En iyi telefon temizleyicileri ile Androidinizi düzenleyin

Yavaş, durgun bir telefon sinir bozucu, ama belki de daha da ötesi, yeni bir uygulamaya geçmeye çalışırken Play Store’da ‘yetersiz depolama’ mesajı var. Bir süre telefonunuz varsa, bunların hepsi aşina olacaktır. Bu yazıda Android telefonumu temizlemek için attığım adımları listeliyorum.

  Fabrika ayarlarında güvenli bir şekilde sıfırlama işlemlerinin yapılması Telefonunuzun performansını artırmak istiyorsanız bu uygulamaları kaldırın

Devam etmeden önce, bu makalenin sizinle, AndroidPIT okurlarımızla ve içerik ekibimizin diğer üyeleriyle birlikte yazıldığını unutmayın. Buradaki her şey, sosyal medya sayfalarımızda bahsedilme sayısına dayanmaktadır, bu yüzden bu listedeki her şey editör ekibinin yerine okurlarımızın görüşlerine dayanmaktadır.

Çözüm genellikle Android sisteminde yatmaktadır, ancak bazı uygulamalar da cihazınızı temizlediğini iddia eder (ancak dikkatli kullanılmaları gerekir!).

Atlamak:

  Bir uygulama soruna neden oluyor: önbelleğini nasıl temizlerim? Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmam gerekiyor Android’deki en iyi telefon temizleme uygulaması Sonuç

Suçlu suçlu bulundu? Ardından uygulamanın önbelleğini manuel olarak temizleyin

Cihazınızdaki ayarlara girebilir ve her bir uygulamaya göz atabilir ve telefonunuz için hangisinin sorunlara neden olduğunu belirleyebilirsiniz. Sitemizin okuyucularının ve editörlerinin çoğu, uygulamalarının önbelleklerini silmek için Android için bir önbellek temizleyici kullanmaz, ancak örneğin WhatsApp aracılığıyla aldıkları görüntüleri ve videoları sık sık silmeyi el ile yapar.

  Uygulama önbelleğini temizleme ve verileri temizleme arasındaki fark nedir?

Böylece, cihazınızı ve özelliklerini daha iyi tanıyabilirsiniz. Mesajlaşma uygulamalarında otomatik olarak indirilen resimlerin bu çığlarının engellenmesi gibi koruyucu önlemleri bile alabilirsiniz. Ayrıca, bunu elle yaparak, cihazınızda uzun süre hasar görmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

  Bilmeniz gereken Android 8 Oreo için 8 harika ipuçları

Android telefonlar için pek çok temizleyici cihazınızın hafızasını ve performansını arttırmaya söz verir. Bu olur, ancak çoğunlukla uygulamalarınızın önbelleklerini temizlemekten kaynaklanır. Önbellek, temel olarak verilerin veya sık kullanılan işlemlerin gelecekte daha hızlı erişim için kaydedildiği bir depolama alanıdır. Sonunda, önbellek aslında zaman kazandırır ve telefonunuzdaki donanımın gereksiz yere kullanılmasını önler. Bu nedenle, telefonunuz yavaş çalışıyorken veya hafıza doluyken uygulamanızı her zaman temizlemek kısa vadede en iyi seçenek gibi görünebilir, ancak uzun vadede sonuçları olabilir.

Ara sıra Android için bir önbellek temizleyici kullanmanızı öneririm ve bunu yaptığınızda, en çok veri içeren Uygulamalar listesinden yapın. Bunu yapmak için:

  Ayarlar Menüsüne gidin; Uygulamalar’a tıklayın; Tümü sekmesini bulun; Çok fazla alan kaplayan bir uygulama seçin; Önbelleği Temizle düğmesine tıklayın. Cihazınızda Android 6.0 Marshmallow kullanıyorsanız, Depolama ve ardından Önbelleği Temizle seçeneğine tıklamanız gerekir.

androidpit clear cache

Ancak, bu yalnızca bir uygulamayı temizlemek için çalışır. Her uygulamanın önbelleğini aynı anda temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ayarlara git; Depolama> Önbellek Verileri veya Kayıtlı Veriler; Bir ekran önbellekte saklanan her şeyi kaldırmak için onay isteyecektir. İçeriği kaldırmak için onaylayın ve kaydedin.

