Facebook Messenger ipuçları: bildirimlerden konumlara

Android için Facebook Messenger uygulaması, basit bir mesajlaşma servisinden çok daha fazlasını sunar. Bugün, Facebook Messenger ile yapabileceğiniz bazı harika şeylerin yanı sıra, daha can sıkıcı bazı özelliklerini nasıl kaldıracağımıza da bakacağız. İşte en iyi Facebook Messenger ipuçlarımız ve Android için püf noktaları.

 • Facebook Messenger'dan nasıl çıkış yapacağınızı bilmek ister misiniz? Bağlantıyı vur
 • Android için en iyi anında haberci

Bir bölüme atla

 • Facebook Messenger'ı kullanma
 • Facebook Messenger'ı kullanarak arkadaşlarınızla iletişim kurma
 • Facebook Messenger'daki araçlar ve özellikler

Facebook Messenger'ı kullanma

Facebook Messenger için bildirim uyarılarını kapatma

Nasýl olduđunu bilirsiniz: Birisi, bir grup sohbetine basarak deri koltuk almak isteyip istemediđini soruyor ve bunu bilmeden önce döţeme hakkýnda kesintisiz bir ţeyler oluyor. Kendinizi benzer bir durumda buldıysanız, bu bildirimleri gerçekten konuşmayı bırakmadan nasıl durduracağınıza ilişkin birkaç ipucu aşağıda bulabilirsiniz.

Tek bir görüşme için Facebook Messenger bildirimlerini nasıl devre dışı bırakılır:

 • Facebook Messenger uygulamasını başlatın.
 • Görüşmeleriniz sekmesinde (en soldaki sekme), susturmak istediğiniz konuşmayı basılı tutun.
 • Bildirimleri yoksay'a dokunun.
 • Bildirimleri kapatmak istediğiniz süreyi seçin.

Tap and hold on the conversation you want to mute, and select for how long. / © ANDROIDPIT

Android'de tüm görüşmelerde Facebook Messenger bildirimlerini nasıl devre dışı bırakılır:

 • Facebook Messenger uygulamasını başlatın.
 • Ayarlar menüsüne (dişli çarkı) dokunun.
 • Bildirimler ve Sesler'e dokunun.
 • Bildirimleri Açık veya Kapalı yapmak için sayfanın üstündeki geçişe hafifçe dokunun.
 • Bildirimlerin sessiz kalmasını istediğiniz süreyi seçin.

Go to your settings, tap notifications & sounds, then toggle it off on the following page. / © ANDROIDPIT

Şifrelenmiş Gizli Konuşmayı Başlatma

2016'da Facebook, Facebook Messenger, AKA "Gizli Görüşmeler" vasıtasıyla bire bir şifreli iletişimi yaymaya başladı. Burada sadece sizin ve bir başkası için özel olarak tasarlanmış Sinyal Protokolünü kullanıyor.

Öncelikle, Cihazınızda Gizli Görüşmeleri etkinleştirmeniz gerekir (yalnızca bir cihazda aynı anda etkinleşebilir). Bundan sonra, sağ üst köşedeki sohbet başlığı simgesini tıklayın, Gizli Görüşmeler'e gidin ve açık olarak değiştirin. Bunu yaptıktan sonra, herhangi bir rehberinizle sohbet edin ve sağ üst köşedeki küçük "i" simgesini tıklayın. Bundan sonra, sadece "Gizli Sohbet" i seçin.

Gizli Görüşme modu, Messenger'daki uçtan uca şifreleme bazı özellikleri çiğnediğinden, Gizli Oturum modu'nu zamanında hatırlatmak herkesin beğenisine uygun değildir, örneğin birden fazla cihazda kullanmak, geçmişteki sohbetleri arşivlemek ve animasyonlu GIF gibi şeyler göndermek gibi.

End-to-end encryption with Facebook Messenger. / © FB newsroom

Facebook Messenger'da sesli arama yapın

Facebook Messenger'ın ücretsiz görüşme yapmanızı sağladığını biliyor muydunuz? Muhtemelen yapmışsın. Fakat bunun avantajlarından mı yararlanıyorsunuz? Görüşme pencerelerinizden birinde arama düğmesine (aşağıda vurgulanır) dokunmanız yeterlidir ve söz konusu sohbette kişiyi aramaya başlarsınız.

