Eski Bir Android Telefon Veya Tablet Nasıl Google Assistant Smart Display içine açmak

Akıllı hoparlörler bugün hem Amazon Alexa hem de Google Assistant spektrumunda oldukça popüler hale geldi. Amazon, sıcak asistanlar gibi Alexa ses yardımcısı akıllı hoparlörlerini satıyor ve Google Asistan destekli hoparlörler neredeyse en hızlı şekilde raflardan uçuyor. Ama parayı akıllı bir konuşmacıya harcamak istemezseniz ne olacak? Eski bir Android telefon veya tableti kendi başına akıllı bir konuşmacıya dönüştürebilmenizin bir yolu var mı? ProductBrandNamePriceSamsungSamsung Electronics Galaxy Tab S4, Amazon’dan 10.5Buy | $ 629.99 (Fiyatı 04.03.2019 03:31 ET) 10.5 inçlik bir iPad Pro Wi-Fi Sadece 64GB, Amazon’da SilverBuy | $ 499.99 (Fiyatı 04.03.2019 03:31 ET) * Bu tablodaki linkler, bağlı kuruluş bağlantıları içerir; Bağlantıyı tıklar ve bir satın alma işlemi yaparsanız komisyon kazanın Desteğiniz için teşekkür ederiz.Daha fazla ayrıntı için lütfen Gizlilik politikası sayfamızı ziyaret edin Cevap cevap evet! Yapmak istediğiniz eski bir Android akıllı telefonunuz varsa kullanımı, kolayca kendi Google Asistan Smart Display’inize dönüştürebilirsiniz, ancak çok daha fazla iş gerektiriyor, ancak bu görevi yerine getiriyorsanız, aşağıdaki adımları takip edin ve size en iyi şekilde mücadele etmenin yolunu gösterelim. o.

Gereksinimler

Bunu yapmanız için farkında olmanız gereken birkaç gereksinim vardır. İlki, eski Android telefonunuzun en azından Android Lollipop kullanıyor olması gerektiğidir. Bu şekilde, en azından Google Asistan’ın yanı sıra “Tamam, Google” kısayol kelimesini de destekleyebilirsiniz.

Daha sonra, Android telefonunuza indirmek istediğiniz tüm gerekli uygulamalara sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Spotify veya Apple Music gibi seçili müzik akış uygulamanızın indirildiğinden emin olmanız gerekir.

Netflix, Google Haritalar, Google Foto, Google Takvim, Google Keep ve diğerleri gibi diğer Google Asistan işlevselliğinin bazı bölümlerini etkinleştirmek için telefonunuza indirilmiş diğer bazı uygulamaları isteyebilirsiniz. Bu, “Tamam, Google, takvimimde ne var?” Veya “Tamam, Google, not al” gibi şeyler yapmanızı sağlar.

Akıllı ev cihazlarınız varsa, eşleştiğinizden veya Google Asistan’ınıza bağlı olduklarından emin olmak isteyebilirsiniz.

Kurulum

Şimdi gerçekten kurulumu başlatabiliriz. Muhtemelen en iyi tercihiniz, şimdi Google Asistanı olan akıllı telefonunuzu hoparlör sisteminize bağlı tutmaktır. Yüksek kaliteli bir hoparlör en iyi seçim olacaktır, çünkü ne kadar kaliteli olursa, özellikle müzik uygulamalarıyla uğraşırken ses kaliteniz o kadar iyi olur.

Olumsuz tarafı, hoparlörünüzün şarjlı kalması için sürekli takılı olduğundan emin olmalısınız. Eski Android akıllı telefonunuz için de aynısını yapmanız gerekir.

Bu nedenle, ilk adım Google Assistant telefonunuzu hoparlörüyle 3.5mm ses kablosuyla bağlamaktır. Veya Bluetooth üzerinden bağlanmayı seçebilirsiniz. Her iki seçimde de, hoparlörün bir güç kaynağına sahip olduğundan emin olmanız gerekir, aksi halde sonuçta meyve suyu bittiğinde düzgün çalışmayacaktır. Yine, akıllı telefonun sürekli bir güç kaynağına da sahip olduğundan emin olmanız gerekir.

Ondan sonra gitmek için iyi olmalısın! Sadece “Tamam Google” sıcak çalışmanızı kullanın ve derhal çalışmaya hazır olmalısınız.

Sorun

Şimdi, 3.5mm ses girişi veya bağlantı noktası olmayan telefonlara girmeye başladığınızda küçük bir problem var. Bu, çalışmanız gereken tek şeyin bir USB-C bağlantı noktası olduğu anlamına gelir. Bu durumda, yalnızca Bluetooth ile bağlanmayı seçebilirsiniz veya bu 3,5 mm – 3,5 mm kabloyu telefona bağlamanıza ve telefonu aynı anda şarj etmenize izin vermek için bir USB-C adaptör hub’ı kullanabiliriz. Seçim size kalmış, ancak sonuncusu kesinlikle size etrafı karıştırmanız gereken çok daha fazla kablo sunuyor.

Mikrofon sorunları

Mikrofonla ilgili sorunların bu kurulumda sadece bir yaşam gerçeği olacağını unutmayın. Bunun nedeni, akıllı telefon mikrofonlarının odadan “Tamam, Google” özelliğini aktif hale getirmek için değil, yakın alan aktivasyonu için tasarlanmış olmasıdır.

Sorunu çözmek için harici bir mikrofon almayı seçebilirsiniz; Ancak, bu noktada, bu kuruma yatırım yapmaya devam etmek yerine, küçük bir form faktörü Akıllı Hoparlör satın almak çok daha ucuz olacaktır. Sadece bu değil, aynı zamanda uğraşması gereken daha fazla dongle anlamına geliyor.

Karar

Gördüğünüz gibi eski Android akıllı telefonunuzu veya tabletinizi bir Google Asistan akıllı hoparlöre dönüştürmek oldukça kolay bir iştir; ancak, telefon veya tabletin kendi donanım sınırlamalarını yapmak en işlevsel olmayabilir. Hala mümkün ve elinizde donanımın tümü zaten elindeyse ekonomik bir çözüm olabilir. ÜrünüBrandNamePriceSamsungSamsung Electronics Galaxy Tab S4, Amazon’dan 10.5Aralık Satın Al | 10.5 inçlik bir iPad Pro Wi-Fi Sadece 64GB, Amazon’da SilverBuy | $ 499.99 (Fiyatı 04.03.2019 03:31 ET) * Bu tablodaki linkler, bağlı kuruluş bağlantıları içerir; Bağlantıyı tıklar ve bir satın alma işlemi yaparsanız komisyon kazanın Desteğiniz için teşekkür ederiz.Daha fazla ayrıntı için lütfen Gizlilik politikası sayfamızı ziyaret edin.