En iyi kişiselleştirme uygulamaları: telefonunuzu kendiniz yapın

Android ile ilgili en iyi şeylerden biri, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi tam olarak istediğiniz şekilde kişiselleştirmenin, değiştirmenin ve başka şekilde kurmanın ne kadar kolay olduğu. Küçük bir bilgi birikimi ve doğru uygulamalarla, telefonunuzu gerçekten benzersiz yapabilirsiniz. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, Android’i özelleştirmek için en iyi uygulamalar listemiz sizi doğru yola sokacaktır.

  Android erişilebilirlik ayarları: Herkesin kullanması gereken 5 gizli seçenek 2018’in en iyi Android uygulamaları

Aşağıda, Android telefonunuzu kişiselleştirmenin çeşitli yollarını göstereceğiz. Bazı yöntemler kök izinleri veya daha deneyimli kullanıcılara uygun karmaşık bir prosedür gerektirebilir, ancak endişelenmeyin. Tavsiyemize uyduğunuzda yepyeni bir Android cihazı keşfedeceksiniz!

Atlamak:

  Benzersiz bir görünüm elde edin Akıllı telefonunuz için aksesuarlar ve gadget’lar Yeni özellikler ekleyin Performansı ve pil ömrünü iyileştirin

Görünümünü geliştirmek

Bir başlatıcı yükleyin

Bu, Android’inizi özelleştirmenin en açık yoludur ve başlamanız gereken yer. Başlatıcı tam olarak nedir? Sadece uygulamalarınızı başlatmak için kullandığınız arayüz. Yeni bir başlatıcı, uygulama çekmecesinde, ana ekranlarınızda ve widget’larınızda ve bazı durumlarda ekranların ya da uygulamaların başlatılması sırasında görüntülenen geçişler ve animasyonlar dahil olmak üzere uygulamaların düzenlenme şeklini değiştirmenize izin verir.

Aşağıdaki resimde gördüğünüzü beğenirseniz, Android için en iyi kişiselleştirme uygulamalarından biri olan Smart Launcher 3’ü önerebilirim.

smart launcher 2017

Akıllı Başlatıcı 3

Google Play Store’da sunulan rampa sayısının etkisiyle şaşırıyorsanız, en esnek uygulamalardan biri olan Nova Launcher’ı da tavsiye edebiliriz. Ücretsiz sürümde, programlayabileceğiniz Gece modu da dahil olmak üzere bir dizi seçenek vardır. Nova Launcher Prime, diğer taraftan, neredeyse her şeyi özelleştirilebilir hale getiriyor ve maliyeti 4,99 dolardan fazla.


Nova Launcher

Nova Launcher Prime

Android için en iyi rampa seçiminde daha fazlasını keşfedin.

Simgelerinizi değiştirin

Telefonunuzdaki uygulama simgelerini sıkıcı ve sıradan buluyor musunuz? Onları değiştir! Zor ya da zaman alıcı değil. Önceden, yukarıdaki bölümde tanıtıldığı gibi bir başlatıcı yüklemeniz gerekir. O zaman, Google Play’de sizin için doğru paketi bulmanız ve kurmanız yeterlidir. Bunların birçoğu var ve Android makale için en iyi simge paketlerimizden favorilerimizi seçtik. Klasik bir görünüm seçebilir veya ilginç ve benzersiz bir şey seçebilirsiniz.

dsafdsfds

PixBit – Piksel Simge Paketi

İkon paketinizi indirdikten sonra, onu nasıl aktif hale getireceğinize dair talimatlar genellikle uygulamanın kendisinde verilmektedir. Olmazsa, başlatıcı ayarları yoluyla etkinleştirmek genellikle kolaydır. Ve işte, eşsiz bir akıllı telefona sahip olacaksın.

Duvar

Bir başlatıcı yüklediyseniz ve akıllı telefonunuzu yeni simgelerle güçlendirdiyseniz, ancak hala bir şeyin eksik olduğunu hissediyorsanız – şık bir duvar kağıdı olabilir. Bu çok basit bir şey, ancak akıllı telefonunuzun görünümünde çok büyük bir fark yaratabilir. Günümüzde, birçok simge paketi uygulaması, simgelerin genel estetiğine uyan bir dizi duvar kağıdı sunmaktadır. Ancak, standartlarınıza uygun değilse veya denemek istiyorsanız, özellikle duvar kağıtlarına odaklanmış harika uygulamalar var.

Tapet kesinlikle aralarında en ilginç biridir. Neredeyse diğer tüm uygulamalarda olduğu gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz bir resim seçimi sunmuyor. Bunun yerine, daha sonra değiştirebileceğiniz farklı desenler veya görüntüler oluşturur. Oluşturulan duvar kağıdının rengini değiştirmek için sağa kaydırın veya deseni değiştirmek için sola kaydırın. Sonuçlar oldukça yenilikçi olabilir ve kesinlikle telefonunuza benzersiz bir görünüm verecektir.

tapet wallpapers

Tapet

Canlı (veya animasyonlu) duvar kağıtları da telefonunuzu kişiselleştirmenin eğlenceli bir yoludur, ancak bizzat onları önermeyiz. Yalnızca pil tüketmekle kalmaz, aynı zamanda Google Play’de sunulan uygulamaların çoğu reklamlarla ve rahatsız edici push bildirimleriyle karıştırılır.