If you are in a group conversation, you can select the individual contact you wish to call. / © ANDROIDPIT

Facebook Messenger ile resim gönder

Messenger'daki klavyeden doğrudan bir fotoğraf çekebileceğinizi biliyor muydunuz? Şu küçük kamera simgesini görüyor musun? Klavye alanınızı mini bir vizöre (aynı zamanda genişleyebileceğiniz şekilde) açmak için bu öğeye dokunun. Ön veya arka monte edilen kameralar arasında geçiş yapabilir ve dikey gönderme düğmesi vizörün tam ortasına garip bir şekilde yerleştirilmiş olarak hızlı bir resim çekebilirsiniz. Daha önce çekilen fotoğraflardan seçim yapmak için fotoğraf makinesinin yanındaki küçük resim simgesine dokunun.

 • En iyi Facebook uygulaması alternatiflerini biliyor misiniz?

You can try to send a nicer picture than mine, if you like. / © ANDROIDPIT

Facebook Messenger ile büyük beğeni topla

Miley Cyrus'a biraz benziyorsun ve özellikle büyük başparmaklarına ihtiyaç duyuyorsan, baş parmağının büyüklüğünü şişirmek için Like düğmesini basılı tutun. Basit bir İpucu yapmazsanız, metin giriş alanının sonundaki küçük emoji düğmesine basın, etiket koleksiyonunuza dokunun veya biraz daha etkileyici bir yetenek için cihazınızın emoji destekli klavyesine geri dönün.

 • Resmi Facebook uygulaması için bazı ipuçları nasıl olacak?

Tap the thumb button to do a little like, or hold it to create a bigger one. / © ANDROIDPIT

Facebook Messenger ile bir konum gönderme veya görüntüleme

Arkadaşlarınızın nerede olduğunuzu öğrenmelerini sağlamak için süper kolay bir yol istiyorsanız bütün yapmanız gereken bir mesaj göndermektir. Ayarlarınızda "konum" etkinleştirildiyse, nerede olduğunuzu görebilirler.

Benzer şekilde, arkadaşınız etkinleştirilmişse, gönderildiği konumu getirmek için bir mesaja dokunmanız yeterlidir. Konumunuzu hiç paylaşmak istemiyorsanız, ayarlarınıza gidin ve "konum" kutusunun işaretini kaldırın.

So much easier than describing the exact corner you’re on. / © ANDROIDPIT

Messenger – Text and Video Chat for Free

Facebook Messenger'ı kullanarak arkadaşlarınızla iletişim kurma

Arkadaş önerileri bulun

Facebook Messenger, karşılıklı bağlantılara dayalı arkadaş önerileri sağlayarak insanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Yeni bir arkadaş isteği ile bir şeyler kurmadan Messenger'a bir kişi ekleyebilirsiniz.

 • Messenger'ı açın ve ekranın altındaki üç nokta ile menü seçeneğine dokunun.
 • Mesaj İsteklerini Gir
 • Sizi hangi yeni arkadaşların önerdiğini görmek için aşağı kaydırın.
 • Kişiyi Messenger kişilerinize eklemek için ekle düğmesine dokunun.

Artık Facebook Messenger üzerinden yeni kişilerle sohbet edebileceksiniz.

Facebook Messenger makes it easy to find your friends. / © ANDROIDPIT

Facebook Messenger'da kişileriniz için telefon numaralarını bulun

Öncelikle, bunu bulmanın tek yol, kişinin gizliliği ve güvenlik ayarlarına bağlıdır. Arkadaşlarınızın ayrıntıları "yalnızca ben" olarak ayarlanırsa bunları göremezsiniz. Arkadaşlarınızın aşağıdaki adımlarla bilgilerinizi hazır olup olmadığını görebilirsiniz:

 • Messenger'ı açın ve ekranın altındaki üç nokta ile menü seçeneğine dokunun.
 • Arkadaş listenizde ilerleyin. İletişim yapmak istediğiniz kişinin yanındaki üç noktaya dokunun ve "Kişi bilgisi" ni seçin.
 • Kişinin durumunu ve kişi numarasını içeren bir kutu görünür.

