Essential Phone PH-1’deki çentik nasıl kaldırılır veya gizlenir

Essential Phone PH-1’deki çentiği gizlemek kolaydır. Bir çentik spor çoğu Android telefonlar gibi, bunu yapmanın iki yolu vardır. Çentik ne olduğu hakkında bir fikri olmayanlar için, selfie veya öne bakan kameranın bulunduğu ekranın üstündeki dairedir. Aşağıdaki iki yöntemi inceleyin ve size en uygun olanı seçin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Yöntem 1: Ayarlar menüsü altında Essential Phone PH-1’deki çentiği kaldırın veya gizleyin

Cihazınızdaki çentiği sinir bozucu veya istenmeyen bulursanız, ilk seçeneğiniz budur. Telefon ilk geldiğinde Ayarlar seçeneği başlangıçta serbest bırakıldı. Ancak, belirli bir güncellemeden sonra, bu aynı seçenek nedense ortadan kaldırıldı. Açıkçası, fanlar bunu fark ettiğinde geri tepti bu yüzden son zamanlarda açıkça geri döndü. İlk kez kullanıcıysanız ve çentiği nasıl gizleyeceğinizi bilmiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

    Ayarlar uygulamasını açın.Tap Sistemi.Tap Geliştirici seçenekleri.Tap Temel notch ayarları. Üç seçenek görmelisiniz: Temel önerilir, Manzarada çentik alanı kullanmayın ve Her zaman çentik alanını kullanınPick Her zaman çentik alanı seçeneğini kullanın çentiği görmek istemiyorum.

Geliştirici seçeneklerini göremiyorsanız, önce onu etkinleştirmeniz gerektiği anlamına gelir. İşte nasıl:

    Ayarlar uygulamasını açın. Telefon hakkında seçeneğine dokunun. Yapı numarasını en az 10 kez (veya daha fazla) açın.

Bu seçeneğin yapay (yalnızca yazılım düzeyinde) olduğunu ve fiziksel bileşeni ekrandan kaldırmayacağını unutmayın. Her zaman çentik alanı seçeneğini kullansanız bile, bazı uygulamalar bu yazılım ayarına uymayabilir ve çentiği tekrar gösterebilir. Her zaman çentik alanını kullanma seçeneği genel varsayılan ayar için ideal olsa da, bazı uygulamalar kullanıyorsanız veya bazı işlemleri yapmak için cihazınızı kullanırken işe yaramayabilir.

Yöntem 2: Bir uygulamayı kullanarak Essential Phone PH-1’deki çentiği çıkarın veya gizleyin

Çentiği saklamanın ikinci yöntemi, Nacho Notch gibi üçüncü taraf bir uygulamanın yardımıdır. Bu Play Store’dan indirebileceğiniz ücretsiz bir uygulama. Özel bir amaç, tahmin ettin, çentiği gizlemişsin. Diğer benzer uygulamalar da vardır, bu yüzden Nacho Notch istemiyorsanız, sadece farklı bir tane kullanın.

Çentiği gizlemek için yerleşik seçeneğin aksine, Nacho Notch çentik etrafındaki boşlukları işe yaramaz hale getirmez. Durum çubuğunu çevresindeki kullanılabilir duruma getirerek bildirimlerin ve simgelerin en üstte görünmeye devam etmesini sağlar. Kullanımını kolaylaştırmak için bildirim çekmecesine bir Nacho Notch hızlı ayarlar döşemesi koyabilirsiniz. Bu, hızlı bir şekilde etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı sağlar.

Nacho Çentik kilit ekranında çalışmadığından çentik hala orada görünür olmalıdır.

Nacho Notch uygulamasını kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Nacho Notch uygulamasını yükleyin. Hızlı ayarlara gidin, ‘Notch’ simgesini gizle ve listeye ekleyin. Çalışıp çalışmadığını görmek için ayarı açıp kapatın. Yapıldı!

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.