Facebook çökmeye devam etmeye başladığında Samsung Galaxy Note 9’u nasıl düzeltirim?

Facebook üçüncü taraf bir uygulama olsa da, şimdi yeni Samsung Galaxy Note 9 dahil olmak üzere son Galaxy cihaz modellerinde önceden yüklenmiş bir uygulama olarak geliyor. Uygulamanın önceden yüklenmiş olup olmadığına bakılmaksızın, kullanıcılar yine de burada sorunlarla karşılaşabilir ve Orada. Uygulamalarla ilgili en yaygın sorunlar arasında, bu durumda “Maalesef Facebook durdu” diyen veya uygulamanın belirgin bir neden veya neden olmadan kendi kendine kapanabileceği hata mesajını alabileceğiniz çökmelerdir.

Bu yazıda, Not 9’unuzda çöken Facebook sorunlarını gidermede size yol göstereceğim. Bunun için bir çözüm bulabilmemiz için sorunun ne hakkında olduğunu belirlemeye çalışacağız. Her olasılığı ele almaya çalışacağız ve sorun giderme konusunda ayrıntılı olabilmemiz için bunları tek tek ortadan kaldıracağız. Bu nedenle, bu yeni harika cihazın sahiplerinden biriyseniz, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceği için aşağıdaki okumaya devam edin. Farklı bir soruna çözüm arayan kullanıcılar için, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Çökmeye devam eden Facebook uygulamasıyla Galaxy Note 9’da nasıl sorun giderilir

Genellikle, uygulama ile ilgili sorunlar oldukça küçüktür ve bazı temel sorun giderme prosedürlerini uygulayarak bunları kendi başınıza düzeltebilirsiniz. Bu sorun için en etkili çözümleri aşağıda haritaladım. Sizin için neyin işe yaradığını görmeye çalışın…

İlk çözüm: Not 9’unuzu yeniden başlatın

Bu sorunla ilk kez karşılaşıyorsanız, küçük bir uygulama veya bellenim aksaklığından kaynaklanabileceği için önce normal yeniden başlatmayı deneyin. Aksaklıklar bir yeniden başlatma ile kolayca düzeltilebilir, ancak sorun yeniden başlatmadan sonra devam ederse, Zorunlu Yeniden Başlatma’yı denemenizi öneririz.

  Sesi kısma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Telefonunuz normal şekilde yeniden başlatılabilir, ancak belleği şimdi yenilenir ve tüm uygulamalar ve hizmetler yeniden yüklenir. Bundan sonra Facebook’u açın ve hala kilitleniyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

İkinci çözüm: Facebook önbelleğini ve verilerini temizle

Facebook’un önbelleğini ve verilerini silerek varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri döndürürsünüz. Bundan sonra hesabınıza giriş yapmanız gerekecek, ancak uygulama ile ilgili bir sorun varsa, bu prosedür düzeltmek için fazlasıyla yeterlidir. Endişelenmeyin, bu bilgiler bulutta depolandığından yayınlarınızdan, resimlerinizden, videolarınızdan vb. Hiçbiri silinmez. Başka bir deyişle, bu prosedür güvenli ancak etkilidir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesine dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Bul ve Facebook öğesine dokunun. Depolama> Önbelleği Temizle> VERİLERİ SİL> SİL öğesine dokunun.

Hala çöküp çökmediğini ve hala çöktüğünü bilmek için Facebook’u açın, ardından bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Facebook’u güncellemeye çalışın (mümkünse)

Uygulamaların uyumluluk sorunları nedeniyle çöktüğü zamanlar vardır ve bu durumda düzeltmek oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey uygulamayı güncellemektir ve sorun çözülecektir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Play Store> Menü> Uygulamalarım’a dokunun. Uygulamaları otomatik güncellemek için Menü> Ayarlar> Uygulamaları otomatik güncelle öğesine dokunun. Facebook’a dokunun ve ardından Güncelle’ye dokunun. tek bir uygulamayı güncellemek için.

Uygulamayı güncelledikten sonra sorunun çözülüp çözülmediğini öğrenmek için açmaya çalışın ve hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Sistem önbelleğinin bozulduğu zamanlar vardır ve bu gerçekleştiğinde uygulama çökmeleri gibi performans sorunları oluşabilir. Neyse ki, eğer durum buysa, sorunun düzeltilmesi daha kolay olacaktır ve bunun için etkili bir çözüm vardır. Önbellek bölümünü silerek, olası bozuk önbelleğe alınmış tüm dosyaları sildiğiniz ve yenileriyle değiştirmiş olursunuz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun bundan sonra sizi rahatsız etmeye devam ederse, bir sonraki çözümün yapılması gerekir.

Beşinci çözüm: Ana Sıfırlama

Uygulama ile ilgili herhangi bir sorun bir sıfırlama ile düzeltilebilir, ancak bazı önemli dosyaları kaybedebileceğiniz için her zaman sonunda gelir. Ancak bu durumda, önceki tüm prosedürler başarısız olduğu için telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur. Bu nedenle, tüm dosyalarınızı ve verilerinizi, özellikle telefonunuzun dahili deposuna kaydedilenleri yedekleyin ve ardından bu sorunu çözmek için telefonunuzu sıfırlayın.

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi yeniden başlat Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size şu ya da bu şekilde yardımcı olabilir. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka sorunlarınız varsa, bizimle iletişime geçmekten veya aşağıya yorum yapmaktan çekinmeyin.

İLGİLİ YAZILAR:

  Samsung Galaxy Note 9’unuz kutudan çıkmazsa ne yapmalı? Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuz açılmazsa ne yapmalı? Samsung Galaxy Note 9: Güvenli Mod, Önbellek Bölümünü Sil ve Uygulamaları Sıfırla Sıfırlama, Fabrika Sıfırlama ve Master Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuzu sıfırlayınSamsung Galaxy Note 9 WiFi düşmeye veya bağlantıyı kesmeye devam ediyor Ekran titremesi sorunu olan Samsung Galaxy Note 9 ile ne yapmalı? Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuzda siyah bir ölüm ekranı varsa ne yapmalı ?

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.