Fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra siyah ekran sorunu olan Galaxy S8 nasıl düzeltilir

Siyah ekran sorunu olan # GalaxyS8 sahipleri için, bu sizin için. Siyah ekran sorununa sahip olmanın talihsiz bir kaderini yaşayan birçok S8 cihazının olduğunu biliyoruz, bu nedenle aşağıdaki önerilerimiz size yardımcı olabilir. Aşağıdaki çözümler, tüm siyah ekran sorunlarını düzeltmeyi amaçlamamaktadır (bu sorun için çok sayıda değişken vardır), ancak genel olarak, donanım arızası olmadığı sürece, bu öneriler çalışmalıdır:

 • önbellek bölümü silme
 • güvenli mod
 • fabrika ayarları.

Siyah ekran problemlerinin birçok örneğinde, sebep fiziksel hasardır. S8'inizin ekranı, düşürdüğünüzde veya ıslak olduktan sonra karardıysa veya yanıt vermediyse, önerilerimizi atlayın ve telefonunuzu bunun yerine Samsung'a getirin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra bir Galaxy S8'in siyah ekran sorunuyla nasıl giderileceği
   • Ekranın güvenli modda çalışıp çalışmadığını kontrol et
   • Samsung'dan yardım alın
   • Cihazınıza Reflash stok yazılımı
  • Sorun # 2: AT & T ağında kullanılan T-Mobile Galaxy S8, kullanılabilir bir güncelleme olduğunu gösteriyor.
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra bir Galaxy S8'in siyah ekran sorunuyla nasıl giderileceği

  Siyah ekran, ancak sistem yanıt veriyor. Hacim, tokatlamak ve malzeme seçmek (körü körüne), çağrıları alabilir. Sadece göremiyorum. Yeniden başlatma, statik sıçrama ekranı (ortadaki Samsung Galaxy S8 ve altta Android) ve dinamik Samsung logosunu görebilme dışında LCD'ye inanmak istiyorum. Sonra siyahlık. Fabrika ayarlarına sıfırladı, ancak yardımcı olmadı. Önyükleme ekranları için olmasaydı, ekran / sayısallaştırıcıyı değiştirirdim.

  Çözüm: S8'inizin ekranında bir sorun olduğunu düşünmüyoruz. Samsung logosu ekranının yeniden başlatma sırasında ortaya çıkması, iyi çalıştığının açık bir göstergesi. Yaşadığınız siyah ekran sorunu, kötü bir üçüncü taraf uygulaması veya bozuk işletim sistemi nedeniyle olması gerekir. Düzeltmek için şunları yapabilirsiniz:

  Ekranın güvenli modda çalışıp çalışmadığını kontrol et

  Uyumsuz uygulama veya kötü kodlanmış uygulama Android işletim sistemini etkileyebilir. Bu sorunun neden olabileceğini görmek için telefonu güvenli modda başlatmayı deneyin. İşte bunu nasıl yapabilirsin:

  S8'inizi güvenli moda geçmek için:

  1. Cihazı kapat. Bu önemli. Telefonu önce kapatamazsanız güvenli moda önyükleme yapamazsınız.
  2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
  4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
  5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
  6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
  7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.

  Telefonunuzu güvenli moda yeniden başlatabiliyorsanız, bu, soruna neden olan bir uygulama olduğu anlamına gelir. Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

  1. Güvenli moda önyükleme yapın.
  2. Sorunu kontrol et.
  3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
  4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
  5. S9'unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

  Samsung'dan yardım alın

  S8'inizi Güvenli modda yeniden başlatamazsanız, cihazı Samsung'a getirebilir, böylece yazılımı yeniden yükleyebilirler. Telefonunuzun garantisinin durumuna bağlı olarak, bu ücretsiz olabilir veya olmayabilir.

  Cihazınıza Reflash stok yazılımı

  Daha önce bir Samsung cihazını daha önce denediyseniz, mevcut S8'inizde de aynısını yapmak yardımcı olabilir. Yazılımla kurcalamayı gerektirdiğinden, bu çözümü yalnızca gelişmiş Android kullanıcıları için öneriyoruz. Aygıtı doğru şekilde yanıp sönmüyorsanız, geçerli olanı çözmekten çok, ciddi yazılım sorunlarına yol açmanızın büyük bir şansı var. Genel olarak, yanıp sönme prosedürü, aşağıdaki talimatlar kadar basittir, ancak hiçbir şeyin yanlış gidebileceği anlamına gelmez. Aslında, prosedür ile karışıklık yaratabilecek bir dizi faktör olduğu için, bir çok şey yanıp sönerek yanlış gidebilir. Daha önce yanıp sönmeyi duymamışsanız veya bunu yapmayacağından emin değilseniz, bir profesyonelin sizin için yapmasına izin verin.

  Yanıp sönen kılavuzlar telefon modellerine göre değişir; bu nedenle, söz konusu riskleri almayı düşünüyorsanız, yeterli araştırmayı yaptığınızdan emin olun.

