Eşsiz WhatsApp Durumu Yaratmak için En İyi 7 Uygulama

Birkaç yıl öncesine kadar, WhatsApp statüleri sadece birkaç satır metin ve birkaç emoji ile sınırlıydı. Bu, WhatsApp'in Snapchat benzeri Hikayeler aka Statü sürümüyle karşılaştığı 2017'de değişti. Artık kullanıcılar sadece birden fazla resim ve video ekleyemezler, aynı zamanda birkaç emoji veya çizim ekleyebilirler. Ama hepsi bu mu?

Kesinlikle hayır! Benim gibi bir düzine statü gönderirseniz, kalabalığın arasından sıyrılmak en iyisidir. Bu nedenle, benzersiz WhatsApp durumları oluşturmak istiyorsanız, bunu mümkün kılan üçüncü taraf uygulamaların ana bilgisayarları vardır. Benzersiz video durumlarından ilginç yazı tiplerine sahip serin resimlere, WhatsApp durumunuzu iyileştirmek için çok şey yapabilirsiniz.

WhatsApp durumlarının Instagram gönderileri veya öyküleri gibi olmadığını ve onları parlatmak için fazladan verniği atlayabileceğinizi anlıyorum, ama sonra neden eğlenceyi kaçırdınız?

Yani, daha fazla uzatmadan, hadi onları kontrol edelim!

1. Adobe Spark Post ile Benzersiz Yazı Tipleri Ekleme

Şu anda, WhatsApp durumu için yazı tipleri sınırlıdır ve renkleri … meh! Bu nedenle, karışıma güzel yazı tipleri eklemek istiyorsanız, denenecek en iyi uygulama Adobe Spark Post. Korkaktan ciddi yazı tiplerine, bu uygulamayla çok eğlenebilirsiniz. Bu arada, resmi çimdikleyebilir ve renk paletini değiştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra, zeytin çelenkleri veya çok büyük alıntı işaretleri gibi bir dizi güzel metin arkasını yapıştırabilirsiniz. Birkaç sağlam şekil eklemek istiyorsanız, \

'///////// Düşünce balonları veya metnin opaklığını değiştirdikten sonra Spark Post'un tüm bunları mümkün kıldığını bilmelisiniz.

Bu uygulamayı kullanmak süper kolaydır. Galeri resimlerini açmak için Artı simgesine> Galeri'ye dokunun. Ayrıca çok çeşitli stok görüntüleri arasından seçim yapabilirsiniz. Boyutunu seçin ve Yazı Tipi ve Renk paleti gibi seçenekler hemen kullanılabilir olacak.

Durumunda bir bağlantı da ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Cool Tip: Transform an image into a short clip by introducing fade-in/fade-out effects.

Adobe Spark Post'u indirin

Also on Guiding Tech
Top 7 Android Font Apps for Instagram Stories and Posts

Read More

2. Renkli Bloklar? Canva'yı dene

Sağlam arka plan renkleri ölmek için bir şey değildir. Bir sır duymak ister misin? Açık pembe, leylak rengi, deniz mavisi vb. Farklı renk tonlarında renk blokları eklemek için Canva gibi bir uygulama edinin. Bu sayede varsayılan kahverengi veya mor renkten daha hoş renkler elde edersiniz.

Canva'da bir renk bloğu yapmak için uygulamaya giriş yapın ve yeni bir gönderi oluşturun. WhatsApp Hikayesi> Renk'i seçin ve aşağıdaki panelden renginizi seçin.

Tamamladığınızda, en sevdiğiniz rengi seçmek için Artı düğmesine dokunun. Bunu yaptıktan sonra tek yapmanız gereken metin, resim ve şekiller gibi diğer grafikleri eklemek için sağ alt köşedeki Artı simgesine basmak. Şık, değil mi?

Pro Tip: You can find the transparency option under the three-dot icon at the upper-right corner.

Canva indir

3. Cool Audio'da karıştırın: InShot

Hayatımızdaki haberleri paylaşma eğilimi artık her zamankinden daha popüler. Gerçeği söylemek gerekirse, bazı videolarda ses oldukça utanç verici olabilir. İstenmeyen gevezelik, mikrofona fışkıran rüzgar, korna sesi ve kesinlikle bir statüye eklemeye değmez.

Neyse ki, InShot gibi video düzenleyicilerle, yalnızca videoları kapatmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda harika ses parçaları ve filtreler de ekleyebilirsiniz.

InShot'ı çalıştırmak basittir ve seçenekler oldukça açıklayıcıdır. Bu uygulama hakkında sevdiğim şey onun ses parçaları koleksiyonudur.

