Eski WhatsApp sohbetlerini yeni akıllı telefonunuza nasıl aktarabilirsiniz?

WhatsApp, orada en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Ancak yeni bir telefon alır ve WhatsApp hesabınızı ona aktarırsanız, eski mesajlarınız otomatik olarak aktarılmaz. Bu öğretici, WhatsApp konuşmalarını yeni bir cihaza nasıl aktaracağınızı açıklar, böylece sohbetlerinizi kaldığınız yerden alabilirsin.

    Tabletinizde WhatsApp nasıl edinilir WhatsApp sorunları ve çözümleri

Google Drive yedekleme ve geri yükleme

WhatsApp’ın daha yeni sürümleri, WhatsApp sohbet geçmişinizi telefonlar arasında aktarma işlemini eskisinden daha kolay hale getiren otomatik Google Drive yedeklemeleri içeriyor.

    Ekranın sol üstündeki nokta üçlüsüne dokunup Ayarlar> Sohbetler> Sohbet yedekleme seçeneğine gidin. Buradan elle yedekleyebilir veya istediğiniz kadar düzenli olarak otomatik yedeklenmesini ayarlayabilirsiniz. WhatsApp yeniden yüklendiğinde, sohbeti ve multimedyayı Google Drive’dan kurtarmanı ister.

whats app backup chat

Sohbetleri manuel olarak yedekleme ve geri yükleme

Henüz Google Drive WhatsApp güncellemesini almadıysanız, bir yedekleme oluşturmak ve onu yeni telefonunuza taşımak için hala makul derecede kolaydır. Basitçe şu şekilde devam edin:

    WhatsApp’ın Ayarlar menüsünü açın, Sohbetler ve aramalar üzerine dokunun ve ardından Sohbet yedekleme’ye dokunun.

whatsapp backup 2018

    Eski Android telefonunuz ve yeniniz hem hafıza için harici bir SD kart kullanıyorsa, sadece SD karta yedekleyin ve daha sonra eski telefonunuzdan değiştirin ve yenisine yerleştirin. SD karttan, yeni telefonunuzda yeni kurulmuş bir WhatsApp’a geri yükleyin. Çoğu yeni cihaz gibi dahili belleğe tasarruf eden telefonlar için, akıllı telefonunuzu USB kablosuyla PC’nize bağlayın ve cihazın dahili hafızasına WhatsApp / Veritabanı klasörüne gidin. Bu, tüm yedekleme dosyalarının bir tarihle kaydedildiği yerdir. “Msgstore-2013-05-29.db.crypt” gibi bir şeye benzeyecekler. Dosyayı en son oluşturma tarihine (kopyalanan otomatik yedeklemelerden farklı bir isme sahip olacak, benimki “msgstore.db.crypt8”) kopyalayın ve bulması kolay bir yerde (masaüstünüz gibi) PC’nizde. WhatsApp’ı yeni cihazınıza kurun ancak uygulamayı başlatmayın! Yeni cihazınızı USB üzerinden PC’ye bağlayın. WhatsApp’ı zaten yeni el cihazınıza indirdiğiniz için, WhatsApp / Databases klasörü şimdi mevcut olmalıdır. Değilse, WhatsApp klasöründe el ile yeni bir veritabanları klasörü oluşturabilirsiniz.

androidpit whatsapp databases conversations

    WhatsApp konuşma yedekleme dosyanızı bu klasöre kopyalayın. Şimdi yeni telefonunuzda WhatsApp uygulamasını başlatın ve telefon numaranızı doğrulayın. Şimdi bir mesaj yedeğinin bulunduğuna dair bir bildirim almalısınız. Sadece Geri Yükle’ye dokunduğunuzda işiniz biter. Birkaç saniye sonra, tüm mesajlarınızın yeni cihazınızda görünmesi gerekirdi.

WhatsApp sohbetlerini iPhone’dan Android’e aktarma

Şüpheli bir üçüncü taraf aracı kullanmadan, şu anda sohbetleri iOS’tan Android’e veya tam tersi şekilde aktarmak mümkün değildir. Bununla birlikte, iPhone kullanıcıları eski mesajlarını yeni iPhone’larında almak için iCloud’u, Android kullanıcılarının Google Drive yedekleme özelliğini kullandıkları gibi kullanabilirler.

Denediğiniz başka yöntemler var mı? Yeni bir telefona transferiniz sorunsuz geçti mi? Yorumlarda bize bildirin.