Facebook Galaxy S10 çökmesini tutarsa ne yapmalı | “Ne yazık ki, Facebook durdu” hatası için düzeltme

Facebook, gezegendeki en popüler uygulamalardan biridir ve genellikle çoğu zaman iyi çalışır. Bazı kullanıcılar Facebook deneyimlerini aynı bulmayabilir. Facebook Galaxy S10’unuzda çökmeye devam ederse, cihazınızda benzersiz bir hata olabilir veya nadir bir kesinti olabilir. Bu sorun giderme kılavuzundaki önerilerimizi izleyerek bu sorunla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Facebook Galaxy S10’da çökmeye devam ederse ne yapılmalı?

Facebook uygulamanız son zamanlarda çökmeye devam ediyor mu? Düzeltmek için bu sorun giderme bölümünü izleyin.

Facebook # 1’i çökertmeye devam ediyor: Uygulamayı yeniden başlat

Diğer herhangi bir uygulama gibi, Facebook birdenbire kesin bir sebep olmadan çökebilir. Bunun nedeni, Android’de her zaman olası birçok başarısızlık noktası olmasıdır. Bazen, bir güncellemeden sonra bir uygulamada veya işletim sistemindeki kodlama değişikliklerinde geçici hata oluşabilir. Bu hatalar, bir uygulama olsa yenilendiğinde ortadan kalkabilir. Sorunun geçici olup olmadığını kontrol etmek için Facebook’u yeniden başlatmak üzere aşağıdaki adımları izleyin.

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Instagram uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst).

Facebook # 2 çökmeye devam ediyor: Cihazı yenile

Bu durumda yapabileceğiniz bir sonraki sorun giderme adımı S10’unuzu yeniden başlatmanızdır. Uygulamalar zaman zaman hatalarla karşılaşabilir gibi, cihazın kendisi de yapabilir. Telefonunuz uzun süre çalışmaya kalmaya devam ederse, hatalar da gelişebilir. Bu nedenle, telefon kullanıcılarının telefonlarını düzenli olarak yeniden başlatmaları teşvik edilir. S10’unuz birkaç günde bir basit bir yeniden başlatmadan faydalanabilir.

Bir sorun giderme adımı olarak, yazılım sıfırlama adı verilen başka bir yeniden başlatma yöntemi yapmanızı öneririz. Temel olarak, geleneksel “batarya çekme” prosedürünün etkilerinin bir simülasyonu. Daha önce denemediyseniz, çalışma şekli şu şekildedir:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Facebook # 3 çökmesini sürdürüyor: Güncellemeleri yükle

Uygulamayı güncel tutmak, yapılacak önemli işlerden biri olmalıdır. Facebook, güncellemeleri zorlama konusunda oldukça agresif olsa da, cihazınızdaki güncel sürümün güncel olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Facebook yazılım sıfırlamasından sonra çökmeye devam ederse, güncelleme yardımcı olabilir. Uygulamalarınızdaki güncellemeler için Google Play Store’u ziyaret ettiğinizden emin olun.

Ve uygulamalardan bahsedersek, diğerlerinin de güncellendiğinden emin olmak istersiniz. Google Play Store’un dışından uygulamalarınız varsa, bunları da kontrol ettiğinizden emin olun. Kötü uygulama kodlamasının bazen diğer uygulamaları da etkileyebileceğini unutmayın. Genel olarak güncellenen bir uygulama grubuna sahip olmak, böcek geliştirme riskini azaltır.

Facebook # 4 ile kilitlemeye devam ediyor: Uygulama önbelleğini temizle

Bazen, bir uygulamanın önbelleği performansı etkileyebilir ve sorunlara neden olabilir. Facebook uygulamasının önbelleğinin en iyi durumda olduğundan emin olmak için temizlemeyi deneyin ve ne olduğunu görün.

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları.Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster. Instagram uygulamasını bulun ve dokunun. .

Facebook # 5 çökmesine devam ediyor: Uygulamayı sıfırla

Önceki adıma kadar takip bir uygulamanın verilerini temizliyor. Facebook’un geçici önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey olmazsa, verilerini temizleyerek takip ettiğinizden emin olun.

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster. Instagram uygulamasını bulun ve dokunun. .

Facebook # 6 ile çökmeye devam ediyor:

Facebook’unuz çökmeye devam ederse, bir sonraki adımınız yeniden yüklemek olacaktır. Bazı operatörlerde, FAcebook uygulaması orijinal yazılımın bir parçası olabilir. Bu Facebook’u taşınamaz yapıyor. Facebook uygulamanız önceden yüklendiyse, bu öneriyi atlamanız yeterlidir. Değilse, devam edin ve silin. Ardından cihazı yeniden başlatın ve Facebook’u tekrar yükleyin.

Facebook # 7 çökmesine devam ediyor: Mobil veri veya Wifi kullanmayı deneyin (bağlıdır)

Çalışmak için sürekli internet bağlantısı gerektiren uygulamalar zaman zaman ağ hataları ile karşılaşabilir. İnternete her zaman bağlanmak için mobil veriler kullanıyorsanız, wifi kullanırken Facebook’un çökmeye devam edip etmeyeceğini görmeye çalışın. Yerel kütüphanenizi ziyaret edin veya Facebook’un nasıl çalıştığını kontrol etmek için çalışma wifi’nizi kullanmayı deneyin. Her zaman wifi kullanıyorsanız, ters çevirin ve bunun yerine mobil verileri kullanın.

Facebook # 8 ile kilitlemeye devam ediyor: Önbellek bölümünü sil

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Facebook # 9 çökmesini önlüyor: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Telefonunuzu silmek ve yazılımı varsayılan ayarlarına döndürmek bu durumda çalışmayabilir. Yukarıdaki önerileri yaptıktan sonra hiçbir şey işe yaramazsa, bu olası çözümü yapmayı düşünmelisiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce önemli verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun.

Başvuru için, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Facebook # 10 çökmesine devam ediyor: Hata raporu gönder (kesintiyi kontrol et)

Facebook gibi popüler ve bakımlı dijital ürünlerin zaman zaman azaldığını bile duymadım. Aslında, bu yazı itibariyle yaklaşık bir hafta önce, Facebook diğer Facebook servisleriyle birlikte düştü. Facebook fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra Facebook sürekli çökmeye devam ederse, bu cihazınızda hiçbir sorun olmadığı anlamına gelir. Muhtemel sebep kodlama ile ilgili olmalıdır, yani yapabileceğiniz şey devam eden bir kesinti olup olmadığını kontrol etmek için hızlı bir Google araması yapmaktır. Alternatif olarak, sorunla başa çıkmalarına yardımcı olmak için Facebook’a bir hata raporu gönderebilirsiniz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.