Fabrika Ayarlarına Dönme Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus, 2018 markasının amiral gemisi akıllı telefonları. Galaxy S8 üzerinden sportif küçük geliştirmeler, şaşırtıcı donanım özellikleri ve tasarımları nedeniyle piyasaya sürmeye devam ettiler. Bununla birlikte, telefonunuz yavaşlama, Wi-Fi sorunları veya eksik bildirim rozetleri gibi sorun belirtileri gösteriyorsa, Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus fabrika ayarlarının fabrika ayarlarına döndürülmesi gerekir.

Galaxy S9 akıllı telefonunuzla tercih edebileceğiniz iki ana sıfırlama türü vardır. Donanımdan sıfırlama seçeneği olarak da bilinen fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden önce, bazı sorunların çözülüp çözülmediğini görmek için yazılım sıfırlaması deneyebilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S9 nasıl hızlandırılır

Fabrika Ayarlarına Dönme Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus

Yöntem 1: Samsung Galaxy S9 nasıl sıfırlanır

Akıllı telefonlar, pili fiziksel olarak çıkarıp tekrar takabileceğiniz bir zaman aldı. Sorunların çoğunu çözecek, ancak cihazları daha güvenli hale getirmek ve pil ömrünü artırmak için, üreticiler bugünlerde neredeyse her akıllı telefonda bu özelliği kaldırdılar.

Soft Reset Samsung Galaxy S9

Yazılım sıfırlaması yaptığınızda, telefonun bataryanın çıkarıldığına inanmasını sağlarsınız. Bu işlem, gücü kısa bir süre kesmek ve RAM’de saklanan diğer şeylerin yanı sıra tüm önbellek belleğini sağlamak suretiyle yapılır, işlemci tamamen silinir. Fabrika ayarlarına sıfırlama, telefonunuzu herhangi bir bellekten tamamen silerken, yazılım sıfırlama işlemi geçici dosyaları kaldırır ve telefonunuz zaten olduğu gibi bozulmadan kalır.

    Telefonunuzdaki ses kısma ve güç düğmesini bulun. Bazen, Bixby düğmesi diğer temel düğmelerle birlikte bulunduğundan, yeni kullanıcılar kendilerini karışık bir durumda bulabilirler. Güç düğmesini ve ses düğmelerini telefonun sağ üst sağ tarafında bulabilirsiniz Her iki düğmeye aynı anda erişebilecek şekilde ellerinizi yerleştirin. Telefonu rahat bir konumda tuttuğunuzdan emin olun Sesi ve güç düğmesini aynı anda basılı tutun ve parmaklarınızı çıkarmadan bu düğmeleri sürekli olarak 10 saniye basılı tutun ve ekranın kapanmasını bekleyin Galaxy S9 Plus telefonu boşaldı ve yeniden başlatma işlemini başlattı, düğmeleri bırak

Telefonunuzun tamamen yeniden başlatılması ve ana ekrana dönmesi birkaç saniye sürebilir. Açmak için şifrenizi veya kalıp kilidinizi girin. Her uygulama ve servis yüklendikten sonra, yaptığınız gibi kendi başınıza kullanmaya başlayın ve yazılım sıfırlaması yapmadan önce devam eden sorunun işaretlerini arayın.

Yöntem 2: Fabrikaya Hazırlama Galaxy S9 Plus’ınızı Sıfırlayın

Fabrika ayarlarına sıfırlama, endüstri açısından donanımdan sıfırlama olarak da bilinir ve telefonunuzu orijinal fabrika ayarlarına döndürür. Başka bir deyişle, cihazınız yeni kadar iyi olacak ve aylar boyunca yüklediğiniz tüm uygulamalar, oyunlar tamamen silinecektir.

Uzun kullanım süreleri boyunca çoğu akıllı telefon yavaşlar, çünkü kullanıcılar bilgisi olmadan birçok uygulama, oyun yükler. Bunu yapmak için kendini suçlayamazsın çünkü her gün ve haftada bir sürü yeni içerik geliyor ve seni kontrol etmeye zorluyorsun. Bu uygulamaların tümü, birkaç saat içinde kaldırılsa bile RAM ve depolamadaki dosyaların izini bırakır.

Factory Reset Galaxy S9 Plus

Bu tür uygulamalar yavaş yavaş oluşturulur, daha fazla yer kaplar, istenmeyen önbellek tasarrufu sağlar ve sonunda Galaxy S9 veya Galaxy S9 Plus telefonlarınızda yazılım sorunlarına neden olur. Fabrika ayarlarına sıfırlama, tüm bu sorunlara bir çözümdür, çünkü her son dosyanın telefonunu temizler ve cihazınızın olması gerektiği gibi temiz olduğundan emin olun.

    Google hesabınızı Samsung cihazınızdan kaldırdığınızdan emin olun Telefonunuzu satacak, başkasına verecekseniz veya aynı hesapla farklı bir cihaz kullanmayı planlıyorsanız hesap kaldırılmalıdır. Telefon bilgileri saklar ve fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra bile şifre dahil olmak üzere gerekli bilgileri verir. Telefonunuzu hırsızlığa ve izniniz olmadan erişmeye çalışan herhangi bir kişiye karşı korumak için Google tarafından oluşturulan bir koruma mekanizmasıdır Bulut ve Hesaplar Hesap Açın ve ardından Google, Google hesabınızı kalıcı olarak kaldırmak için Menü simgesine ve ardından Hesabı kaldır öğesine dokunun.