Facebook Messenger için bir grup kısayolu oluştur

Her zaman konuştuğunuz bir ekip varsa, neden tamamen başlatılacak uygulamayı atlayıp ana ekranınıza bir grup sohbet kısayolu takmayın? Mevcut bir grubu seçebileceğiniz veya yeni bir grup oluşturabileceğiniz Gruplar sekmesine gidin ve Grup karonunun sağ üst köşesindeki küçük menü düğmesine hafifçe dokunun. Ana ekranınıza bir sohbet grubu kısayolunun eklenmesi için buradan '' Kısayol oluştur '' seçeneğini seçin.

Simply go to your Groups page, hit the menu and create a home screen shortcut. / © ANDROIDPIT

Arkadaşlarınızı Anket Et

Herhangi bir gruba herhangi bir konuda karar vermek için başlamak sinir bozucu bir süreç olabilir. Facebook Messenger artık arkadaşlarınızı grup sohbetinde gezmenizi sağlar.

Grup sohbet penceresinin altındaki "…" simgesine gidin. Kendi anketinizi oluşturmak için "Anket Oluşturma" seçeneğini tıklayın ve ardından kendi anket seçimlerini ekleyin. O zaman yapmanız gereken tek şey arkanıza yaslanın ve çoğunluğun zulmün sizin için düşünmeyi beklemektir.

Facebook Messenger'daki araçlar ve özellikler

Facebook Messenger'da bir GIF gönderin

Bir süredir Facebook Messenger, Facebook Messenger uygulamasında, Giphy ve Riffsy gibi mağazalardan görüntüleri kullanmanıza izin veren özel bir GIF düğmesi var.

 • Bir Facebook Messenger sohbet açın ve GIF simgesine dokunun.
 • GIF'leri kaydırın ve göndermek istediğiniz resimde iki kez hafifçe vurun.
 • GIF sohbette görünür ve otomatik olarak bir döngüde oynatılır.

Facebook Messenger now comes with a handy GIFs button. / © ANDROIDPIT

Müziğinizi Spotify ile paylaşın

Hepimiz şeyleri arkadaşlarımızla paylaşmayı severiz ve bazen tadını çıkarmanız için size en yakındaki ve sevdikleriniz için dışarı çıkmanız gereken yeni parça da vardır. Facebook ve Spotify, sizin için daha kolay hale getirmek için güçlerini birleştirdi. Bir şarkıyı paylaştığınız insanlar doğrudan Messenger'da 30 saniyelik bir klibi dinleyebilir, ancak onu tamamen dinleyebilmek için Spotify'u açmanız gerekecek. Bunu yapmak için bir Spotify uygulamasına ihtiyacınız olacak, ancak bundan sonra hepsi pürüzsüz seyir halindeyken yapın:

 • Bir kişi seçin.
 • "Plus" sembolüne dokunun.
 • Spotify uzantısını açın. Bu, Spotify'u Facebook Messenger'da açacak ve göndermek istediğiniz şarkının, sanatçının veya oynatma listesinin adını yazmanıza izin verecektir.
 • Müziğinizi seçin. Ardından otomatik olarak iletişim bilgilerinize gönderilecektir.

Spread the music love thanks to Spotify! / © ANDROIDPIT

Spotify Music

Facebook Messenger'ı Snapchat'a çevir

Snapchat'a ihtiyacın olduğunu kim söyledi? Geçen sene, Facebook'a ait olan sosyal medya sitesi Instagram, "yoğun hikayeler" özelliği sundu; tüm yoğun amaçlar için Snapchat'a çok benzedi ve harekete geçti. Facebook Messenger bu fikri destekledi ve "Messenger Günü" nü tanıttı.

Messenger Day, gününüz hakkındaki güncellemeleri tüm arkadaşlarınızla veya birkaç belirli kişilerle paylaşmanıza olanak tanır. Endişelenmeyin, mükemmel filtreyi veya en iyi açıyı seçmekle kendiniz ilgilenmeniz gerekmez; Bu mesajların tümü 24 saat sonra kaybolur.

Opinion by Benoit PepicqI prefer this feature over SnapchatWhat do you think?505013 participants

Dedi ki, artifiyeli selfie filtreleri ile yayınlarınızı ön plana çıkarmak için bir şeyler yapabilirsiniz Aralık ayında yayımlandı. Ana ekranınızın alt kısmındaki fotoğraf simgesine basarak "Gün" ünüze başlayın ve kayıt işlemine başlayın.