Uygun bir duvar kağıdını hala seçemiyorsanız, web’deki en büyük görüntü platformlarından biri olan Imgur’ı her zaman arayabilirsiniz. Kullanıcılar sık sık beğendikleri gibi büyük derlemeler yayınlarlar.


Imgur: Memes, GIF’ler ve Daha Fazlası

Bildirimlerinizi iyileştirin

Telefonunuzun bir LED bildirim ışığı var mı? Android’deki LED bildirimlerinin rengini nasıl değiştireceğimize dair makalemizde, bir kez denedikten sonra yaşayamayacağınız benzersiz bir uygulama gösteriyoruz.


Işık Müdürü – LED Ayarları

Kilit ekranınıza widget ekleyin

Günde kaç kez telefonunuzun kilidini açıyorsunuz? Cevap çok fazla. Hava durumunu kontrol etmek için telefonunuzun kilidini açmak için zaman harcamak yerine, WhatsApp, takviminiz, vb. Kolay, pratik ve zaman kazandıracak. İşte mevcut en iyi kilit ekranı uygulamaları ve widget’larının listesi.

AndroidPIT best weather apps 1

Xposed Çerçeve

Telefonunuzun görünümünü değiştirmek yerine bir adım daha ileri gitmek istiyorsanız, Xposed Framework telefonunuzda önceden kurulu olan ve hiç kullanmadığınız özellikleri veya modülleri seçmenize (ve kaldırmanıza) izin verir.

Kök erişimine ihtiyaç duyduğunuz gibi görünse de, yapmazsınız – ancak Xposed Framework sizi ‘yumuşak tuğlalar’ olabileceği konusunda uyardığı için, başlamadan önce telefonunuzun yakın bir yerinde saklanmış olduğundan emin olmalısınız. bir önyükleme döngüsüne göndererek.

Bununla birlikte, Android ile normalden biraz daha fazla ilgilenmek istiyorsanız, Xposed Framework kesinlikle bunu yapmanıza izin verecektir. Hangi Android sürümünde çalıştığınıza bağlı olarak kurmanız gereken farklı sürümler var, bu yüzden doğru sürümü aldığınızdan emin olun. Pek çok Oreo telefonu da şu anda desteklenmiyor.

  Xposed nedir ve modüller nasıl çalışır? En iyi Xposed modülleri

Kalabalıktan sıyrılacak aksesuarlar ve araçlar

Akıllı telefonunuzu aksesuarlarla kişiselleştirmek, Android telefonunuzu benzersiz şekilde kullanmanın başka bir yoludur. Sadece estetik tarafa odaklanmak yerine, bazı aksesuarların telefonunuzu daha eğlenceli ve işlevsel hale getirdiğini göstereceğiz. Kendiniz veya arkadaşlarınız için mükemmel hediyeler olabilecek bu eğlenceli Android uyumlu aygıtları kaçırmayın!

  En iyi fitness takipçileri En iyi VR kulaklıkları En sevdiğimiz Bluetooth kulaklıklarımız

Androidpit Gadjets 4

Yeni özellikler ekle

Android özelleştirmesi ayrıca yeni ve kullanışlı özellikler eklemeyi de içerir. Bazıları Android’in en yeni sürümüyle birlikte gelirken, diğerleri belirli cihazlar için Google’dan veya diğer marka üreticilerinden gelir. Bazı hileler sayesinde, bu özelliklerin bazıları artık herhangi bir cihazda mevcut.

  Akıllı telefonlar için ipuçları ve kesmeler

Daha gelişmiş bir kullanıcıysanız veya yeni şeyler denemekten korkmuyorsanız, geliştirici seçenekleri de dikkat etmeniz gereken bir şeydir:

  Geliştirici seçenekleri ipuçları ve püf noktaları: Android’ten en iyi şekilde yararlanın

Performans önemlidir

Yukarıdaki bazı ipuçlarını ve püf noktalarını takip ettiyseniz, akıllı telefonunuz şu anda muhtemelen harika görünüyor. Ama nasıl çalışıyor? Performans optimizasyonu hakkında unutmayalım. Birkaç ipucuyla daha hızlı ve daha sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz. Pilinizin daha uzun süre dayanmasını bile sağlayabilirsiniz.

Androidpit Tips and tricks 3

  Daha iyi performans elde edin Daha uzun pil ömrü elde edin Android cihazınızı overclock edin Telefonunuzun RAM’ını artırın

Akıllı telefonunuzu kişiselleştirmek için favori uygulamalarınız nelerdir? Önerilerimizden herhangi birini kendiniz kullanacağınızı düşünüyor musunuz? Yorumlarda bize bildirin.