Sıfırlama yapıldıktan sonra, gerektiğinde aynı Google hesabını bir kez daha etkinleştirebilirsiniz. Telefonun fabrika ayarlarına tamamen silinmesine izin verir.

Yöntem 3: Fabrika nasıl Galaxy S9 telefonunuzu sıfırlamak için?

Galaxy S9 cihazınızı hala çalışır durumdayken ve çalışma durumunda iken sıfırlamak, yanıt vermediğinden çok daha kolaydır. Çoğu kullanıcı, telefonları açık ve çalışıyor olduğu sürece bu süreçte herhangi bir sorunla karşılaşmayabilir.

    Telefonunuzdaki Ayarlar sayfasına gidin Özelliği bulmak için aşağı kaydırın Genel Yönetim Verileri buluta kaydetmek için Yedekle ve Geri Yükle seçeneğine dokunun Fabrika Verileri Sıfırlama seçeneğini bulun ve Bir süre beklemeniz istendiğinde Tümünü Sil’i tıklatarak Onayla düğmesine dokunun. işlemin tamamlanması için birkaç dakika sürer; telefon, varsayılan duvar kağıdını kullanarak ana sayfaya yeniden başlar.

Factory Reset Galaxy S9 Phone

En son kullandığınız ekran yerine varsayılan Samsung Galaxy S9 duvar kağıdının görüntülendiği ana ekranı bulduğunuzda fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin başarıyla tamamlandığını onaylayabilirsiniz. Uygulamalar penceresini açtığınızda, şu ana kadar indirilen tüm uygulamaların ve oyunların, telefonla varsayılan olarak gönderilenler dışında silindiğini göreceksiniz.

Yöntem 4: Fabrika Nasıl Sıfırlanır S9, S9 Plus Yanıt Vermiyorken?

Kullanıcılar, Galaxy S9 veya Galaxy S9 Plus’la hiç yanıt vermediğinde bir sorunla karşılaşabilirler. Telefon sık takılma sorunlarını gösterebilir, düğmeler düzgün çalışmayabilir veya bazen fabrika ayarlarına göre manuel olarak sıfırlama işlemini yapmanıza izin vermez.

Android Recovery screen Galaxy S9 Phone

Bu senaryoda, Samsung Android Recovery ekranına giderek işlemi tamamlamak için hala bir seçenek var. Geçmişte bir Windows bilgisayarı kullandıysanız, bu işlemi tamamlamak için güvenli moda geçmeye benzer. Tek yapmanız gereken, yanıt vermeyen Samsung cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için aşağıdaki adımları izlemektir.

    Galaxy S9’unuzdaki Ses Artırma tuşunu ve Bixby düğmesini bulun. Tüm bu düğmeler telefonun sol tarafında bulunur Sesi Aç ve Bixby düğmesini aynı anda basılı tutarak Başlat Bu düğmeleri tutarken, Galaxy akıllı telefonunuzun sağ tarafında bulunan güç düğmesini basılı tutun Birkaç saniye bekleyin, telefonunuzun ekranı kapanacaktır Telefonunuzda Android logosu göründüğünde, şu ana kadar tuttuğunuz üç düğmeyi de hemen bırakın

Bixby Button Galaxy S9 Phone

Kurtarma kipinde gezinmek kolaydır, ancak telefonunuzun dokunmatik ekranı artık çalışmayacak olduğundan, kullanmak için sabırlı olmanız gerekir. Ses düğmesi yukarı ve aşağı düğmelerini kullanarak ekranda gösterilen farklı seçenekler arasında gezinebilirsiniz, oysa güç düğmesi seçiminizi onaylamak için kullanılabilir.

    Android logosu göründüğünde ve bir güncelleme ekranı görüntülendiğinde, telefonun Android Sistem Kurtarma Menüsüne girmesini bekleyin. Seçenekler siyah bir arka planda gösterilecektir ve ses seviyesi düğmesini kullanarak dolaşabilirsiniz. Verileri silme olarak da okuyan ‘fabrika ayarlarına sıfırlama’ seçeneğini bulacaktır Seçeneği vurgulayın ve kararınızı onaylamak için güç düğmesine basın Telefon, tüm veriler silindikten sonra geri alınamayacağı için kararınızı yeniden onaylamanızı isteyecektir. güç düğmesine tekrar basın ve evet

Galaxy S9 akıllı telefonunuzda fabrika ayarlarına sıfırlama şimdi başlayacak ve bazı hileli uygulamalar bir soruna neden olsa bile orijinal durumuna geri getirebilirsiniz. Yanıt vermeyen cihazınızı sıfırlamaya çalıştığınızda ve askıda kalma sorunları veya benzeri bir sorun nedeniyle telefonun ana ekranına veya ayarlar sayfasına artık erişemediğinizde bu yöntem kusursuz çalışır.

Samsung Galaxy S9

Sonuç

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus teknik özelliklerde kusursuzdur ve yazılım sorunlarının çoğu fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi ile düzeltilebilir. Yazılım sıfırlamayı deneyebilir ve donanım sıfırlama işlemine geçebilirsiniz. Tüm prosedürü tamamladıktan sonra sorunlar devam ederse, yenisini almak için telefonunuzu Samsung’daki müşteri destek ekibine gönderin. Tüm verilerinizi Google Drive, Evernote, LastPass ve telefonunuzun kullanabileceği diğer uygulamalarda yedeklediğinizden emin olun, çünkü fabrika ayarlarına getirmeden önce tüm veriler silinir. Sıfırlama tamamlandıktan sonra hepsini Wi-Fi ağınıza bağlayarak indirebilirsiniz.