Essential Phone PH-1’deki çentik nasıl kaldırılır veya gizlenir

Essential Phone PH-1’deki çentiği gizlemek kolaydır. Bir çentik sporu yapan çoğu Android telefon gibi, bunu yapmanın iki yolu vardır. Çentiğin ne olduğu hakkında bir fikri olmayanlar için, ekranın üstündeki selfie veya ön kamerayı barındıran daire. Aşağıdaki iki yöntemi inceleyin ve size en uygun olan yöntemi seçin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Yöntem 1: Ayarlar menüsü altındaki Essential Phone PH-1’deki çentiği kaldırın veya gizleyin

Cihazınızdaki çentiği rahatsız edici veya istenmeyen bulursanız, bu ilk seçeneğinizdir. Ayarlar seçeneği ilk olarak telefon ilk geldiğinde serbest bırakıldı. Ancak, belirli bir güncellemeden sonra, aynı seçenek bir nedenden dolayı kaldırıldı. Açıkçası, hayranlar bunu fark ettiğinde hareket geri tepti, bu yüzden son zamanlarda geri döndü. İlk kez kullanıcıysanız ve çentiğin nasıl gizleneceğini bilmiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

    Ayarlar uygulamasını açın. Sistem’e dokunun. Geliştirici seçeneklerine dokunun. Temel çentik ayarları öğesine dokunun. Üç seçenek görmelisiniz: Gerekli önerilir, Çentik alanını yatay olarak kullanmayın ve Her zaman çentik alanını kullanın. Çentiği görmek istemiyorum.

Geliştirici seçeneklerini görmüyorsanız, öncelikle etkinleştirmeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Ayarlar uygulamasını açın Telefon hakkında öğesine dokunun. Derleme numarasına en az 10 kez (veya daha fazla) dokunun. Cihazınızın PIN’ini, Parolasını veya desenini girin.

Bu seçeneğin yapay (yalnızca yazılım düzeyinde) olduğunu ve fiziksel bileşeni ekrandan kaldırmayacağını unutmayın. Her zaman çentik alanı kullan seçeneğini kullansanız bile, bazı uygulamalar bu yazılım ayarını gözlemlemeyebilir ve çentiği tekrar gösterebilir. Her zaman çentik alanı kullan seçeneği genel varsayılan ayar için ideal olarak ayarlanmış olsa da, bazı uygulamalar kullanıyorsanız veya cihazınızı belirli görevleri yapmak için kullanırken işe yaramayabilir.

Yöntem 2: bir uygulama kullanarak Essential Phone PH-1’deki çentiği kaldırın veya gizleyin

Çentiği gizlemenin ikinci yöntemi, Nacho Notch gibi bir üçüncü taraf uygulamasının yardımıyla. Bu, Play Store’dan indirebileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. Onun özel amacı, tahmin ettiniz, çentiği gizlemek. Başka benzer uygulamalar da var, bu yüzden Nacho Notch’ı istemiyorsanız, sadece farklı bir uygulama kullanın.

Çentiği gizlemek için yerleşik seçeneğin aksine, Nacho Notch çentiğin çevresindeki boşlukları işe yaramaz hale getirmez. Bildirimlerin ve simgelerin en üstte görünmeye devam etmesini sağlayarak çevresindeki durum çubuğunu kullanılabilir durumda bırakır. Kullanımı kolaylaştırmak için, bildirim çekmecesine bir Nacho Notch hızlı ayarlar kutucuğu koyabilirsiniz. Bu, hızlı bir şekilde etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı sağlar.

Nacho Notch kilit ekranında çalışmıyor, bu nedenle çentik hala orada görünmelidir.

Nacho Notch uygulamasını kullanmak için şu adımları izleyin:

    Nacho Notch uygulamasını yükleyin.Hızlı ayarlara gidin, ‘Çentiği gizle’ simgesini bulun ve listeye ekleyin.Ayrıca çalışıp çalışmadığını görmek için ayarı açın ve kapatın.

Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.