En Sık Kullanılan 10 Galaxy Not 4 Problemleri

Galaxy Note 4, mükemmel kamera, geniş ekran ve tonlarca özellik gibi her şeyi sunan özellikli bir telefon. Ancak kullanıcılar, Not 4'le ilgili bir sürü sorunla karşı karşıya. En yaygın Galaxy Note 4 problemleri ve çözümleri burada tartışıldı.

Ayrıca bkz. Galaxy Not 4 ekranı nasıl giderilir Telefon görüşmelerinden sonra siyah kalır

Pil ömrü

Kötü pil ömrü, kullanıcıların çoğundan gelen çok yaygın bir şikayettir. Eski bir telefon batarya kapasitesini zamanla kaybedebilir, ancak yeni telefon söz konusu olduğunda, en hızlı batarya drenajını önlemek için kullanımı düzgün bir şekilde yönetmeniz gerekir. Yeni bir telefonun pili tamamen etkinleştirmek için birkaç gün sürdüğünü unutmayın. Galaxy Not 4 için çözüm Zayıf pil ömrü burada açıklanmıştır.

Ne yapalım

> Ayarlar> Pil> Pil kullanımına gidin ve size tüm uygulamaları ve pilleri kullandığını gösterecektir. Bu nedenle, kullanışlı olmayan ancak pilin maksimum yüzdesini boşaltan herhangi bir uygulama varsa, pil ömrünü iyileştirmek için silebilirsiniz.

> Telefonunuzu yeniden başlatıp açın.

> Telefonunuzu rootlayın ve telefona önceden yüklenmiş tüm bloatware'leri silin.

> Son seçenek fabrika ayarlarına sıfırlamaktır.

 

Geri düğmesi duyarlılığı sorunu

Geri düğmesi duyarlılığı, Galaxy Note 4 kullanıcılarının bir kısmı tarafından karşılaşılan başka bir sorundur. Bu durumda ne olur geri düğmesi hassasiyeti kaybeder ve tüm dokunuşlara cevap vermez.

Ne yapalım

Bu, bir ön LCD düzeneği tarafından sabitlenen bir donanım sorunudur. Bunu kendi başınıza yapabilir ya da bir teknisyen veya taşıyıcı tarafından yapılabilir.

 

ahşap kaplama

Galaxy Note 4'teki bir başka sorun da geciktirme işlemidir ve telefonun uzun süre kullanılmadığı durumlarda telefonun kullanımı zorlaşır. Uygulamaları açmak, ana ekrana gitmek, klavyede herhangi bir şey yazmak, genel gezinme ve diğer şeyler çok zaman alır ve bazen gerçekten rahatsız edici olan büyük bir keklik meydana gelir. Bu soruna olası çözümler aşağıda listelenmiştir.

Ne yapalım

> Önce cihaz hakkında> ayarlara gidin ve yedi kez dokunun. Tekrar geliştirici seçeneğini getirecek ayarlar menüsüne dönün. Burada windows animasyon ölçeği, geçiş animasyon ölçeği ve animatör süresi ölçeği bulacaksınız. Gecikmeyi önlemek için bu seçenekleri '0' olarak ayarlayın.

> S sesi Galaxy Note 4'te iyi bir özelliktir, ancak bu gecikmenin ana nedenlerinden biridir. Bu yüzden S sesine ve ardından seçenekler bölümüne gidip 'ana anahtarla aç' seçeneğini kapatmanız tavsiye edilir.

> Kullanıcı Arabirimini değiştirmek gecikmek için iyi bir çözümdür.

> Cihazınızı en yeni yazılım ile güncelleyin.

 

Bluetooth bağlanmıyor

 

Bazı kullanıcılar Bluetooth'a bağlanamadıklarından ve Bluetooth'un bazen bağlanmasına rağmen sınırlı işlevsellik sunmasından şikâyetçi olmuştur.

Ne yapalım

> Galaxy Note 4'teki ayarlara gidip gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra Bluetooth seçeneğini işaretleyin.

> Eğer üretici el kitabına sahipseniz, o zaman bunu doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olmak için bir kez Bluetooth bağlantısı prosedürüne göz atmak daha iyidir.

> Bağlantıyı kılavuzun yardımıyla sıfırlayın. Bu sorun bazen bağlantı sınırına ulaştığında oluşur. Sıfırlama bağlı tüm cihazları ve boş alanları siler.

> Son olarak, bağlantı sorununu çözmede yardımcı olan bazı Bluetooth bağlantı uygulamalarından yardım alabilirsiniz.

 

Kablosuz bağlantı sorunu

Yavaş Wi-Fi bağlantısı veya hiç bağlantı olmaması, Samsung Galaxy Note 4'te bazı yöntemleri izleyerek çözülebilen bir sorundur.

Ne yapalım

> Yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzun hem Wi-Fi hem de yönlendiricisini kapatmaktır. Birkaç dakika bekleyin ve sonra tekrar açın. Şimdi sorun hala devam ederse tekrar bağlanmayı deneyin.

> Yönlendiricinizin ayarlar menüsüne gidin ve MAC filtresinin açık olmadığından emin olun. Ya da Wi-Fi> Ayarlar> Gelişmiş'e giderek öğrenebileceğiniz Galaxy Note 4'ün MAC adresini eklemeniz daha iyi olur.

> Düşük pil, Wi-Fi bağlantısı sorununun bir nedeni olabilir. Ayarlar> güç tasarrufu moduna gidip bunu oluşturup oluşturmadığını kontrol edebilirsiniz.

> Ayarlar> Wi-Fi bağlantısına gidip bağlanmaya çalıştığınız bağlantıyı seçerek telefonunuzdaki Wi-Fi bağlantı ayrıntılarını tekrar girin.

> Yönlendiricinizin kanalını değiştirmek, yakındaki bazı yönlendiricilerden kaynaklanan parazit nedeniyle bu sorunu çözebilir.

Bölüm 2