Bazen, fabrika ayarlarına sıfırlama gerekebilir

Adından da anlaşılacağı gibi, telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmek, sizi sıfıra geri götürür ve cihazınızın ayarlarını, kutudan çıktığı gün tam olarak sıfırlar. Ekstra uygulamalar, kişiler, ayarlar veya herhangi bir veri türü olmayacak, yalnızca Android’de standart olan şeyler olmayacak.

Bununla birlikte, sisteminizi daha yeni bir sürüme güncellediyseniz, sistem en son güncellemeyi sürdürür. Böylece, Lollipop veya Marshmallow kullanıyorsanız ve Oreo’ya güncellediyseniz, sıfırlamadan sonra, telefonunuz Android Oreo uygulamasını çalıştırmaya devam edecektir.

  Android için özel ROM’lar hakkında her şey

Bu özellik çoğunlukla cihazlarına farklı ROM’lar yüklemeyi seven kişiler tarafından kullanılır, ancak daha eski bir telefonu olan kullanıcılar için de çok yararlı olabilir. Bunu yapmak, cihazınıza bir yaşam nefesi verecektir. Cihazınızı bir yıldan uzun süredir kullanıyorsanız ve hiç formatlamadıysanız özellikle tavsiye ederim. Ayrıca, telefonunuzu sıfırlamadan önce verilerinizi yedeklemeniz önemlidir.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek için en yaygın yol şudur:

  Ayarlara git; Yedekle ve Sıfırla’yı tıklayın (Bazen Ek Ayarlar altında olabilir) Sürücü kullanarak Android sisteminde bir yedekleme yapın; Fabrika verilerine sıfırla; Telefonu resetle; PIN kodunuzu tekrar girmeniz gerekebilir; Telefonu sıfırla veya Her Şeyi Sil; Tekrar başlat.

factory reset

…. Eğer diğerleri başarısız olursa, bir Uygulama kullanın. DiskUsage, sorunu tanımlamanıza yardımcı olabilir

DiskUsage, her bireyin kişisel ifadesi için benzersizdir. Android’imi temizlemek istediğimde ihtiyacım olan ilk şey, hangi tür veri veya özelliklerin en fazla alanı kapladığını bulmak. Bunu yapmanıza yardımcı olmak için DiskUsage’ı kullanabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde bellek kullanım bilgilerini gösterir. Bu nedenle, hangi klasör ve dosyaların cihazınızdaki en fazla belleği kullandığını görmek daha kolaydır.

diskusage app

Taradıktan sonra, önbellekleri dahil olmak üzere her bir uygulamanın boyutunu ve hatta kaç tane ses dosyası kaydettiğinizi görebilirsiniz. DiskUsage, dosyalarınızdan hangisinin en büyük olduğunu grafiksel olarak gösterir ve daha sonra hangisini silmek istediğinizi seçmenize izin verir.


Disk kullanımı

Sistemi SD Maid depolama alanı temizleyicisi ile temizleyin

SD Maid, hem kullanıcılar hem de ekibimizin üyeleri tarafından en çok bahsedilen uygulamalardan biriydi. Artık akıllı telefonunuzda yüklü olmayan dosyaları veya uygulama dizinlerini bulmanızı sağlayan dahili bir araç kutusu gibi çalışır; normalde güvenli bir şekilde silinebilecek bilinen dosya türlerini ve konumlarını arayın ve diğerlerinin yanı sıra çift dosyaları kaldırın.

Bu uygulama, root erişimi olan veya olmayan kullanıcılar için iyi çalışan iyi tasarlanmış ve sezgisel bir arayüze sahiptir. Cihazınıza idari erişiminiz varsa, depolama alanınızı temizlemek için daha fazla yağ kaldırabilirsiniz.

  SD Hizmetçi dev ile sistem temizleme araçlarının faydaları hakkında konuştuk

sd maid app

Uygulamanın 3,49 $ maliyeti olan bir PRO sürümü var. PRO sürümünü yalnızca telefonunu kullananlara tavsiye ediyorum, çünkü özelliklerin çoğunun kök erişimi gerekiyor. Bir süre önce App geliştiricisi ile konuştuk ve içtenlikle, SD Maid reklamlarında çok dürüst. Teslim edemeyecekleri sözler vermiyorlar.