  Sorun # 2: AT & T ağında kullanılan T-Mobile Galaxy S8, kullanılabilir bir güncelleme olduğunu gösteriyor.

  Bu, At & t ağında kullanıyorum T-Mobile “unlocked” cihazdır. Geçen hafta satın aldım ve yeni bir platformda her şeyi değiştirdim ve bir şey hariç… Her zaman, T-Mobile güncelleme servisinin mevcut bir yazılım güncellemesine sahip bildirim tepsisinde bana bildiren HER ZAMAN HER ZAMAN olduğunu. Bu güncellemeyi şimdi 2x el ile yaptım. Bildirim kalır. Ayrıca "program güncellemesini" denedim, böylece güncellemeyi gece 02:00 ile 05:00 arasında otomatik olarak gerçekleştirecek. Son 4 gece için otomatik olarak güncellendi. Yine de, bu güncellemeden sonra telefon, mevcut bir güncelleme olduğunu bana bildiriyor. Her zaman bildirim tepsisinde bulunan mesaja ek olarak, gün boyunca rastgele çıkan bir TAM EKRAN afişi görevlerimi kesintiye uğratıyor ve bu güncellemeyi yapmam için bana “şimdi güncelle” veya “daha ​​sonra programla” seçeneği sunmam için beni çağırıyor. ”. Bu kadarıyla en sinir bozucu bir şey. Bu bildirimleri kapatmak için bildirimlerim menüsüne gittim. Bunu yapmak için bir seçenek bulamıyorum. Gelişmiş bildirim ayarları altında bile değil. Sistem güncelleme bildirimlerini kapatmak imkansız görünüyor. Ve neden, güncellemelere çok fazla uyduktan ve bunu gerçekleştirdikten sonra, yazılımın güncellemeleri olduğunu hala söylüyorum? Her 5 dakikada bir, gece ve gündüz yayınlanacak yeni bir yazılım olamazdı. Eski telefonumda (Galaxy S4) sürekli güncellemeler yapmaya zorlanmadım. Aslında, bir yazılım güncellemesini manuel olarak aramak zorundayım, ve eğer mevcutsa, telefonumu güncellemeyi veya süresiz olarak güncellemeyi görmeyi seçebiliyordum. Beni hiç rahatsız etmedi. Bu yüzden çok üzüldüm ve ne yapacağımı bilmiyorum. Bu, At & t ağında bir T-cep telefonu kullanıyorum çünkü mi? Lütfen bana biraz tavsiye ver.

  Çözüm: Sorununuzla ilgili düşünebilmemizin tek nedeni, başka bir ağda kullanılan, taşıyıcı markalı bir cihaza sahip olmanızdır. Kilit açılmamış bir cihazın yazılımının değiştiği anlamına gelmediğini unutmayın. En çok, sadece ağ yapılandırması, cihazın tanınması ve AT & T gibi bir üçüncü taraf ağında çalışmasına izin verilmesi için değiştirilmiştir. Telefonunuzun yazılımı hala büyük ölçüde orijinal markası olan T-Mobile'tır (AT & T aygıtlarının kendi Android sürümleri vardır). Bu tür bir düzenleme genellikle günümüzde çalışıyor olsa da, başka bir ağdaki (AT & T) farklı bir Android ürün yazılımı (T-Mobile) kullanmak bazen hatalara veya uyumsuzluk sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun yazılımı şu an için mevcut bir güncelleme olduğunu tespit edebilir, ancak söz konusu güncellemeyi uyumsuz olduğu için indiremez (yalnızca AT & T cihazları için). Bu, sistemin her zaman güncellemelere ilişkin bildirimi sürekli olarak göstermesinin nedeni olmalıdır.

  Taşıyıcı markalı telefonlar genellikle, çevrimiçi olduklarında güncellemeleri otomatik olarak aramak için tasarlanırlar, ancak kendileri tuğlalanmayı önlemek için, uyumsuz bellenim sürümlerini yüklemelerini engellemek için ona eklenmiş bir mekanizma da vardır. Yani, temelde, S8'iniz şu anda kullanılabilir bir güncellemenin olduğu bazı veriler alıyor olabilir, ancak mevcut sürüm uyumsuz olduğu için, bunu alamaz. Bu döngüden geçer ve sadece telefonun düzgün şekilde güncellenmesiyle sonlanabilir. Bunu yapmak için, bir Samsung Servis Merkezi'ne getirmenizi ve ürün yazılımını manuel olarak güncelleyip güncelleyemediklerini görmenizi öneririz. Değilse, yazılımı kendiniz nasıl yakacağınız konusunda biraz araştırma yapabilirsiniz.

  ÖNEMLİ: Bir güncellemeden sonra, cihazınızın kilit açma kodları artık çalışmayabilir, bu yüzden AT & T ağı ile kullanmakta sorun yaşayabilirsiniz. Yanıp söndükten veya güncelledikten sonra tekrar açmanın bir yolu olup olmadığını görmek için operatörünüzle konuştuğunuzdan emin olun.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.