Eski telefonunuzu Google Play’den nasıl kaldırırsınız?

Zaman içinde, Google Play Store cihazlarınızın bir listesini oluşturur. Bu listeye baktığınızda, bunların yarısının artık kullanmadığınız (veya kendi) cihazlarınız veya belki bir kez oturum açtığınız bir arkadaşınızın cihazı olduğunu görebilirsiniz. Bunun hiçbir zararı yoktur, ancak doğru olmasını tercih ederseniz, mevcut cihazlarınızı Google Play Store cihaz listenizde nasıl tutacağınızı göstereceğiz.

Eski Android cihazlar Google Play Store arşivinden tamamen kaldırılamaz, ancak artık cihaz listenizde görünmemeleri için gizleyebilirsiniz. Bu, özellikle son birkaç yılda onlarca Android cihazına sahipseniz listede gezinmeyi çok daha kolaylaştırır.

best phones 2018 4

Google Play’de cihaz nasıl kaldırılır?

1. Web tarayıcınızda Google Play Store’u açın ve ekranın sağ üst köşesindeki küçük dişli simgesini tıklayın ve Ayarlar adlı alt menüyü tıklayın.

2. Artık Google Play’de cihaz etkinliğinizin kaydedildiği Cihazlarım sayfasını göreceksiniz. Google Play’e giriş yapmış olduğunuz tüm cihazları ve her cihazın sağında birkaç ayrıntı göreceksiniz.

play store my devices

3. Görünürlük altındaki kutuları işaretleyerek veya işaretlerini kaldırarak, belirli bir cihazın menülerde görünüp görünmeyeceğini seçebilirsiniz.

4. Gadget’larınıza çekici bir takma ad atamak için Düzenle’yi tıklayın. Varsayılan olarak, Google Play Store, Bilinmeyen aygıt olarak pek çok gadget’ı listeler. Bir takma ad atayarak, hangi akıllı telefonun veya tabletin olduğunu bir bakışta görebilirsiniz.

5. Cihazları yeniden adlandırdıktan sonra, değişikliklerinizi kaydetmek için en sağdaki Güncelle düğmesine tıklayın. Bu değişiklikler evrenseldir, dolayısıyla tüm Google mülklerinde geçerli olacaktır. Bu, tüm görünür cihazlarınızın Google Play Store Uyumlu cihazlar listesinde olduğu gibi Android Cihaz Yöneticisi’nde de yeniden adlandırılacağı anlamına gelir.

play store my devices3

Ve hepsi bu, sen bitirdin. Cihazınızın genel bakışını temizlemek ve yeniden düzenlemek çok kolaydır, böylece Google Play’de doğru akıllı telefonu veya tableti hızlı ve kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

    Google Play Store çalışmıyor mu? İşte nasıl düzeltileceği: Google Play Servislerini nasıl ve neden güncel tutmalısınız?

Kaç tane Android cihazınız var? Bu numarayı eski cihazları Google Play Store cihazlar listesinden kaldırmak için denediniz mi? Yorumlarda bize bildirin.