiniz Amazon Alexa becerileriniz neler? Yorumları bize bildirin.