Facebook Android’de Durma Hatası Tutan Nasıl Yapılır

İnsanlar Facebook’a o kadar bağımlılar ki, dünyaya ne yaptıklarını anlatmak için günde birkaç saatlerini harcıyorlar. Bazen insanlar yaşamlarında hiç yapmadıkları şeyleri paylaşırlar. Niye ya? Harika görünmek istiyorlar, bu yüzden. Her neyse, Facebook pek çok insanın günlük rutininin bir parçası olmasıyla, kullanıcılar Facebook’un çalışma hatasıyla karşı karşıya kalması oldukça sinir bozucu olabiliyor.

Fix Facebook Keeps Stopping Error

Pek çok kullanıcı Facebook’un akıllı telefonunu durdurmaya devam ettiğinden şikayet ediyor. Bu hatayı çözebilecek bazı çözümlere bir göz atalım ve rasgele fakat son derece bağımlılık yaratan videolar, görüntüler ve notlar arasında sürekli kaydırma yapmanıza izin verelim.

Hadi başlayalım.

1. Facebook Aşağı

Bu geçmişte oldu, bu yüzden şaşırtıcı değil. Facebook ve WhatsApp sunucuları çalışma süresinden oldukça etkilendi. Kontrol etmek için Aşağı Dedektör’e gidin ve Facebook’u arayın.

How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 1

Dünyanın en popüler yerlerinden bazıları için dünyadaki (hatta belirli ülkelerdeki) kesintileri izleyen çok güvenilir bir sitedir. Sadece bu değil, geçmiş konulara ve hizmetin hangi yönünü etkilediğine de bakabilirsiniz (giriş, yayın vb.)

2. Güncellemeleri Denetle

Yeni bir uygulama güncellemesinin bir şeyleri bozması muhtemeldir ve sosyal medya devi Play Store’dan indirmekten kaçındığınız bir yamayı yayınladı.

How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 7

Android telefonunuzda Play Store uygulamasını açın ve uygun bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin ve evet ise, uygulamanızı hızlıca güncelleyin. Facebook’un durup durmadığını kontrol edip etmediğini kontrol edin. Varsa Aç yerine Güncelle’yi göreceksiniz.

3. RAM temizle

Bunu yapmanın birkaç yolu var. Çalışan tüm uygulamaları kapatabilir ve sonra çalışıp çalışmadığını görmek için Facebook’u yeniden başlatabilirsiniz. Samsung Galaxy S9 ve daha yeni modeller gibi bazı premium akıllı telefonlar, RAM’i temizlemek için özel bir seçeneğe sahip. Bunu Ayarlar> Cihaz Bakımı altında bulabilirsiniz.

How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 17How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 18

Aynı ekranda RAM adında başka bir seçenek bulacaksınız. Facebook uygulamasına biraz destek vermek için üzerine dokunun.

How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 19

4. Yeniden Başlatma / Yeniden Başlatma

Evet, ama denedin mi? Akıllı telefonunuzun yeniden başlatılması birçok sorunu çözebilir ve yalnızca birkaç dakikanızı alır. Değilse, hemen yapın ve yardımcı olup olmadığına bakın. Zaten denediyseniz okumaya devam edin.

Bu işe yaramazsa, kuvvet yeniden başlatma numarasını da deneyebilirsiniz. Uygulamayı sonlandıramadığınızda veya telefonunuzda başka bir şey yapamadığınızda bunu deneyin. Android akıllı telefonunuzdaki güç ve ses seviyesini azaltma düğmesini yeniden başlayana kadar basılı tutun.

5. Uygulama Çatışması

Akıllı telefonuma birçok uygulama yüklüyorum. Genellikle, bazı uygulamalar, uygulama çökmelerine ve diğer sorunlara neden olan diğerleri ile iyi oynamaz. Son zamanlarda yeni bir uygulama yüklediniz mi? Eğer öyleyse, bir uygulama çatışması olması mümkündür. Kontrol etmek için, Facebook’un durup durmadığını çözüp çözmediğini görmek için yeni yüklenen uygulamaları kaldırmayı deneyin.

6. Veri Kullanımı Sınırlandırılmış

Akıllı telefonunuzun birçok özelliğinden biri veri kısıtlamalarıdır. Bu özellik sayesinde, Facebook uygulamasının internete bağlanmak ve verileri kullanmak için mobil verileri mi yoksa yalnızca Wi-Fi’yi kullanıp kullanamayacağını kontrol edebilirsiniz. Belki, Facebook gerekli izinlerden yoksundur? Ayarlar’ı açın ve Yüklü uygulamalar’a (veya bir uygulama listesini bulabileceğiniz yere) gidin. Facebook’u bulun ve açın.

How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 12How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 13

Veri kullanımını kısıtla üzerine dokunun ve hem Wi-Fi hem de Mobil veri seçeneklerinin açık olduğundan emin olun.

How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 14How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 15

7. Zorla Uygulamadan Çık

Bazı kullanıcılar bazen bir uygulama hatalı çalıştığında ve amaçlandığı gibi çalışmadığında, uygulamadan çıkamadıklarını bildirdi. Zaman zaman, Facebook uygulaması yanıt vermeyi keser ve geri düğmesine basamaz veya başka bir şey yapamazsınız.

