Evie başlatıcısı vs nova başlatıcısı: daha iyi bir android başlatıcısı

Android’in popülaritesinin arkasındaki ana nedenlerden biri de kişiselleştirme yetenekleri. UI’nin varsayılan görünüm ve izlenim hayranı değil misiniz? Her yönünü değiştirebilirsiniz. Bu nedenle fırlatıcılar, simge paketleri, widget üreticileri ve uygulamalar Android’in geleceğini şekillendirmede önemli bir rol oynuyor.

Launcher

Son birkaç yıldır, Nova Launcher özelleştirme için go-app oldu. Şimdi, elbette, Action ve Microsoft gibi rampalar pozisyonlarını tehdit etmek için yükseliyor, ancak Nova hala rekabete girmiyor.

Evie adlı yeni bir başlatıcı, kullanıcılar ve meraklılar için Nova’ya mükemmel bir alternatif olarak poz veriyor. Başlatıcı, ayarlarda fazla uğraşmadan mümkün olan en iyi özelleştirme seçeneklerini sunmayı amaçlamaktadır.

Peki, Nova’yı yenebilir mi yoksa kavga geçmişte gördüğümüz gibi bitecek mi? Hadi bulalım.

Ana ekran

Her iki rampa da birkaç Homescreen tweaks sunuyor. Evie başlatıcısı, bir sütundaki simge sayısını, satır sayısını, simge boyutunu ve duvar kağıdı ayarlarını değiştirmenizi sağlar.

Ayrıca menüden arama çubuğunu açıp kapatabilir ve Evie feed’i (daha sonradan daha fazlası) sol taraftaki menüye geçebilirsiniz.

Evie HomescreenNova Homescreen

Nova, kutudan daha fazla seçenek sunar. Şirket Düzen, Arama, Kaydırma ve Sayfa göstergesindeki her seçeneği düzgünce sınıflandırır.

Eklenen özellikler arasında Masaüstü Izgarası seçenekleri, simge düzeni, Dock özelleştirmesi, Arama çubuğu stili, sayfa göstergesi ayarları ve daha fazlası bulunur.

Rıhtım

Nova’nın Ana Ekran menüsünde tuttuğu Evie’nin ayrı bir Belge bölümü var. Her iki durumda da, ikisi de aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler sunar.

Ana Sayfa düzenini kopyalayabilir veya kendiniz için ayarlamalar yapabilirsiniz. Kişi Simge boyutunu, etiketleri değiştirebilir, arka plan saydamlığını değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilir.

Evie DockNova Dock

Nova bir adım önde gidiyor ve dokümanlara farklı şekiller ve boyutlar ekledi. Ayrıca düz renkler ekleyebilir veya görüntüleri bağlantı istasyonuna entegre edebilirsiniz.

Bunun dışında, tüm seçenekler Evie başlatıcısıyla aynı kalır.

Klasörler

Hem Nova hem de Evie, Ayarları Ana Ekrandan Dock, Klasörler ve Uygulama Çekmecesine kopyalamanıza izin verir.

Her bölüme gelince, varsayılan seçenekler aynı kalır. Evie için simge boyutlarını, sütunlarını değiştirebilir, klasör simgesi şeklini daire veya kare olarak değiştirebilirsiniz. Evie ayrıca, öğeleri bir klasörde alfabetik olarak sıralamanıza izin verir.

Evie FolderNova Folder

Bir kez daha, Nova daha fazla kişiselleştirme seçeneği ile Evie’yi uzaklaştırıyor. Daha fazla klasör şekli, saydamlık kaydırıcısı ve arka plan rengi seçenekleri var.

Uygulama Çekmecesi

App çekmece seçenekleri Evie başlatıcısı için basittir. Yalnızca simge boyutlarını, ekran stilini ve indeks stilini değiştirebilirsiniz.

Evie başlatıcısında temaları değiştirmenin veya herhangi bir saydamlık seçeneğiyle karıştırmanın bir yolu yoktur. Ayrıca, uygulama çekmecesinden hiçbir gizlenme uygulaması görünmemesine şaşırdım.

Evie App DrawerNova App Drawer

Yukarıdaki örneklerden de anlaşılacağı gibi, detaylara gösterilen dikkat Nova Launcher’da görülüyor.

Bir tanesi uygulama çekmecesi düzenini, arka plan rengini ve saydamlığını değiştirebilir, sık kullanılan uygulamaları zirvede tutabilir ve hatta kaydırma vurgusu rengini değiştirebilir. Kısacası, uygulama çekmecesini tam olarak istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Mimik

Her iki rampa, telefonunuzun varsayılan başlatıcısında eksik olabilecek çeşitli hareketler sunar. Yukarı / aşağı kaydırın, iki kez hafifçe vurun, sıkıştırın veya hareketleri genişletin, parmak hareketleriyle çeşitli görevleri gerçekleştirmenize olanak sağlar.

Evie GestureNova Gestures

Evie, aynı işlevi ücretsiz sunuyor. Tüm uygulama herkes için ücretsizdir. Nova çoğunlukla ücretsizdir, ancak bazı işlevler premium etiket taşıyabilir. Hareketler onlardan biri.

Haber akışı

Her iki rampa, sol panelden haber entegrasyonu sunuyor. Nova, Google Feed UI’yi entegre ederken, Evie başlatıcıda kişiselleştirilmiş feed UI’sini kullanıyor.

Evie FeedEvie Feed 2

Nova bu işlevi kutunun dışında sunmuyor. Google arkadaşı uygulamasını APKmirror’dan indirmeniz gerekiyor ve kurulumdan sonra, başlatıcıda Google Asistan entegrasyonunu göreceksiniz.

Evie, haber entegrasyonunu sizin ilgi alanlarınıza, haber kaynağınıza, vb. Göre özelleştirmeniz için paketler. Yayın ayrıca arama çubuğunu, tarihi ve sıcaklığı gösterir.

Ekstralar

Nova, varsayılan uygulama açma / kapama animasyonlarını, klasör açma / kapama animasyonlarını ve kaydırma hızlarını değiştirmenizi sağlar. Nova, zamana göre beyaz / koyu temalar arasında geçiş yapan otomatik gece modu da sunuyor.

Nova AnimationEvie Search

Her zaman olduğu gibi her iki fırlatıcı da Play Store’daki her simge paketini destekliyor.

Evie, kullanıcı arayüzüne evrensel bir arama entegre etti. Herhangi bir ekrandan aşağı doğru kaydırın, herhangi bir uygulamayı veya kişiyi arayabilirsiniz. Bu fikir iOS’un sunduğuna benzer ve şaşırtıcı bir şekilde oldukça iyi çalışıyor.

Nova Endişelenmeli mi?

Kısacası hayır. Evie büyük bir kavga çıkarsa da, Nova kutudan çıkan işlevler açısından hâlâ kraldır. Evie ücretsizdir ve özelleştirme konusunda benzersiz bir deneyime sahiptir. Ayarlar menüsünde mümkün olan her seçenekle uğraşmak istemiyorsanız ve hala yeterli işlev istiyorsanız, Evie gitmenin yoludur.

Sıradaki: Nova başlatıcısı, premium fiyat etiketi altında bazı özellikler sunar. Nova launcher ve Nova premium arasındaki farkı görmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.