Dinlendirici bir parça mı yoksa yüksek enerjili bir parça mı eklemek istiyorsunuz? Ayrıca, hız özelliğini kontrol etmeyi de unutmayın. Ya da kırpmak ve düzenlemek için bir videonuz varsa, bu sizin go-app'ınız olacaktır.

InShot'u İndirin

Also on Guiding Tech

.camp-list-1225{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/212035/top-whatsapp-font-formatting-tips-tricks-final_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1545670142’);background-size:cover;background-position:center center}

#whatsapp

Click here to see our whatsapp articles page

4. İlginç Ters Videolar Yap

Ters çevrildiğinde küçük video klipler harika içerikler oluşturur. Yere inerek bir helyum balonu hayal edin ve şimdi durumunuz olarak hayal edin. Çok havalı, değil mi?

ReverX, ters videolar oluşturmak için en iyi uygulama. Videonuzu yükleyin ve geri almak istediğiniz kısmı seçin.

Bu kadar kolay! Arada bir reklam var. Ancak, çoğu reklam müdahaleci değildir.

Note: ReverX adds a slide with its name at the end of the video. If you want to remove it, you can trim it while uploading it to your status.

ReverX'i indirin

5. Soğuk Sinemagrafiler Yap: StoryZ Photo Motion

Fotoğrafları ve videoları birlikte birleştirebilirseniz ne olur? Cinemagraph GIF’lere merhaba deyin. Farkında olmayanlar için bunlar hala ince hareketli unsurlara sahip görüntüler.

Mümkün kılan son uygulamalardan biri StoryZ Photo Motion. Başlangıçta, biraz zor bulabilirsiniz ama zamanla daha iyi olacağı konusunda sizi temin ederim. Bu uygulamanın üç temel öğesi vardır – Hareket, Stabilize ve Maske. Tek yapmanız gereken, görüntüyü aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi ilgili öğelerle işaretlemek.

Bunu yaptıktan sonra, sinemagrafı GIF olarak kaydedin (yüksek çözünürlüklü indirmeler pro sürümle sınırlıdır) ve aynısını WhatsApp Durumunuza ekleyin. Bu Instagram yayınında yer alan yukarıdaki sinemagrafın sonucunu inceleyin.

StoryZ Fotoğraf Hareketini İndirin

6. Görüntüleri İyileştirme: Snapseed

Telefonunuzda Snapseed yoksa, size şunu söyleyeyim: çok şey kaçırıyorsunuz. Google'dan gelen bu şık küçük fotoğraf düzenleme uygulaması birçok özelliğe sahiptir ve en sıradan fotoğrafları değiştirebilir. WhatsApp durumunuzu fotoğraflarla düzenli olarak güncellerseniz önerim, fotoğrafı Pop veya Accentuate gibi hazır ayarlardan geçirmektir.

Bu iki filtre genel kontrastı ve keskinliği arttırır, böylece size daha iyi bir görüntü sağlar. Eklemek için, Drama, B&W filtreleri ve Çerçeveler gibi başka birçok aracı deneyebilirsiniz. Ayrıca, Perspektif aracıyla biraz eğrilmiş görüntüleri de düzeltebilirsiniz.

Snapseed'i indir

Also on Guiding Tech
How to Change Background and Remove Objects in Snapseed

Read More

7. Hala Fotoğraf + GIF? Instagram'ı dene

Instagram kendi içinde zengin özelliklere sahip bir uygulama. Geri sayım etiketlerinden isim etiketlerine kadar çok şey deneyebilirsiniz. Kesinlikle sevdiğim özelliklerden biri, hareketsiz görüntüleri ve hareketli GIF'leri birleştirebilmeniz.

Bu yüzden, WhatsApp durumunuza benzer bir şey eklemek istiyorsanız, tek yapmanız gereken Instagram hikayesi hazırlamak ve telefonunuzun galerisine indirmek.

Yaratıcılığınızı serbest bırakın

Mükemmel üçüncü taraf uygulamalar sayesinde, güneşin altındaki her şeye sahip olabilirsiniz. Ne de olsa, WhatsApp durumunuzu fazla görünür görünmeden farkedilir hale getirmek istiyorsunuz. Ancak, WhatsApp'a ve telefonunuzun diğer kısımlarına gereksiz yere erişmeyi gerektiren kabataslak üçüncü taraf uygulamalar kurmaktan kaçınmalısınız.

Öyleyse, başlayın ve öne çıkan WhatsApp durumlarını serinleyin.