Facebook Messenger'dan para gönder

Artık Facebook Messenger ile yapabileceğiniz birçok şeyden biri uygulamayla para gönderilmesi. İlk önce bir şeyleri ayarlamanız gerekecek. Facebook Messenger'a kart eklemek için, uygulamanın üst kısmında Facebook simgesini seçin. Sonra Ödemeler> Yeni Banka Kartı Ekle'ye gidin. Bundan sonra gitmeye hazırsın.

Uygulamaya para aktarmak için "…" seçeneğine hafifçe vurun ve ardından "Ödeme" yi seçin. Parayı kimin alacağını seçin, tutarı girin ve ardından ödeme bilgilerinizi ekleyin.

Ka-ching! Facebook Messenger has a payment option. / © ANDROIDPIT

Facebook Messenger'ı kullanarak yolculuk isteyin

2015'te Facebook, gezici paylaşım şirketleri Uber ve Lyft'le ortaklıklar kurarak Messenger uygulamasını akıllı telefonlardan çıkarmadan kullanıcıların sipariş vermesine başladı. Erişmek için ekranınızın altındaki küçük araba simgesini tıklamanız yeterlidir. Ekranın alt kısmındaki açılır pencerede hangi servisi kullanmak istediğinizi seçin.

Açıkçası, bu özellik yalnızca bu hizmetlerin bulunduğu şehirlerde mevcuttur. Hiçbir zaman Uber veya Lyft kullanmadın mı? Sorun değil. Messenger'da birkaç saniye içinde yeni bir Über veya Lıft hesabına kaydolabilir ve binmeye başlayabilirsiniz.

Bir botla etkileşim kurun

Facebook, headfirst'i chatbotosphere'a atlıyor. Örneğin, CNN veya Wall Street Journal gibi haber kuruluşları tarafından geliştirilen botlar, Messenger sohbetinize, ilgi alanlarınıza veya sorgularınıza dayalı olarak haber bağlantıları sağlar; Bazıları, pizza siparişleri veya bir buket çemberi için olduğu gibi doğrudan Messenger aracılığıyla bir şey sipariş etmenize izin verir.

Bir algoritma ile konuşmak ister misiniz? "Kime:" alanındaki botları doğrudan arayın ve sohbet etmeye başlayın veya düzenli güncellemelere abone olun. Mevcut botların bir listesi, tüm bilgi ihtiyaçlarınıza hitap eden botlist.co adresinde bulunabilir.

Chatbots for Facebook Messenger have landed / © Facebook; ANDROIDPIT

Gizli basketbol oyna, Facebook Messenger'da oyna

Facebook Messenger'ın son sürümü sohbet sırasında basketbol oynamak için serin bir yeni özellik sunuyor. Oyun ücretsiz, ama gizli. Erişim şekli için aşağıda okuyun.

Gizli basketbol oyunu Facebook Messenger nasıl oynanır:

 • Play Store'daki Messenger'ın en son sürümüne güncelleyin
 • Kişilerinizden biriyle sohbet açma
 • Basketbol emojisini onlara yollayın. Aşağıdaki sol taraf ekran görüntüsünde kırmızı renkte çember şeklinde görünüyor
 • Emoji gönderildikten sonra, oyuna başlamak için üzerine dokunmanız yeterlidir.

My best score was only one… / © ANDROIDPIT

Başka herhangi bir Facebook Messenger ipucu veya ihtiyacınız olan yardımcı var mı? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.

Samsung Galaxy S7 Edge nereden alınır

Best price

New Unlocked SAMSUNG Galaxy S7 Edge G935F Black White Gold Blue Android Phone

£339.95

£339.95 total

Check Offer

Samsung Galaxy S7 Edge SM-G935F – 32GB – Gold Platinum (Unlocked) Smartphone

£344.99

£344.99 total

Check Offer

Samsung Galaxy S7 G930FD 32GB Dual SIM 4G LTE SIM FREE / UNLOCKED with Kolar 0.33mm Rounded Tempered Glass Edges Screen Protector – Gold

£353.99

£353.99 total

Check Offer

samsung galaxy s7 edge

£350.00

Shipping from £8.40
£358.40 total

Check Offer

Samsung Galaxy S7 Edge G935F 32GB 4G LTE SIM FREE / UNLOCKED – Black

£379.99

£379.99 total

Check Offer

Compare prices