Böyle bir durumda, uygulamayı bırakmaya zorlamak zorunda kalacaksınız. Bunu yapmak için, Ayarlar’ı açın ve Uygulamalar üzerine dokunun. Marka ve modelinize bağlı olarak, işler farklı olabilir. Yüklü uygulamaların bir listesini arıyorsunuz. Bu listede Facebook’u bulun ve açın.

How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 3How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 2

Ekranın altında Durmaya zorla seçeneğini bulacaksınız. Yap. Uygulamayı yeniden başlatın ve tekrar çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 4

8. Batarya Tasarruf Modunu Kontrol Edin

Çoğu akıllı telefon bir Pil Tasarrufu Modu ile birlikte gelir. Bu özelliğin görevi aç olan uygulamaları kontrol altında tutmak ve gerektiğinde bunları kapatmaya zorlamaktır. Sık sık, istenildiği gibi çalışır, ancak bazen, agresif davranırlar ve aktif olarak kullandığınız uygulamaları kapatırlar.

Kontrol etmek için, Ayarlar’ı açın ve Batarya ve performans’ı açın. Akıllı telefonunuzda, farklı adlandırılmış olabilir. Uygulamaları seç üzerine dokunun.

How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 9How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 11

Facebook’u arayın ve açın. Agresif moda ayarlanmadığından emin olun. Sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için Kısıtlama yok ayarını deneyin. Evet ise, ne olduğunu biliyorsunuz. Burada farklı ayarları deneyin ve birlikte yaşayabileceğiniz bir şey bulun.

How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 10How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 20

9. Önbelleği ve Verileri Temizle

Uygulamayı bir süre kullandıktan sonra aynı hatayı görürseniz, Facebook uygulaması ayarlarına geri dönün (7. noktadaki gibi) ve Verileri temizle üzerine dokunun. Zorla tekrar uygulamadan çıkın.

How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 5How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 6

Şimdi iki seçenek göreceksiniz. Tüm verileri temizle ve önbelleği temizle. Her iki teker teker üzerine dokunun ve şimdi Facebook uygulamasını tekrar kontrol edin.

10. Uygulamayı Yeniden Kur

Bir uygulama, yükledikten sonra akıllı telefonunuzun dahili belleğinde depolanan birkaç dosyadan oluşur. Facebook uygulaması farklı değil. Bazen bu dosyalar bozulur ve bunun arkasında birçok neden olabilir. Facebook’u kaldırın ve yeniden yüklemek için Play Store’a geri dönün. Bu sıfırdan yeni dosyalar yaratacaktır, muhtemelen bozuk dosyaların üzerine yazacaktır.

How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 8

Facebook’u kaldırıp yeniden yüklemeden önce, belirtilen adımlara uyduğunuzdan emin olun. Bu, tüm verileri ve önbellek dosyalarını telefonunuzun dahili belleğinden temizler. Aksi takdirde, Facebook’u yükleyeceksiniz ve aynı eski bozuk veriler atılacak Facebook’un çalışma hatası durdu.

11. Uygulama Tercihlerini Sıfırla

Uygulama tercihlerini sıfırlamak, tüm ayarları varsayılana döndürür. Ancak, herhangi bir uygulama verisini kaybetmezsiniz. Uygulama tercihlerini nasıl sıfırlayacağınızı ve neden ve ne zaman yapmanız gerektiğini de öğreneceğiniz bu konuyu çok ayrıntılı olarak ele aldık.

12. Önceki Bir Sürüm Kurun

İndirdiğiniz Facebook’un yeni bir sürümü, akıllı telefonunuzla iyi oynamıyor olabilir. Bu tamamen mümkün. Play Store geri dönmene izin vermiyor, ancak bunu yapmanın başka yolları da var. APKMirror’da bir önceki Facebook sürümünü indirmek için aşağıda paylaşılan bağlantıyı bulun.

How To Fix Facebook Keeps Stopping Error 16

Resmi olarak yayınlanmadan önce yeni özellikleri test etmek istiyorsanız, önceki sürümleri ve yayınlanmamış alfa ve beta sürümlerini bulmak için biraz kaydırın.

Bu çözümü en son listeleme sebebim, bir süre sonra, yeni bir sürüm geldiğinde Google Play Store’un Facebook’u otomatik olarak güncellemesi. Bu, sorunu kalıcı olarak çözebilir veya çözmeyebilir, ancak denemeye değer.

Lite, Hızlı Git

Facebook kaynak yoğun ve bir hafıza domuz olduğu bilinmektedir. Yukarıdaki çözümlerden bir ya da daha fazlası, Facebook’un çalışmayı durdurma hatasını çözmelidir. Değilse, daha fazla ayrıntı için aşağıyı okuyun.

Sıradaki: Facebook Androidini yavaşlatıyor mu? Hala hata mı alıyorsun? Facebook ve Facebook Lite arasındaki farkı ve niçin ikincisini anlamanız gerektiğini öğrenin.