Bu nedenle, Android’inizi manuel olarak temizlemenin biraz fazla iş olduğunu düşünüyorsanız, o zaman hem kullanıcılara hem AndroidPIT ekibine göre, SD Hizmetçi sağlam bir seçenektir.


SD Maid – Sistem Temizleme Aracı

SD Maid Pro – Unlocker

CCleaner – Kontrol sizde

AndroidPIT okuyucular arasında en çok oy alan CCleaner oldu. Ama orada en popüler bilgisayar servislerinden biri olduğu için başka ne bekleyebilirsiniz. Bu uygulama basit ve verimli bir şekilde gereksiz, eski veya geçici verileri kaldırır. Ancak, ölçülü kullanılmalıdır.

  Temizlik Ustası: “Şikayet etmeye hakkın var”

Bu yazılımı PC ve akıllı telefon kullanıcıları arasında çekici yapan şey, bir cihaz analizi gerçekleştirmesidir; önbellek, tarayıcı geçmişi, alınan arama geçmişi, dosyalar ve sistemdeki çeşitli depolama alanlarını taramak. Ardından, nelerin silinmesi gerektiğini önerir.

Tüm bunlara ek olarak, önbellekte çok fazla bellek alan uygulamaların bir listesini verir ve daha sonra, kullanıcıya bu geçici verileri kaldırmak isteyip istemediklerini seçme şansı verir.

ccleaner

Tıpkı SD Maid gibi, uygulamanın arayüzü de bir bellek temizleyicisi için basit ve sezgisel.

Akıllı telefonunuzu hızlandırmayı vaat eden rakibi Clean Master’ın aksine, CCleaner kullanıcıları işlemleri sonlandırmaya zorlamaz; bir seçenek olarak sunulur, ancak nihai karar kullanıcıya bağlıdır. Bu özellik aslında bir duraklamadır, çünkü tüm uygulamalarınızı kapatıp bir başkasını başlattığınızda, sonuncusu elbette daha hızlı çalışacaktır. Ancak, bu sadece zaman alıcıdır çünkü kullanmak istediğinizde diğer uygulamaları tekrar açmak zorunda kalacaksınız.


CCleaner

Sonuç

Bir telefon temizleyici uygulamasını kullandıktan sonra akıllı telefonunuzun% 50-70 daha iyi bir performans göstereceğine inanma hatalarını yapma. Üzgünüm, ama bu doğru değil. Bu makale için, bir işletim sisteminden fazla veri almanın en iyi yolunun cevabı için Android kullanıcıları topluluğumuza bakmaya çalıştım ve sürprizlerime göre, kullanıcılarımızın Android cihazlarını kullandıklarından çok daha fazla elle temizlediklerini anladım bir uygulama.

  Android telefonunuz için doğru Micro SD kart nasıl seçilir

Ancak, açıklama yapmak istemiyorsanız, cihazınızda yer kaplayan istenmeyen dosyaları kaldırmak için bir uygulama seçtiğinizde, seçenekleriniz hakkında bilgi veren uygulamaları aradığınızı unutmayın. sadece bir optimizasyon butonu.

  Android cihazınızı yedeklemek için en iyi bulut depolama uygulamaları

Daha eski bir akıllı telefonunuz varsa ve onunla henüz yollarını ayıramazsanız, köklü telefonlarda temizlik araçlarındaki özellikler çok daha iyi olduğundan kök salmayı deneyin. Ayrıca, Google Drive veya Dropbox gibi yeni özelliklerden yararlanarak çok kullanışlı olabilirler. Ayrıca, bir microSD kartı gibi harici bir bellek cihazı da kullanabilirsiniz, değerli bir yerden tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Son olarak, cihazınızı ve telefonunuzu daima temiz tutun ve bir uygulama kullanmıyorsanız, çekmeceden çıkarın. Gerçekten ihtiyacınız olduğunda, her zaman Play Store’dan tekrar indirebilirsiniz.

Hangi Android temizleyicisi kullanıyorsunuz? Telefonunuzu temizlemenizi önereceğiniz başka uygulamalar veya işlemler var mı?