Essential PH-1’inizle açılmayacak ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu]

Essential PH-1, piyasaya sürülmeden önce gerçekten biraz hype inşa eden telefonlardan biridir. Etkileyici özellikleri ile güzel bir telefon ama uzmanların yanı sıra sahiplerinin karışık eleştiriler aldı. Ama bunun için burada değiliz. Aslında, bu cihazla ilgili sorunları olabilecek okuyucularımıza destek sağlamak için buradayız ve deneyime dayanarak, kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı en yaygın sorunlar güçle ilgilidir.

Bu nedenle, bu yazıda, Açılmayacak veya yanıt vermeyecek Temel telefonla ilgili sorunu çözeceğim. Bazılarının, bazı sorunlarla karşılaşırlarsa telefonu hemen mağazaya geri getirmeye karar vereceğini biliyorum ve bunun en iyi seçeneğiniz olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte, sorunun kendi başınıza çözülüp çözülemeyeceğini veya telefonun hemen teknik desteğe ihtiyacı olup olmadığını görmek için yapabileceğiniz birkaç prosedür vardır. Bu nedenle, telefonunuzda bu sorunla karşılaşırsanız ve temel sorun giderme işlemlerini yapmak istiyorsanız, o zaman okuyun. Aksi takdirde, telefonu mağazaya geri getirin.

Şimdi, burada gerçekten bazı işlemler yapmadan önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, en sık bildirilen sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Temel PH-1 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Açılmayan Temel telefon sorunlarını giderme

Sorun gidermemiz, telefonu yanıtlamaya veya yeniden açmaya odaklayacak. Burada birkaç sorun giderme prosedürü yapmalıyız ve eğer hala tekrar gelmeyi reddediyorsa, o zaman onu mağazaya geri getirme ve muhtemelen bir değiştirme ile görüşme zamanı.

1. Adım: Temel telefonunuzu şarj etme

Bu sorun başlamadan önce telefonu haftalarca veya günlerce kullanabileceğinizi varsayarsak, bu sorunun bir şeyden kaynaklandığına inanmak için bir neden vardır. Bununla birlikte, telefon kutudan çıkmazsa, üretim hatası olabilir. Ama nasıl tepki verdiğini görmek için telefonu şarj etmeyi denemenizi istiyorum.

    Normal şarj oluyor ve şarj işaretlerini özellikle şimşek işaretli pil simgesini gösteriyorsa, pil biraz şarj olduktan sonra telefon çalışabilir. Cihazı açmadan önce en az on dakika şarj etmesini bekleyin. Telefon şarj cihazına bağlıyken ısınırsa, şarj cihazını hemen çıkarın ve tekrar mağazaya götürün. Şarj sırasında hızlı ısınan bir ünitede sorun gidermeyi denemeyin, tehlikeli. Telefonun şarj işaretlerini göstermemesi ve orijinal şarj cihazını ve kablosunu kullanıyorsanız, teknolojinin cihazı sizin için kontrol etmesine izin verin.

Adım 2: Zorunlu Yeniden Başlatma prosedürünü gerçekleştirmeye çalışın

Telefonunuzun şarj cihazına yanıt vermediğini ve açılmayacağını varsayarsak, bellenim bir nedenden dolayı çökmüş olabileceğinden Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini yapmayı deneyin. Sesi Kıs ve Güç tuşlarını birlikte 15 saniye boyunca basılı tutun. Açılırsa, sorunun şimdiye kadar çözüldüğüne inanıyorum, aksi takdirde sonraki adımları uygulamayı deneyin.

3. Adım: Kurtarma modunda önyüklemeye çalışın

Telefonun donanımına güç verip vermediğini bilmemiz gerekiyor. Yine de bu durumda, Güvenli modda başlatamayız çünkü Güç tuşuna basıldığında yanıt vermez, bu yüzden kurtarma modunda başlatmayı denememiz gerekir.

    Sesi Kısma ve Güç tuşlarını birlikte en az 30 saniye basılı tutun.

Telefon açılır ve mavi, kırmızı veya sarı metinleri olan siyah bir ekran gösterirse, telefonu bu modda başlaması için başarıyla getirdiniz. Önbellek bölümünü silerek veya fabrika ayarlarına sıfırlayarak sorun giderme işleminize devam edebilirsiniz. Sesi kısma düğmesini kullanarak bu ekrandan seçenekleri vurgulayabilir ve açma / kapatma tuşuna basarak bir seçenek belirleyebilirsiniz.

Öte yandan, telefon bu modda bile açmayı reddettiğinde, onu mağazaya geri getirmek ve sağlayıcınızdan bir değişim için pazarlık yapmaktan başka seçeneğiniz yoktur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.